header
 

Odtwarzacze audio dla Papuasów

Odtwarzacze audio dla PapuasówW ramach pobytu w Papui-Nowej Gwinei, w styczniu 2011 roku, pastor Ted Wilson udał się do miejscowości Gabensis, leżącej 22 km od miasta Lae, wręczyć tamtejszej ludności pierwsze egzemplarze Biblii audio wydane w języku pidżyn.

 

Aby spotkać się z przewodniczącym światowego Kościoła adwentystycznego i zabrać do domu odtwarzacze cyfrowe – które prócz tekstu Pisma Świętego zawierają nagraną książkę Ellen White Droga do Chrystusa, lekcje biblijne, porady i wskazówki zdrowotne oraz biblijne historie dla dzieci – przybyły setki zainteresowanych.

 

Przedsięwzięcie zainicjowała telewizja It Is Written Oceania we współpracy z Adwentystycznym Uniwersytetem Pacyficznym, Unią Papui-Nowej Gwinei oraz telewizją It Is Written International.

 

Wprawdzie w Gabensis żyje tylko jeden adwentysta, ale do szkoły sobotniej uczęszcza regularnie ponad setka mieszkańców. Ponieważ część miejscowej ludności to analfabeci, odtwarzacze umożliwią im samodzielne studiowanie Biblii.

 

Pastor Gary Kent, rzecznik It Is Written Oceania, poinformował przybyłych, że odtwarzacze funkcjonują w oparciu o energię słoneczną. – Jeśli nie możecie czytać Słowa Bożego, to zamiast tego możecie go sobie słuchać i samodzielnie odkrywać zawarte w nim prawdy – powiedział zgromadzonym Kent.

 

Telewizja It Is Written przygotowała jak dotąd 4000 takich odtwarzaczy, ale już planuje rozprowadzić w niedalekiej przyszłości w górskich wioskach Papui-Nowej Gwinei 6000 kolejnych sztuk.

 

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni