header
 

Pierwszy zjazd słuchaczy AWR w Nepalu

Pierwszy zjazd słuchaczy AWR w NepaluW Nepalu, leżącym w Himalajach, radio stanowi skuteczny środek docierania do ludzi żyjących zarówno wysoko w górach, jak w śródgórskich dolinach. Oprócz programów emitowanych na falach krótkich Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) nadaje obecnie na terenie kraju za pośrednictwem szesnastu stacji FM.

 

Dzięki Adventist World Radio orędzie nadziei rozchodzi się na falach eteru w języku nepalskim od dwunastu lat, spotykając się z nader pozytywnym oddźwiękiem. Na przestrzeni lat liczni słuchacze kontaktowali się z AWR w pokornym pragnieniu dowiedzenia się czegoś więcej o prawdziwym Bogu, ogólnoświatowym Kościele adwentystycznym oraz jego zasadach wiary. Wobec takiego stanu rzeczy AWR Nepal zorganizowało długo oczekiwany zjazd swoich słuchaczy. Wśród przybyłych dominowali mężczyźni, stanowiący dwie trzecie uczestników. Około połowa uczestników była chrześcijanami, reszta – hinduistami lub buddystami.

 

Wśród prezenterów radiowych znajdują się: kierownicy Scheer Memorial Hospital w Banepa; Naseeb Basnet, dyrektor AWR Nepal; Jonathan Wagiran, dyrektor AWR w Wydziale Azjatycko-Pacyficznym oraz Dowell Chow, prezes AWR.

 

Ważnym punktem spotkania było „Słuchanie słuchaczy”, czyli dyskusja na temat treści i czasu nadawania audycji AWR Nepal. Niektórzy z obecnych chcieli, aby radio dysponowało dłuższym czasem antenowym; inni, słuchający rozgłośni tylko na falach krótkich, mieli kilka uwag na temat jakości odbioru programów, która pogorszyła się po dokonaniu zmian w rozkładzie czasowym emisji audycji.

 

Wszyscy przybyli chcieli podzielić się szczególną historią o tym, o ileż wspanialsze jest życie, gdy idzie się śladami Jezusa. Ograniczenia czasowe pozwoliły jednak na wysłuchanie tylko kilku świadectw.

 

Jedną z interesujących historii opowiedział eksmaoista Prakash Rai ze wschodniego Nepalu. Rai był niegdyś w tamtym rejonie maoistycznym dowódcą, bezlitośnie mordującym ludzi. Jego codzienne obowiązki polegały na zastraszaniu wieśniaków i rabowaniu ich własności. Pewnego razu, gdy udał się do pobliskiego kościoła zagrabić dary, zobaczył, że pastor wcale nie boi się jego gróźb. Ba, kaznodzieja zaprosił go do środka i zaapelował, by uwierzył w Boga i zaczął chodzić do kościoła. Rai miał to gdzieś, ale tej samej nocy w pomieszczeniu, w którym spał z maoistycznymi kompanami, odczuł cudowną obecność Jezusa. Opowiadając, przyrównał to doświadczenie do przeżycia Szawła z Tarsu. Od tamtej pory słuchał bardzo regularnie naszych audycji i dzielił się z innymi tym, co mu się przydarzyło. Nie jest już maoistą, jego życie diametralnie się zmieniło.

 

Lalmati z Gorkha słucha naszej rozgłośni od roku. Po każdej audycji nadawanej co wieczór w rozgłośni Gorkha FM kobieta dzwoni, mówiąc, że poselstwo, które właśnie usłyszała, było dla niej prawdziwym błogosławieństwem, niczym „pyszny posiłek” (w jej języku „ryż i mięso”).

 

W bardzo wzruszający sposób historią swojego nawrócenia podzielił się Nishal z Bhaktapur, były narkoman i alkoholik, uczestniczący nieraz w walkach gangów. Jako czternastolatek porzucił naukę. Pozostawiono go wtedy na pastwę losu, pogrążonego w rozpaczy. Znajomi zapraszali go do kościoła, ale jakoś to do niego nie przemawiało. Po pewnym czasie, kiedy życie zupełnie straciło dla niego sens, pomodlił się do Boga o wyrwanie z uzależnienia. Bóg wysłuchał jego prośby. Nishal odkrył w swoim pokoju nasze audycje radiowe. Zaczął chodzić do kościoła i Bóg uwolnił go całkowicie od wszelkich nałogów. Nishal mówi dziś: „Narodziłem się na nowo”.

 

Innym celem zjazdu był powołanie klubu słuchaczy AWR w każdym okręgu nadawczym do odpowiedniego monitorowania, pomagania w podejmowaniu dalszych działań oraz zwiększania liczby słuchaczy rozgłośni. Wielu obecnych radiosłuchaczy okazało żywe zainteresowanie działalnością klubu i wyraziło pragnienie przyłączenia się do niego, chcąc stanowić szczególną część AWR Nepal. Pod koniec spotkania rozdawano darmowe egzemplarze Biblii i wiele innych materiałów pomagających w chrześcijańskim wzroście.

 

Zgodnie z planem po obiedzie odbyła się uroczystość chrztu: przymierze z Bogiem zawarło jedenaście osób.

 

© Rama Basnet
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Rama Basnet pełni funkcję spikera AWR Nepal.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni