header
 

Ted Wilson o medialnej strategii Kościoła

Ted Wilson o medialnej strategii KościołaPowodem dlaczego przywódcy Kościoła mocno wspierają odrodzenie i reformację jest otwarcie się drzwi wielkich możliwości do dzielenia się i głoszenia poselstwa trójanielskiego całemu światu.

Właśnie obserwujemy taki przykład opatrznościowego otwierania się możliwości, jakiego Kościół nie doświadczał nigdy dotąd. A biorąc pod uwagę nasze zasoby, które są tak małe, kieruje to nas tym bardziej do klękania i błagania Boga o wylanie Ducha Świętego i obdarzenie mocą Bożych ludzi, by skorzystali z tych wielkich możliwości.

Pozwólcie, że podzielę się z wami kilkoma przykładami takich możliwości wydawania świadectwa i głoszenia Bożego poselstwa, które ostatnio pojawiły się w Bożym Kościele. Po pierwsze ekspansja Światowego Radia Adwentystycznego, którego misją jest: dotarcie do ludzi w ich lokalnych językach.

Programy Adventist World Radio docierają do takich grup językowych, do których misjonarze mają fizycznie ograniczony dostęp. Światowe radio opisuje, iż w jednym z trudno dostępnych krajów, którego nazwy nie wymienię publicznie, gdzie nadawane są audycje „Głosu Nadziei” w lokalnym języku, programy te są bardziej popularne niż programy jednego z największych państwowych ośrodków radiowych w tym kraju. To jest niesamowite, naprawdę niewiarygodne. Na jaki głód duchowy wskazuje ta historia?

Kolejny fakt. Po czterech miesiącach od czasu otwarcia przez AWR nowego serwisu podkastów (w którym także znajduje się baza programów radiowych w języku polskim – przyp. tłum.), otrzymują oni olbrzymią ilość odzewów. I co niesamowite, dziesiątki tysięcy ludzi słuchających w języku arabskim, indonezyjskim, i wielu innych stało się subskrybentami wszystkich nowych emisji. Pomyślcie, jak Bóg wysiewa nasiona ewangelii.

Pomyślcie jak wiele głodnych duchowo osób te liczby reprezentują. Czy wiedzieliście, że w Nowym Królestwie Nepalu nasze radio nadaje programy w lokalnych ośrodkach w około 15-tu głównych miastach tego kraju w ich własnym języku? Kilka lat temu było to nie do pomyślenia. Bóg otwiera niesamowite drzwi.

(…) Kilka dni temu, adwentystyczna sieć telewizyjna Hope Channel, która nadaje programy dla Kościoła światowego rozpoczęła nadawanie audycji telewizyjnych na nowym kanale – Północna Afryka, Bliski Wschód, obejmując swoim zasięgiem całą Europę, Północną Afrykę, Bliski Wschód i Centralną Azję. Ten kanał będzie emitował poselstwo trójanielskie w pełnym wymiarze czasu i w trzech językach: arabskim i tureckim. Chwała Bogu. To rozwój, o którym marzyli nasi pionierzy w przeszłości. Wychowywałem się w Egipcie. Cudowne miejsce. Miałem możliwość spędzenia w tym pięknym kraju moich pierwszych ośmiu lat życia. Mój ojciec był liderem dzieła misyjnego w Egipcie przez wiele lat.

I wiem, że jednym z pierwszych wyzwań wtedy było znalezienie możliwości dzielenia się ewangelią w tym regionie. A teraz, żeby było możliwe nadawanie audycji telewizyjnych w pełnym wymiarze czasowym, z unikalnym poselstwem, wynoszącym Chrystusa i poselstwo trójanielskie – to naprawdę jest absolutnie niesamowite.

Co Bóg czyni? Już wkrótce, Hope Channel w ciągu kilku kolejnych tygodni otworzy następny, nowy ośrodek w Chinach nadający w języku mandaryńskim. A trzeci nowy ośrodek będzie nadawał dla Indii w lokalnych językach regionalnych, również w pełnym wymiarze czasu. A kolejnym tego rodzaju rozwojem działalności będzie przejście kanału Hope Channel Europe na głównie rosyjskojęzyczny kanał, który będzie służył na rozległym terenie od wschodniej Europy, przez Rosję, aż po Centralną Azję. Celem tych nowych kanałów, nadających dla Bliskiego Wschodu, Chin, Indii, Rosji jest dotarcie do bardzo trudnych rejonów, które nazywamy „rejonami z największą populacją nie-chrześcijan”, by dzielić się Bożym poselstwem w tych bardzo potrzebujących tego regionach.

Populacja w tych regionach wynosi około 3 miliardy ludzi. Nigdy przedtem w historii naszego Kościoła nie mieliśmy możliwości głoszenia Bożego poselstwa do tak wielkiej rzeszy ludzi, w tak przystępny dla nich sposób – poprzez oglądanie kanału telewizyjnego.

To są cudowne wiadomości o możliwościach jakie Bóg przed nami otworzył, radio, edukacja, telewizja oraz wiele innych środków i narzędzi do wydawania świadectwa, takich jak wydawnictwa, a także osobiste świadczenie lub publiczne wystąpienia, podczas których głoszona jest ewangelia. Wszystkie te działania przygotowują miliony ludzi, by przyjęły cenne poselstwo jakie Bóg powierzył swoim ludziom – wywyższenie Jezusa i Jego sprawiedliwości, głoszenie poselstwa trójanielskiego, zwracania uwagi ludziom na czasy końca i rychłe powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.

Co Bóg czyni? Dlaczego te rzeczy dzieją się właśnie teraz? I dlaczego technologia tak się rozwinęła pozwalając nam dotrzeć do milionów ludzi w nowy i otwarty sposób. Dlaczego Bóg czyni to wszystko w tym właśnie czasie historii ziemi? To są bezprecedensowe przykłady nowych możliwości dla kościoła Bożego.

A im więcej obserwuję rozwój tych możliwości tym bardziej zdaję sobie sprawę jak mało sami możemy zdziałać, to tylko mała cząstka w porównaniu z możliwościami, które otwiera Bóg dla głoszenia ewangelii i przygotowuje dla swoich ludzi w niedalekiej przyszłości. Czy pragniesz być częścią tego wielkiego ruchu adwentowego, który będzie świadkiem wypełnienia się Jego wielkiego planu poprzez wylanie Ducha Świętego i późnego deszczu. Potrzebujemy Ducha Świętego, by pracować w niezwykły sposób, by wykorzystać te możliwości dla misji.

Drodzy wierzący przyjaciele. Dziękujemy Bogu za wasze modlitwy, za wasze oddanie i wsparcie finansowe, za wasze wierne wydawanie świadectwa. Bóg błogosławi swój Kościół poprzez waszą wierność i hojność w oddawaniu dziesięciny i darów. Ale przyjaciele, biorąc pod uwagę proporcję potrzeb i możliwości, które Bóg przed nami otwiera, często brakuje nam środków, by wypełnić te potrzeby. Potrzeba jest bardzo wielka.

 

© Fragment kazania pastora Teda Wilsona, zwierzchnika ogólnoświatowego Kościoła wygłoszonego
w dn. 25 grudnia 2010 roku w siedzibie Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
Tłum. Estera Maria Strama.

Czytaj także: Media i pijar w exposé zwierzchnika Kościoła
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni