header
 

Ukraina w zasięgu Hope Channel Rosja

Ukraina w zasięgu Hope Channel RosjaWielu uważa czas spędzony przed telewizorem za stracony, ale telewizja właśnie odmieniła życie ukraińskiej rodziny Pochodeńków.

 

Wiktor i Swietłana wraz z czwórką dzieci kochają Boga i codziennie czytają Biblię. Niestety, w ich wsi nie ma osób podobnie wierzących ani miejsca, gdzie by można razem z innymi postudiować Pismo Święte i sprawować nabożeństwa.

 

Pochodeńkowie jednak odbierają ukraińskie programy telewizji Hope Channel Rosja. Ich ulubiona audycja to Poranek nadziei, która ma szczególne znaczenie w całym regionie dla osób chcących rozpocząć dzień z Bogiem.

 

Wiktor jest bezrobotny, a Swietłana ma słabo płatną pracę. Ich starsze dzieci, Natalia i Taras, jeśli nie mają pieniędzy, żeby pojechać do szkoły autobusem, zostają w domu. Rodzina Swietłany wyrzekła się jej za odstąpienie od wiary ojców. W tak ciężkiej sytuacji Pochodeńkowie zaczęli czerpać nadzieję z telewizji Hope Channel, do której też zwrócili się o pomoc.

 

„Jeżeli bylibyście tak uprzejmi i mogli nam jakoś pomóc, to bardzo byśmy o to prosili. Przepraszamy za tak bezpośredni ton. Z wyrazami miłości, Pochodeńkowie”. Takimi słowami kończył się ich pierwszy list wysłany do ukraińskiego oddziału Hope Channel Rosja.

 

Pracownicy telewizji od razu skontaktowali się z adwentystycznym pastorem, który miał najbliżej do Pochodeńków. Kaznodzieja dowiedział się, że rodzina studiuje sama Pismo Święte i poznała część istotnych nauk biblijnych.

 

W maju 2010 r. pracownicy ukraińskiej redakcji Hope Channel otrzymali kolejny list: „Po raz pierwszy od czternastu lat, odkąd zwróciliśmy się do Boga, doświadczyliśmy niewymownej radości, która pojawiła się wraz z Waszym listem i wizytą pastora. Nasza wiara wzrosła, a serca wypełniła nieopisana miłość do Boga i do Was, Drodzy Bracia i Siostry. Od dawna modliliśmy się, pytając Boga, do jakiego Kościoła mamy należeć. Teraz Pan Bóg nam odpowiedział: do Kościoła, który miłuje ludzi borykających się z przeciwnościami losu, okazując im współczucie i troskę”.

 

Swietłana była niedawno na nabożeństwie w kościele adwentystycznym. Zbór wspiera finansowo Pochodeńków i już nie może się doczekać, kiedy pozna pozostałych członków rodziny.

 

Telewizja Hope Channel Rosja emituje dziesięć audycji o tematyce duchowej, dwa młodzieżowe, jeden dla dzieci, jeden podejmujący kwestie społeczne oraz jeden muzyczny. To dzięki ofiarności okazanej Hope Channel ze strony widzów rodziny takie jak Pochodeńkowie odnajdują na całym świecie nowe życie i nową nadzieję w Jezusie Chrystusie. Dziękujemy wam za wsparcie.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni