header
 

Radiowcy AWR uczą się globalnie myśleć

Radiowcy AWR uczą się globalnie myślećIndie stanowią żywy przykład tego, że Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) skutecznie dociera do słuchaczy w wielu różnych środowiskach – od rolników na wsi po wielkomiejskich internautów. W Adwentystycznym Ośrodku Multimedialnym w indyjskim mieście Pune odbyło się niedawno szkolenie na temat podkastów, na którym zebrali się producenci i inżynierowie z czterech krajów – Indii, Sri Lanki, Nepalu i Birmy – aby nauczyć się, jak efektywniej dzielić się programami za pośrednictwem Internetu.

 

– W ubiegłym roku Adventist World Radio zaczęło nadawać uniwersalny charakter wszystkim naszym programom radiowym i zamieszczać je w sieci w formie podkastów – rzekł Marvin King, administrator sieci AWR. – Można to zrobić bez żadnego dodatkowego wysiłku ze strony producentów. Następnie trzeba bardziej uwidocznić treść audycji, tak aby można je było łatwiej odszukać, nie tylko według kryterium językowego, ale i po tematyce.

 

Daryl Gungadoo, inżynier zasobów globalnych AWR, uczył zebranych, jak dodawać metadane do plików programowych. W ten sposób radiosłuchacze zainteresowani konkretną tematyką, zwłaszcza nieadwentyści, mogą odszukać opis treści każdego z programów. King zachęcał producentów, aby zaznaczyli w sieci obecność każdego ze studiów. Doradzał im posłużenie się w tym celu zarówno łatwymi metodami, jak Facebook czy blog, jak też bardziej złożonymi, np. tworzeniem specjalnych stron www.

 

– Uczestnicy byli bardzo zaciekawieni tym, że AWR ma już na swojej witrynie odrębne strony internetowe poświęcone podkastom w poszczególnych językach – powiedział King. – Zachęciło ich to do większego angażowania się w docieranie do nowych słuchaczy za pośrednictwem Internetu.

 

Większość studiów produkcyjnych dysponuje bardzo ograniczonymi zasobami ludzkimi i środkami, co jednak nie zraża producentów do poszerzania wpływu audycji. Indyjski producent Morris Madho stwierdził: „Podkasting zmieni oblicze produkcji w moim radiu. Teraz muszę myśleć globalnie. [Poprzez sieć] mogę kontaktować się z moimi słuchaczami, przyjmować ich sugestie i uczyć się, jak tworzyć lepsze programy”.

 

© Shelley Nolan Freesland/AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Shelly Nolan Freesland jest dyrektorem AWR  ds. komunikacji społecznej.
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni