header
 

Kościół sięga po fachowców od mediów

Kościół sięga po fachowców od mediówGrupa piarowców z adwentystycznego Wydziału Środkowoamerykańskiego wzięła udział w specjalnej konferencji prasowej pastora Teda Wilsona – przewodniczącego światowego Kościoła adwentystycznego – oraz Israela Leito – przewodniczącego wydziału.

 

Konferencja odbyła się kilka godzin po tym, jak w sobotę 12 lutego 2011 w Santo Domingo, stolicy Dominikany, dokonano oficjalnej inauguracji duchowego przebudzenia i odnowy Kościoła pod hasłem W modlitwie wytrwali. Inaugurację transmitowano drogą satelitarną.

 

– Chcę podziękować wszystkim wam za to, że przyłączyliście się do nas w ten szczególny dla Wydziału Środkowoamerykańskiego dzień – oznajmił przewodniczący konferencji Abel Marquez, regionalny wicedyrektor ds. public relations. W spotkaniu uczestniczyli czołowi międzynarodowi piarowcy z różnych rozgłośni na terenie wydziału.

 

– Skoro zapoczątkowujemy oparte na modlitwie przebudzenie duchowe, oznacza to, że przywódcy powinni zachęcać wyznawców do odnowienia łączności z Bogiem. Będziecie zatem odgrywać kluczową rolę w podawaniu informacji w odpowiedni, profesjonalny sposób za pomocą różnych środków przekazu – dodał Marquez.

 

– Ludzie w minionych wiekach promowali przebudzenie jako środek przyśpieszający paruzję – rozpoczął przemówienie na temat duchowego przebudzenia pastor Wilson.

 

– Musimy sobie uświadomić, że Jezus jeszcze nie przyszedł. Musi być tego przyczyna, a nie chcemy przecież, żeby był nią nasz brak gotowości przyjęcia jego mocy – wyjaśnił.

 

Owa pilna potrzeba sprawiła, że w październiku ubiegłego roku trzon Generalnej Konferencji przeprowadził głosowanie nad ważnym dokumentem i akcją „Obiecany dar Boży”, które stanowią naglący apel o przebudzenie, odnowę, uczniostwo i ewangelizację w celu przygotowania Kościoła na wylanie Ducha Świętego.

 

– To nie żadna propaganda, lecz dokument mający na celu tylko i wyłącznie skupić uwagę na tym, jak bardzo potrzebujemy Jezusa – podkreślił Wilson.

 

Pastor Leito stwierdził, że członkowie Kościoła powinni prowadzić życie przepełnione modlitwą, które skutkuje duchowym przebudzeniem.

 

– Wydział Środkowoamerykański przystąpił do akcji W modlitwie wytrwali, chcąc przede wszystkim sprawić, abyśmy radowali się Bożą obecnością – oświadczył pastor Leito. – Wytrwałość w modlitwie nie jest posiadaniem tasiemcowatej listy z intencjami, lecz pogłębieniem więzi z Bogiem.

 

Pytania ze strony obecnych przedstawicieli mediów obejmowały szeroki wachlarz tematyczny – od powodu stworzenia planu przebudzenia i wykorzystania techniki do pomocy w takowym, po rodzaj muzyki mogącej mu towarzyszyć.

 

– Czym ma się ta akcja różnić od poprzednich, abyśmy rzeczywiście na własne oczy zobaczyli niebawem drugie przyjście Pana? – spytał Justo Castro, reprezentujący siedemnaście rozgłośni we wschodniej Wenezueli.

 

– Nie potrafię wyczerpująco na to pytanie odpowiedzieć – przyznał Wilson – ale jeśli się zastosujemy do Bożych wskazówek, ukorzymy i pozwolimy mu naprawdę czynić to, co czyni od dziesięcioleci, aby wylać obficie Ducha Świętego, wówczas ujrzymy nadchodzący koniec. – Musimy się żarliwie i wytrwale modlić i po prostu pytać: „Panie, czemu jeszcze nie teraz?”. To skierowany do każdego z nas apel o to, byśmy przygotowali się na ogłoszenie ostatniego ostrzeżenia przed powrotem Chrystusa. Może ta akcja będzie się różnić przede wszystkim tym, że weźmiemy w niej udział właśnie my.

 

Miqueas Fortunato, szef zarządu Radio Amanecer, największej adwentystycznej rozgłośni w Dominikanie, pytał, jak Kościół zamierza sprawić, aby cały szereg adwentystycznych ekspertów od mediów nawiązał ze sobą współpracę i zjednoczył wysiłki w ogólnoświatowym programie przebudzenia.

 

Pastor Wilson nie pozostawił bez odpowiedzi obaw Miqueasa Fortunata dotyczących optymalnego wykorzystania dostępnych zdobyczy techniki w celu umożliwienia zintegrowanej ewangelizacji wśród różnych sekretariatów i ośrodków w łonie Kościoła.

 

Otóż według Wilsona należałoby zwołać cztero-, pięciodniowy specjalny ogólnoświatowy szczyt najlepszych adwentystycznych specjalistów od mediów, którzy by wybrali najskuteczniejszy sposób głoszenia poselstwa trzech aniołów.

 

– To dzieło Ducha Świętego – powiedział. – W tej kwestii dali mi wiele do myślenia Australijczycy. Duch Święty porusza się wszędzie, teraz ruch należy do nas.

 

Następne pytanie dotyczyło sposobu, w jaki Kościół chce zmierzyć sukces przebudzenia.

 

– Miernikiem będzie większe poczucie jedności wśród tych, którzy naprawdę angażują się w pokorną modlitwę – odparł Wilson. – Myślę, że uwidoczni się to w postaci prawdziwej miłości okazywanej sobie nawzajem (…) harmonii w łonie Kościoła, jakiej dotąd nie widzieliśmy, oraz pilnej potrzebie dzielenia się z innymi tym, co uczynił dla nas Bóg.

 

W trakcie trwającej niemal dwie godziny konferencji pastor Leito mówił, że poszczególnym adwentystycznym jednostkom administracyjnym na terenie Ameryki Środkowej pomysł już bardzo przypadł do gustu. Ponadto zachęcał zebranych piarowców i przywódców, aby nadal mobilizowali wyznawców poprzez pomysłowe programy.

 

– Módlcie się, módlcie i jeszcze raz módlcie – powiedział z naciskiem Leito. – Zachęcamy was i wszystkich tych, którzy nas teraz słuchają, do spędzania czasu na modlitwie i proszeniu Boga o napełnienie Duchem Świętym, tak byśmy mogli być dobrymi narzędziami w jego ręku.

 

© Libna Stevens/IAD
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Czytaj także:
- Ted Wilson o medialnej strategii Kościoła
- Media i pijar w exposé zwierzchnika Kościoła
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni