header
 

Rozwój adwentystycznej telewizji w Chinach

Rozwój adwentystycznej telewizji w ChinachAdwentystyczna Unia Chińska pragnie z trójanielskim poselstwem ewangelii, ogłoszonej przez Jezusa Chrystusa, dotrzeć do Chińczyków na całym globie. Jedną z metod urzeczywistnienia tej wielkiej wizji ma być wykorzystanie współczesnej techniki, w tym telewizji. W tym właśnie celu powstały studia nagraniowe chińskiej Hope TV.

 

Unia Chińska dysponuje studiem w swojej siedzibie w Hongkongu, gdzie zrealizowano wiele różnorakich programów okołobiblijnych do duchowego budowania i ewangelizowania Chińczyków, m.in. materiały zarejestrowane na taśmach magnetofonowych oraz płytach CD i DVD. Własnym studiem dysponuje również adwentystyczny szpital w Tajpej na Tajwanie. Mieści się ono w podpiwniczeniu obiektu i służy do produkcji materiałów audiowizualnych głównie na potrzeby pacjentów i personelu szpitala.

 

W 2008 r. Unia Chińska zaczęła korzystać ze specjalnego funduszu, który daje możliwość sięgania przez najbliższych pięć lat po zgromadzone na nim środki finansowe (asygnowane przez Generalną Konferencję oraz Wydział Północnoazjatycko-pacyficzny), przeznaczone na poszerzenie i rozwinięcie ewangelizacji telewizyjnej. Unia Chińska we współpracy z Wydziałem Północnoamerykańskim przygotowała osiem projektów mających dopomóc w realizacji tych zadań, jeden z nich dotyczy uruchomienia chińskiej Hope TV za pośrednictwem komercyjnej stacji telewizyjnej i satelity.

 

Aby wykonać ten plan, Unia Chińska zainwestowała w dwa istniejące studia w Hongkongu oraz Tajpej. Dzięki specjalnemu funduszowi można było zakupić do nich nowoczesny sprzęt i polepszyć w ten sposób jakość emitowanych audycji.

 

Z tego samego funduszu powstało także nowe studio telewizyjne na terenie adwentystycznego college'u w Yuchin na Tajwanie, które zrealizowało już 150 godzin audycji na tematy związane ze szkoleniami członków Kościoła, ewangelizacją, pracą kaznodziejską i adwentystycznym stylem życia, m.in. z programem NEW START.

 

Według pastora Billy'ego Liu, dyrektora Ośrodka Multimedialnego Unii Chińskiej, chociaż ekipa studyjna chciałaby nadawać programy przez satelitę Tell Star 18, to jednak koszty zakupu czasu antenowego są bardzo wysokie (180.000 dolarów rocznie za nadawanie 24 godziny na dobę), wobec czego z braku pieniędzy audycje te są na razie dostępne jedynie w systemie VOD oraz dzięki technice streamingu internetowego.

 

© Northern Asia-Pacific Division
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni