header
 

Adwentystyczny serial medyczny

Adwentystyczny serial medycznySerial medyczny kojarzy się od razu z takimi tytułami, jak: Doktor Kildare, Doogie Howser, Ostry Dyżur czy Dr House. Zagorzali adwentyści będą też pamiętać wyprodukowany w latach 70 przez ośrodek telewizyjny Faith for Today serial pt. Westbrook Hospital.

 

Dołóżmy do tego szczyptę duchowości oraz XXI-wiecznych „reality show”, a otrzymamy absolutne novum.

 

Vital Signs (Oznaki życia) to nowy, 13-odcinkowy serial, który powstał przy ścisłej współpracy Wydziału Medycyny Loma Linda University (LLUSM) z adwentystyczną telewizją Hope Channel. W filmie, zrealizowanym w stylu moving magazine, występuje prawie 120 członków personelu i kadry naukowo-dydaktycznej, dzięki którym dowiadujemy się, jak wygląda życie na LLUSM.

 

Współpraca rozpoczęła się wiosną 2009 r., kiedy to Kandus Thorp, wiceprezes Hope Channel ds. zawartości programowej i rozwoju międzynarodowego, przedstawił dr. Rogerowi Hadleyowi, dziekanowi LLUSM, pomysł pokazania światu życia studentów oraz wpływu, jaki fakultet medyczny wywiera na tysiące ludzi na całej kuli ziemskiej. Serial powstał w przeciągu roku dzięki umiejętnościom utalentowanych Tima i Jaymie de La Torre, dwojga młodych producentów wideo.

 

– Z radością przyjąłem wyjątkową ofertę podzielenia się naszą misją i wizją z rozsianymi po całym świecie telewidzami adwentystycznymi – powiedział Hudley, drugi, obok Thorpa, główny producent serialu.

 

– Mnie najbardziej przypadły do gustu scenki z życia studenckiej braci. Sześcioro studentów, którzy zagrali główne role w filmie, chyba uchwyciło sedno bycia medykiem – wyznał Hadley. – Oglądając ich życie, przypominam sobie zaskakująco podobne własne doświadczenia: nie mający jakoby kresu ocean wiedzy do przyswojenia, znaczenie wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół, koleżeństwo, dozgonne przyjaźnie nawiązywane z przeżywającymi to samo co ty współstudentami.

 

Laura Hanson i Mark Warren z Kolorado, Sylvester Paulasir z Maryland, małżeństwo Jaysson Brooks i Brittany Law Brooks z Maryland oraz Lindsay Bautista z Kalifornii – byli na tyle uprzejmi, że pozwolili kamerom przyjrzeć się naprawdę z bliska ich studenckiemu życiu przez cały rok akademicki 2009/2010.

 

– Widzowie poznają w poszczególnych odcinkach dynamikę i niekiedy dramatyzm, panujące na wydziale medycyny w życiu głównych bohaterów, zdobywających wiedzę i dojrzałość jako ludzie, naukowcy, specjaliści i chrześcijanie – wyjaśnia Hadley.

 

Przewodnikami po świecie LLUSM jest dwójka absolwentów i zarazem obecnych pracowników uczelni – Rhodes Rigsby i Bonnie Chi-Lum – którzy w wywiadach przeprowadzanych z pracownikami naukowo-dydaktycznymi oraz studentami podkreślają znaczenie całościowej opieki nad pacjentem, ewangelizacyjno-medycznych misji zagranicznych, życia duchowego, zdobyczy techniki i podejścia LLUSM do etyki w medycynie.

 

Premiera serialu odbyła się w sobotę 8 stycznia 2011 r. tylko w sieci Hope Channel.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

- Czytaj także Reality show o lekarzach z Afryki
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni