header
 

Widzowie chwalą arabską telewizję Al Waad

Widzowie chwalą arabską telewizję Al WaadPierwszego lutego 2011 r. uruchomiono adwentystyczną stację Al Waad Channel (telewizję Hope Channel po arabsku), która dociera do krajów na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej i w Europie. Po dwóch tygodniach działalności telewizji Ośrodek Multimedialny Al Waad, mieszczący się w Bejrucie, stolicy Libanu, otrzymał mnóstwo maili, a jego stronę internetową odwiedziły tysiące osób. Zespół pracowników stacji ciężko pracuje, aby z orędziem miłości i nadziei dotrzeć do 300 mln potencjalnych arabskojęzycznych odbiorców w tym rejonie. Programy oferują widzom perspektywę lepszego życia w świecie doczesnym oraz obietnicę przyszłego życia wiecznego.

 

Reakcje widzów świadczą, że wielu Arabów wita audycje Al Waad z otwartymi rękoma i że pod względem treści i jakości programy stoją na wysokim poziomie. „Nigdy się nie spodziewaliśmy, że oddźwięk ze strony telewidzów będzie tak natychmiastowy i pozytywny – cieszył się Amir Ghali, dyrektor ośrodka Al Waad. – To dla nas wskazówka, że mamy dalej ciężko pracować przy produkcji programów, które pokażą adwentystyczną nadzieję w takich praktycznych sferach, jak: zdrowie, moralność, edukacja, rodzina i etyka w interesach”.

 

W ciągu pierwszych dwóch tygodni witryna internetowa Al Waad odnotowała ponad 4200 wejść i przeszło 40 kontaktów mailowych. „To przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania – ciągnął Ghali. – Ludzie chcą wiedzieć więcej o Jezusie. Chcą się nauczyć, jak zdrowo żyć i mieć szczęśliwą rodzinę. Chcą czytać Biblię”.

 

Oto kilka wyimków z maili, które dotarły do ośrodka Al Waad:

 

***

 

Dziękuję Wam za nowy kanał telewizyjny. Nazwa Al Waad daje mi nadzieję i obietnicę. Wasze programy są niezwykle inspirujące. Nie jestem zadowolony ze stanu, w jakim się obecnie znajduję, więc dziękuję Bogu, że trafiłem na Waszą telewizję, ponieważ dzięki niej odkryłem prawdziwą religię. Chcę dowiedzieć się więcej o Chrystusie. Chcę w niego uwierzyć. Czy możecie mi w tym pomóc?

 

***

 

Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat chrześcijaństwa. Czy moglibyście przysłać mi Biblię i jakąś inną książkę, która by pomogła mi lepiej zrozumieć tę religię? Religię, która – jeśli odnoszę słuszne wrażenie – zasadza się na przebaczeniu i miłości.

 

***

 

Dziękuję Wam za piękne słowa płynące z telewizji Al Waad. To wskazówki, które pomagają nam kroczyć właściwą drogą. Dzięki Waszemu programowi uważam, że rodzina powinna być z sobą bardziej zżyta, np. że wszyscy domownicy powinni wspólnie spędzać czas przy posiłku i podczas nabożeństwa. Chciałabym czytać swojej rodzinie Biblię.

 

***

 

– To wspaniale słyszeć, że ludzie już wyrażają zadowolenie z jakości programów Al Waad oraz chęć poznania lepiej Jezusa jako jedynej nadziei rodzaju ludzkiego. Dziękuję Bogu, jak również zespołowi ośrodka Al Waad za ich ciężką pracę i kreatywność w dzieleniu się obecną prawdą sposób dostosowany do arabskiego odbiorcy – oznajmił dr Bertil Wiklander, przewodniczący adwentystycznego Wydziału Transeuropejskiego, obejmującego zasięgiem także Bliski Wschód.

 

Pracownicy Al Waad świętują obecnie pierwszą rocznicę istnienia ośrodka multimedialnego, toteż tym bardziej są zachęceni i zmotywowani do pracy dla ludzi, którzy pragną poznać Jezusa i dzięki niemu lepiej żyć. Co do zawartości programów telewizji Al Waad można się zorientować, odwiedzając anglojęzyczną stronę www.al-waad.tv/en.

 

Zachęcamy również do odwiedzin arabskojęzycznej witryny Al Waad pod adresem
www.al-waad.tv
.

 

Al Waad Channel jest najnowszym członkiem Hope Channel, oficjalnej adwentystycznej globalnej sieci telewizyjnej.

 

© Miroslav Pujic/tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Czytaj także poprzednie informacje o telewizji Al Waad
- Ruszyła arabska telewizja Al Waad
- Arabskojęzyczna adwentystyczna telewizja nadaje!

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni