header
 

Adwentystyczna telewizja i meksykańscy piekarze

Adwentystyczna telewizja i meksykańscy piekarzeYolanda i Juan Moreno Tamez poznali się, kiedy jako młodzi ludzie podjęli pracę w mieście Monterrey na północy Meksyku. Po roku znajomości i kolejnym roku chodzenia z sobą stanęli na ślubnym kobiercu. Dziś mają trójkę dzieci: Juana Jesusa, Omara Daniela i Anę Karen.

 

Aby podreperować budżet powiększającej się rodziny, Yolanda zaczęła rozkręcać drobny biznes, sprzedając empanadas i przybory kuchenne. Ku jej zaskoczeniu interes raz-dwa, bo zaledwie po paru miesiącach działalności, nabrał rozmachu.

 

Kilka lat później otworzyła piekarenkę w Santiago, znanym jako jedno z meksykańskich pueblos mágicos – magicznych miasteczek. Ponieważ popyt na jej wypieki zwiększał się z dnia na dzień, także i to przedsięwzięcie okazało się sukcesem finansowym. Piekarnia rozrastała się, tak że po roku Yolanda otworzyła kolejną w Allende, rodzinnym mieście leżącym piętnaście kilometrów od Santiago.

 

Interes tak znakomicie prosperował, że Juan postanowił zrezygnować z pracy w Monterrey i pomagać w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Yolanda, przepracowana, zaczęła podupadać na zdrowiu. W końcu przeszła operację kręgosłupa.

 

Kiedy domownicy Yolandy usłyszeli od jednej z jej sióstr o Kościele adwentystycznym, próbowali ożywić swoją duchowość, uczęszczając do Kościoła zielonoświątkowego. W tym okresie wiara Yolandy została poddana poważnej próbie: zmarł jej wnuczek, a dwóch synów miało wypadek samochodowy, z którego wyszli bez szwanku. Nie miała też pełnego przekonania co do świadectw nawrócenia i Bożego prowadzenia, które słyszała podczas charyzmatycznych nabożeństw.

 

Oglądając religijny program lokalnej stacji telewizyjnej, nabrała jeszcze większych wątpliwości. Podczas pooperacyjnej rehabilitacji zaczęła oglądać programy telewizyjne Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. W nocy razem z mężem włączali kanał 70, sponsorowany przez Uniwersytet w Montemorelos. Jej uwagę przykuły wzmianki o sobotnich transmisjach emitowanych w telewizjach Hope Channel i 3ABN.

 

Kiedy Ana Karen, córka Juana i Yolandy, dowiedziała się, że rodzice oglądają chrześcijańskie programy, miała im za złe porzucanie dotychczasowej wiary. Niedługo potem, gdy sama zasiadła przed telewizorem oglądając kanał z Montemorelos, zaczęła zmieniać swoje nastawienie. Najbardziej przypadł jej do gustu cykl programów na zakończenie sabatu, prowadzony przez Ismaela Castillo, rektora wspomnianej uczelni.

 

Gdy okazało się, że na uniwersytecie jest kierunek muzyczny, udała się razem z rodzicami do Montemorelos. Szybko jednak zabrali się z powrotem, zniechęceni wysokim czesnym. Kiedy wracali, zadzwonił do nich rektor, informując, że szkoła właśnie podjęła decyzję o przyznaniu pięciu stypendiów dla studentów spoza miasta.

 

W sierpniu 2009 r. Ana Karen podjęła studia na uniwersytecie w Montemorelos, a po kilku tygodniach przyjęła chrzest w Kościele adwentystycznym. Półtora roku później, na wiosnę 2010 r., ochrzczeni zostali jej rodzice, którzy parę miesięcy wcześniej też przenieśli się do Montemorelos. Jesienią tego samego roku swoje życie Jezusowi oddali Omar Daniel z żoną – też Aną Karen – po tym jak szukali go w Kościołach rzymskokatolickim i zielonoświątkowym. W końcu odnaleźli go w Kościele adwentystycznym.

 

Yolanda, przyjąwszy chrzest, postanowiła złożyć wszystko w ręce Boga, także doskwierające jej choroby. Zrezygnowała z tabletek nasennych i od tamtej pory ma się dobrze. Również jej mąż zmienił swój styl życia. Przez ostatnie problemy z wątrobą schudł w krótkim czasie osiemnaście kilogramów, ale przejście z diety mięsnej na jarską pozwoliło mu powrócić do dawnej wagi i odzyskać zdrowie i wcześniejszy kolor skóry.

 

W tym roku Moreno Tamez otworzyli nową piekarnię, w Montemorelos, poświęconą Bogu. Yolanda i jej rodzina bardzo pragną, aby także pozostali bliscy przyłączyli się do Kościoła adwentystycznego. Wtedy wszyscy mogliby wspólnie oczekiwać powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa.

 

© Benjamin García/General Conference of Seventh-day Adventists
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni