header
 

Zmarł rzecznik prasowy Loma Linda University

Zmarł rzecznik prasowy Loma Linda UniversityDwunastego stycznia po długiej walce z rakiem zmarł w wieku 67 lat Richard W. Weismeyer, wieloletni rzecznik prasowy Adwentystycznego Ośrodka Nauk Medycznych Loma Linda University (LLUAHSC). Weismeyer spotykał się z amerykańskimi prezydentami oraz przywódcami innych państw, a także jeździł po świecie, relacjonując przebieg adwentystycznych misji medyczno-ewangelizacyjnych.

 

Związany przez ponad pół wieku z Loma Linda University, instytucją Generalnej Konferencji Kościoła adwentystycznego, zajmował się pisaniem, redagowaniem i pomaganiem innym w prowadzeniu kroniki LLUAHSC dla wyznawców i członków lokalnej społeczności.

 

Jako dyrektor wykonawczy ds. sprawozdań, odwiedził ponad pięćdziesiąt krajów. Historie z Afryki, Azji i Europy relacjonował na początku drogą telefoniczną lub pocztową. Choć sam pozostawał w cieniu eksponując uniwersytet i jego pracowników, był powszechnie szanowany przez lokalne media, krajowe czasopisma oraz innych adwentystycznych piarowców jako osoba szlachetna, ciepła i pełna oddania. Podróże Weismeyera nie zawsze były bezpieczne. Na przykład w 1974 i 1975 r. relacje z pracy uczelnianego zespołu lekarzy wykonujących operacje serca w Sajgonie zdawał po wycofaniu stamtąd oddziałów amerykańskich. Chirurdzy opuścili kraj osiem tygodni przed upadkiem rządu w Wietnamie Południowym.

 

W roku 2003 Weismeyer razem z Richardem Hartem, ówczesnym rektorem honorowym Loma Linda University, udał się do rozdartego przez wojnę Afganistanu dwa lata po tym, jak nadzorowana przez USA koalicja odsunęła od władzy talibów. W 2008 r. przedstawiał działalność 307 Dywizji Medycznej Armii Stanów Zjednoczonych, oferującej usługi dentystyczne w Iraku. W ubiegłym roku znów udał się do pogrążonego w zaciekłych walkach Afganistanu, aby prześledzić historię pewnej ofiary wojennej, która przez długi czas była pacjentem uczelnianego szpitala.

 

Dzięki swej dziennikarskiej pracy Weismeyer poznał ludzi z różnych kręgów, m.in. prezydenta Richarda Nixona, prezydenta George'a Busha seniora, gubernatora Kalifornii i przyszłego prezydenta Ronalda Reagana, a także członków amerykańskiego Kongresu.

 

– Dick Weismeyer przez całą swoją karierę opowiadał historie o Loma Linda – skonstatował Richard Hart, rektor Loma Linda University. – Był niestrudzonym, wiernie ukazującym rzeczywistość fotografem, redaktorem i menedżerem (…). Straciliśmy przyjaciela i współpracownika, który zostawił po sobie ogromną pustkę.

 

Weismeyer pracował dla Loma Linda University łącznie ponad pięćdziesiąt lat, poczynając 1960 r., kiedy został zatrudniony w Loma Linda Market. Reprezentował często uczelnię podczas ogólnoświatowych imprez w Kościele adwentystycznym, m.in. na zeszłorocznej LIX sesji Generalnej Konferencji w Atlancie.

 

Ellen G. White, pionierka i współzałożycielka Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, wspierała personel Loma Linda University, co później odegrało zasadniczą rolę w życiu Weismeyera.

 

Weismeyer przyszedł na świat 15 X 1943 r. W La Sierra College (obecnie La Sierra University) uzyskał stopień licencjata. Po ukończeniu studiów i odbyciu stażu w Biurze Informacji Publicznej (poprzedniku biura, które prowadził przez wiele lat) w 1966 r. otrzymał pełny etat na Loma Linda University.

 

W późniejszych latach powrócił na La Sierra University w charakterze studenta i w 2004 r. zdobył tytuł magistra języka angielskiego. W ostatnich latach Weismeyer robił na La Sierra University doktorat z edukacji.

 

– Dick Weismeyer był jedną z tych osób, które spełniały swoje obowiązki cicho i bez rozgłosu, odpowiedzialnie i profesjonalnie, z godnością i klasą – stwierdził Lowell C. Cooper, wiceprzewodniczący Kościoła adwentystycznego, od 2001 r. przewodniczący zarządu LLUAHSC.

 

Weismeyer z rąk przedstawicieli uczelni oraz lokalnej społeczności otrzymał wiele nagród zarówno za pracę piarowca, jak i za to, jakim był człowiekiem. W środę 12 stycznia 2011, kiedy zmarł, Izba Handlowa w Loma Linda uhonorowała go tytułem Obywatela Roku.

 

Richard Weismeyer pozostawił pogrążoną w żalu żonę Carol, dwójkę dzieci i siostrę. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w niedzielę 6 lutego w akademickim zborze Loma Linda University.

 

© Dustin Jones we współpracy z ANN i Adventist Review
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni