header
 

Azjatycko-pacyficzna rada AWR

Azjatycko-pacyficzna rada AWROd 22 do 23 lutego 2011 na indonezyjskiej wyspie Batam odbyło się posiedzenie Rady Światowego Radia Adwentystycznego (AWR). W spotkaniu, mającym miejsce co pięć lat, wzięło w tym roku udział piętnaście krajów z regionu azjatycko-pacyficznego.

 

Region Azjatycko-Pacyficzny składa się z trzech światowych wydziałów Kościoła adwentystycznego: południowoazjatycko-pacyficznego z siedzibą na Filipinach; północnoazjatycko-pacyficznego z siedzibą w Korei Południowej; południowoazjatyckiego z siedzibą w Indiach.

 

W dwudniowych obradach uczestniczyli specjaliści ds. public relations, dyrektorzy studiów nagraniowych AWR oraz producenci programów AWR. Spotkanie prowadzili m.in.: Donald Chow, prezes AWR; Greg Scott, wiceprezes AWR; Kent Sharpe, wiceprzewodniczący ds. finansów AWR; Claude Richli, dyrektor ds. marketingu i zastępca wydawcy czasopism Adventist Review i Adventist World; Dyane Pergerson i Don Martin, dwoje członków zarządu AWR.

 

Koordynatorami i prowadzącymi spotkanie byli pastor Jonathan Wagiran, dyrektor AWR na terenie azjatycko-pacyficznym, i Anniston Mathews, dyrektor programowy AWR.

 

Oprócz sprawozdań z różnych sfer działalności radia było też dużo duchowych punktów programu. W każdy dzień na pierwszym planie były modlitwy, w których uwielbiano Boga, wyznawano mu grzechy, składano dziękczynienia i zanoszono do niego prośby.

 

Warto zauważyć, że AWR nie tylko używa jako swego medium fal krótkich, ale też angażuje inne środki przekazu, jak Internet, podkasty, iTune'y i portale społecznościowe w rodzaju Facebooka czy Twittera.

 

W trakcie obrad Greg Scott, wiceprezes AWR, podkreślił wagę przestrzegania praw autorskich. Don Martin, członek zarządu AWR, przestrzegł, że „producenci programów muszą z niezwykłą ostrożnością podchodzić do materiałów objętych prawami autorskimi, używając ich tylko za odpowiednią zgodą i z podaniem źródła”.

 

Interesujące informacje o dostępności funduszy na realizację nowych przedsięwzięć w celu rozwoju działalności ewangelizacyjnej AWR podał Kent Sharp, wiceprezes ds. finansów AWR.

 

Z kolei pastor Wagiran przedstawił obszerny raport na temat rozwoju AWR w regionie azjatycko-pacyficznym, podkreślając również swoje plany na przyszłość. Na spotkaniu poinformowano też, że Indonezja zajmuje drugie miejsce po Stanach Zjednoczonych pod względem popularności serwisów społecznościowych typu Facebook, co można wykorzystać w dystrybucji programów AWR, łatwo dostępnych na telefonach komórkowych.

 

© Samuel Simorangkir/Southern Asia-Pacific Division
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni