header
 

Ruszyła arabska telewizja Al Waad

Ruszyła arabska telewizja Al Waad Pierwszego lutego 2011 roku odbyła się inauguracja Al Waad Channel, telewizji sieci Hope Channel w języku arabskim. Pracownicy Ośrodka Multimedialnego Al Waad w Bejrucie, stolicy Libanu, czekali na to wydarzenie ponad dwa lata.

 

Dla Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego to spełnienie marzeń. „W końcu zostało nam dane ujrzeć, jak efekt naszej pracy wędruje do przeszło 350-milionowej arabskojęzycznej populacji na całej kuli ziemskiej – ekscytował się Amir Ghali, dyrektor ośrodka. – Oczywiście ekipa wspólnie pomodliła się, dziękując Bogu i wyrażając wdzięczność, bo to przecież on utorował drogę Al Waad Channel. To nic innego jak prawdziwy cud”.

 

Al Waad Channel emituje programy zróżnicowane tematycznie – m.in. o duchowości, rodzinie, zdrowiu, młodzieży, muzyce, dzieciach, kulinariach – zgodnie z adwentystycznym nauczaniem, mówiącym o potrzebie szczęścia w każdej sferze życia.

 

Ośrodek Al Waad, produkujący programy dla Al Waad Channel, znajduje się na terenie pięknego bejruckiego Uniwersytetu Bliskowschodniego i funkcjonuje w oparciu o zasadę poszanowania i zrozumienia wyznawców religii większościowej, którą w Libanie jest islam.

 

– Pragniemy budować mosty zaufania i zrozumienia, łączące nas z muzułmanami – oznajmił Basma Muneer, pracujący w Al Waad Channel kierownik ds. zawartości. – Jeśli Bóg pozwoli, zdobędziemy na Bliskim Wschodzie pozycję godnej zaufania arabskojęzycznej telewizji chrześcijańskiej.

 

– Naprawdę modlę się, żeby telewizja Al Waad Channel okazała się błogosławieństwem dla milionów ludzi na całym świecie i żeby dzięki niej wielu ludzi przyjęło Jezusa za osobistego Zbawiciela – oświadczył Ghali.

 

Al Waad Channel należy do ogólnoświatowej sieci telewizyjnej Hope Channel.

 

© Miroslav Pujic/ tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

- Czytaj także Otwarcie Ośrodka Medialnego w Libanie

- Zobacz witrynę internetową telewizji Al Waad Channel
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni