header
 

Nowe kroki na starej drodze

Nowe kroki na starej drodzeW lutym 1971 r. Generalna Konferencja Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego podjęła doniosłą decyzję o rozpoczęciu – jak określiło to potem czasopismo Adventist Review and Sabbath Herald „śmiałego, nowego kroku w stronę dokończeniu dzieła”. Pierwszego października 1971 r. AWR po raz pierwszy wyemitowało audycję „Głosu Nadziei” za pośrednictwem portugalskiej rozgłośni Radio Trans-Europa.

Nie było jeszcze wtedy Internetu, telefonów komórkowych ani iPodów. Telewizja satelitarna przesyłała programy nie bezpośrednio do domów, lecz pomiędzy kontynentami i do siedzib sieci nadawczych. (W wielu krajach Europy audycje religijne znajdowały się pod kontrolą władz państwowych i często zarezerwowane były dla Kościołów większościowych lub nawet Kościołów, na których istnienie państwo zezwalało).

Niemniej owe czterdzieści lat temu istniało coś, co pozostało do obecnych czasów: ludzi spragnieni prawdy. Chcieli oni lepszego życia dla siebie samych, dla swoich rodzin, a zwłaszcza dla swoich dzieci. Pragnęli nadziei przez duże „N”. A ludzie zawsze szukali odpowiedzi, prawdziwych odpowiedzi, na pytania egzystencjalne w rodzaju: Skąd się tu wziąłem? dokąd zmierzam? co dzieje się po śmierci?

Obecnie każdego dnia nadajemy audycje w blisko stu językach, kładąc nacisk na tzw. Okno 10/40, czyli ten obszar świata, gdzie zaledwie 2% populacji stanowią chrześcijanie, gdzie nie zawsze mogą dotrzeć misjonarze i gdzie dzielenie się chrześcijańskim przesłaniem bywa nielegalne. Rozszerzyliśmy swoją działalność od radiostacji krótkofalowych, AM i FM, poprzez cyfrowe odtwarzacze solarne z nagraniami audio, po Internet (w tym podkasty).

W listopadzie odwiedziłem Nepal, gdzie nasi pracownicy zorganizowali spotkanie słuchaczy Światowego Radia Adwentystycznego (AWR). Dzięki audycjom AWR na wspólnym nabożeństwie zebrało się ponad czterdzieści osób, głównie hinduistów, buddystów, muzułmanów i chrześcijan z różnych wyznań. Podczas spotkania ochrzczono pięcioro nowych wierzących, a oprócz tego chrzest przyjęło sześcioro młodych ludzi, sierot wychowujących się w domu prowadzonym przez Ramę Basneta, jednego z naszych producentów AWR. Kiedy wspominam tamtą chwilę, ciarki mnie przechodzą, jak wspaniale Bóg kieruje Światowym Radiem Adwentystycznym od początku jego istnienia aż do teraz.

Nie dalej jak kilka lat temu takie spotkanie byłoby niemożliwe. Z powodu walki nepalskich polityków o władzę nasze programy zeszły z anteny, a producenci się ukrywali.

To niesamowite, kiedy człowiek zda sobie sprawę, że Adventist World Radio od czterdziestu lat niesie ewangelię do najdalszych zakątków świata! Nie możemy jednak przy tym zapominać, że wciąż jesteśmy na ziemi, a nie w niebie! Jak nigdy wcześniej, musimy teraz prosić Pana o wylanie Ducha Świętego, modlić się za miliony słuchaczy na całej ziemi, aby oddali Bogus serce, jak również poświęcić własny czas, energię i pieniądze, aby – jak rzekł Ted Wilson – „dotrzeć do świata z orędziem wywyższającym Chrystusa, jego sprawiedliwość i poselstwo trzech aniołów”. Programy nadawane w wielu językach, studia rozsiane po całym świecie, a także podkasty i audycje emitowane siedem dni w tygodniu przez okrągłą dobę – wszystko to istnieje dzięki Waszym modlitwom i wsparciu finansowemu. Serdecznie dziękuję!

Wasz brat w Chrystusie,

Dowell Chow, prezes AWR

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni