header
 

Medialna ewangelizacja europejska NET 2011

Medialna ewangelizacja europejska NET 2011Między 18 lutego a 14 marca 2011 r. w siedmiogrodzkim mieście Târgu Mureş w Rumunii odbył się cykl wykładów ewangelizacyjnych pt. Jak żyć w pewności jutra, wyświetlany w miejscowych kościołach adwentystycznych i transmitowany za pośrednictwem Speranta TV (rumuńskiego oddziału adwentystycznej telewizji Hope Channel) oraz rozgłośni Głos Nadziei. Lokalni operatorzy telewizji kablowej zgodzili się włączyć do listy emitowanych programów telewizję Speranta TV. Zainteresowani słuchacze mogli mieć także dostęp do informacji i odbioru poszczególnych odcinków na następujących witrynach internetowych: www.bizakodoelet.ro, www.sperantatv.ro oraz www.remenytv.hu.

 

Cykl podzielony był na cztery bloki, poświęcone ważnym sprawom w Kościele: prelekcje na temat młodzieży, wykłady o poselstwie zdrowia, prelekcje biblijne oraz dyskusje przy okrągłym stole, dotyczące istotnych prawd wiary. Gośćmi i prezenterami poszczególnych odsłon byli pastorzy, wykładowcy teologii, lekarze oraz pracownicy służby zdrowia z Rumunii, Węgier i Serbii.

 

Głównym mówcą cyklu był Janos Kovacs-Biro, dyrektor ds. ewangelizacji w Wydziale Transeuropejskim. Dziesięć odsłon programu miało miejsce w zatłoczonej sali konferencyjnej, gdzie oprócz adwentystów zbierało się aż 150–200 osób spoza Kościoła. Wykłady transmitowano do 77 krajów na całym świecie – oprócz Rumunów oglądali je głównie mieszkańcy Węgier, Serbii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii i Grecji, a także w mniejszym stopniu Stanów Zjednoczonych, Australii i Indonezji. Szacuje się, że na terenie Rumunii i sąsiednich krajów obejrzało je około miliona osób. Co więcej, chociaż programy nagrano po węgiersku, na kanale Speranta TV były one dostępne z rumuńskimi napisami.

 

Odbiorcy wykładów – telewidzowie, osoby obecne na żywo na wykładach, radiosłuchacze i internauci – wyrażali się o nich nader pochlebnie, uznając cykl za bardzo udane przedsięwzięcie. Niedługo po tym, gdy wykłady dobiegły końca, pewna szesnastolatka z Siedmiogrodu napisała: „Jestem szczęśliwa, że poszłam i osobiście oglądałam te fantastyczne wykłady. Odczuwam zmiany zachodzące w moim życiu duchowym. Dużo więcej czytam o Bogu i przeznaczam znacznie więcej czasu na kontakt z nim. Mam szesnaście lat i właśnie teraz, podczas wykładów, uświadomiłam sobie, jakiego niesamowitego mamy Boga. Niech Pan pobłogosławi organizatorów i prowadzących”.

 

Wykłady oglądało wielu ludzi w lokalnych zborach i domach – również na terenach, gdzie nie ma wyznawców adwentyzmu. Pastor Erno Osz-Farkas, przewodniczący adwentystycznej Diecezji Duna na Węgrzech, o efektach węgierskiego cyklu NET2011 i wnioskach, jakie wyciągnął na temat ich skuteczności, powiedział następująco: „Odbiór jest bardzo pozytywny, dobór tematów znakomity, podobnie sposób ich przedstawienia. Moglibyśmy wypowiadać się w samych superlatywach o stronie technicznej wykładów, a także o jakości transmisji, w tym internetowej. Nie potrafimy jeszcze oszacować dokładnej liczby odbiorców, ale jesteśmy pewni, że wykłady te były kolejnym Bożym narzędziem głoszenia ewangelii i że w przyszłości wiele usłyszymy o ich dobroczynnych skutkach”.

 

Chwalimy Boga za efekty, jakie przyniosły i przyniosą! Soli Deo Gloria!

 

© Erno Szasz/tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni