header
 

Telewizyjna misja w Kosowie

Telewizyjna misja w KosowiePastor John Velimir Bogdanovic Stevens Sr. przeprowadził w Grand Hotelu w stolicy Kosowa, Prisztinie, cykl wykładów ewangelizacyjnych. Prelekcje, które odbyły się przez szereg kolejnych dni, okraszone były fantastycznymi prezentacjami wideo. Wszystkie wykłady, tłumaczone na albański, zostały zarejestrowane przez lokalne stacje telewizyjne, m.in. IPKO i KUJTESA, dwóch dostawców telewizji kablowych, którzy zapewnili zasięg obejmujący całe Kosowo. Programy nadawano codziennie w bardzo dogodnym czasie antenowym: o 21.00 czasu miejscowego, a następnego dnia o 16.00 emitowano powtórkę.

 

Serię wykładów reklamowano za pośrednictwem radia RTK, dziennika Koha Ditore, bilbordów i ulotek. Ponadto rozdano wiele egzemplarzy przełożonej na albański publikacji pastora Stevensa pt. Amazing Prophecies of Hope (Zdumiewające proroctwa dające nadzieję), a także jednej z książek Ellen White.

 

Ukoronowaniem cyklu prelekcji był chrzest młodego małżeństwa, które uczęszczało na każdy z wykładów. Małżonkowie byli Romami, przedstawicielami jednej z grup etnicznych zamieszkujących Kosowo. Ponadto około dwudziestu osób, które chodziły na prezentacje, wyraziło chęć studiowania podstawowych zasad biblijnych; w późniejszym czasie ochrzczono jeszcze sześć osób.

 

Chrzest ludzi z Kosowa, gdzie 98% społeczeństwa wyznaje islam, pokazuje bardzo wyraźnie, że w programie cyklu wykładów ewangelizacyjnych aktywnie uczestniczył Duch Święty, wpływając na ludzkie serca i umysły.

 

Okazało się też, że przez pewien czas trwania wykładów – w adwentystycznym ośrodku dla uchodźców (w którym mieści się też oficjalna siedziba organizacji ADRA Kosowo) znalazła schronienie para azylantów z Bliskiego Wschodu, gdzie skierowały ich władze Kosowa. Uchodźcy, M. i S., byli na pierwszym wykładzie, traktującym o ostatnim władcy Babilonu i zatytułowanym „Mene, Mene Tekel Uparsin”. Kiedy pastor Stevens spytał młodego mężczyzny, czy rozumie ukazywane treści, ten nie tylko potwierdził, ale i wyjawił, że jest jedną z niewielu osób na świecie specjalizujących się w starożytnych językach semickich, a ponadto wywodzi się z żydowskiego plemienia Beniamina.

 

Para uchodźców wyznała potem, że długa podróż, która przywiodła ich do zamieszkania w adwentystycznym zborze w Prisztinie akurat w czasie, gdy odbywała się seria wykładów – stanowi wystarczający dowód Bożego prowadzenia w życiu. Wszystko to przekonało ich, że Bóg stale objawia im swój doskonały plan względem nich.

 

Niedługo po tym, gdy para odczuła bezpośrednio Boże prowadzenie w swoim dotychczasowym życiu, dołączył do nich w Prisztinie przyjaciel z ich ojczyzny. Po przestudiowaniu zasad biblijnych młody biznesmen również poprosił o udzielenie chrztu i kiedy wreszcie do tego doszło, tego dnia jego ozdobą nie był garnitur, w jakim zwykle pracował, lecz uśmiech od ucha do ucha, pokazujący radość i podniecenie chrztem.

 

Summa summarum od czasu wykładów ochrzczono osiem osób, a transmisja za pośrednictwem telewizji kablowej zaowocowała kontaktami z 63 zainteresowanymi rodzinami, co daje potencjalnie 250 nowych wierzących!

 

Jeden z widzów, który skontaktował się z Kościołem, napisał następujące słowa: „Należę do Was!”. W Kosowie drzwi ewangelizacji stoją otworem. Słowa Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”, wypełniają się na naszych oczach.

 

© Nikola Aslimowski/tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni