header
 

Hope Channel podbija nowe tereny

Hope Channel podbija nowe terenyHope Channel NAME to najnowsze przedsięwzięcie adwentystycznej telewizji Hope Channel, obejmujące zasięgiem Afrykę Północną i Bliski Wschód. NAME to akronim od angielskich nazw tych rejonów: North Africa i Middle East. Inicjatywa Hope Channel NAME jest – skierowaną do populacji posługującej się językami: arabskim, perskim i tureckim – największą pojedynczą akcją misyjną, jaką kiedykolwiek przedsięwziął Kościół Adwentystów Dnia Siódmego!

 

– Już sam fakt, że nadajemy programy na całym Bliskim Wschodzie w najważniejszych językach miejscowej ludności, świadczy o nieprawdopodobnej Opatrzności Bożej i istotnym przełomie dla Kościoła – stwierdził Brad Thorp, prezes Hope Channel.

 

– Przyjęliśmy założenie, że wszystkie programy mają wyrażać poszanowanie dla muzułmanów, aby pozyskać ich jako odbiorców naszych audycji. Nie będzie żadnej antyislamskiej retoryki, żadnego politykowania. Każdy program będzie utrzymany w duchu życzliwości i miłości. Każdy program będzie ukazywać Biblię i jej najważniejsze prawdy. Każdy program będzie ewangelizować w możliwie najbardziej taktowny sposób – dodał Thorp.

 

Na początku...

 

Od 15 grudnia do 15 stycznia 2011 nadawano z satelity Hotbird 8 próbny półgodzinny program, który powtarzano wielokrotnie w ciągu doby, reklamując nowy kanał. Zadaniem zwiastuna było wzbudzenie apetytu na dobre jakościowo, dostosowane do kultury odbiorców audycje. Hope Channel ma w zanadrzu ponad 2000 programów, gotowych do emisji, która ruszyła 15 stycznia dzięki niedawnej szeroko zakrojonej kampanii produkcyjnej Project Hope i wytężonej pracy studiów w Europie, Rosji i na Bliskim Wschodzie.

 

Hope Channel NAME będzie emitować kulturowo adekwatne audycje na temat Biblii, zdrowia, edukacji i rodziny. Mniej więcej połowa programów będzie po arabsku, reszta po persku i turecku. Producenci są otwarci na sugestie telewidzów i będą realizować audycje w ostrym tempie ze studiów w Libanie, Francji, Niemczech i Turcji.

 

– Chcemy, aby Hope Channel NAME cieszyła się największym zaufaniem pośród arabskojęzycznych telewizji chrześcijańskich w tym regionie. Będziemy nieść nadzieję w pozbawionym sensu świecie, pokój w targanym konfliktami regionie i życie dla konających dusz – zakomunikował Amir Ghali, dyrektor Ośrodka Multimedialnego Al Waad, gdzie powstaje wiele programów nowej telewizji.

 

Telewizja satelitarna to coś więcej niż radio, Internet i materiały drukowane – to najlepsze rozwiązanie medialne dla konsumentów w geograficznym Oknie 10/40, docierające jednocześnie do dziesiątek milionów ludzi, w tym do 400 mln wyznawców islamu. Podobnie jak dziesięć innych kanałów Hope Channel na świecie, Hope Channel NAME będzie pokonywać fizyczne, mentalne, kulturowe i duchowe bariery, a także odgrywać zasadniczą rolę w działalności misyjnej Kościoła na tym obszarze, gdzie misjonarzom zagraża niekiedy śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Tamtejsza kultura, której dzieje spływają krwią, odnosi się do chrześcijaństwa bardzo nieufnie. Gdy jednak muzułmanie widzą, że z Adwentystami Dnia Siódmego łączy ich abstynencja, niejedzenie wieprzowiny, poszanowanie dla życia i oczekiwanie na ostateczny powrót Jezusa, wówczas zaczynają sobie zdawać sprawę, że adwentyści to „lud księgi”, na który zalecał im czekać Koran.

 

Pierwsze sukcesy

 

– Zanim jeszcze Hope Channel NAME ruszyło na dobre, Pan już nam błogosławi. Mianowicie emitowaliśmy już programy za pośrednictwem telewizji Hope Channel Europe z satelity Hotbird 6. Do naszego Kościoła przyszła bardzo wpływowa kobieta, ponieważ spodobały jej się treści ukazywane w naszych audycjach – wyjaśnił Thorp. – To jednak zaledwie przedsmak sukcesów, które, jak wierzymy, zapewni nam Bóg.

 

– Wiemy, że w tej części świata Hope Channel zdaje egzamin. Nawet po emisji audycji w Hope Channel Europe niewielu programów doszły nas pocztą elektroniczną i tradycyjną pozytywne komentarze – powiedział Miroslav Pujic, dyrektor sekretariatów ds. informacji i mediów w adwentystycznym Wydziale Transeuropejskim. – Widzowie doceniają przyjazne, praktyczne i taktowne podejście, jakie okazujemy, dzieląc się pięknem i starożytną mądrością Pisma Świętego.

 

– Hope Channel otrzymuje listy niemal z każdego kraju w Oknie 10/40. Część korespondentów nie ujawnia swoich personaliów z obawy przed represjami. Gdy czyta się, jak wysoko cenione są nauki Hope Channel, aż ściska człowieka w dołku. Oddanie telewidzów, zwłaszcza tych, którzy oglądają narażając się na prześladowania, stanowi dla nas wszystkich źródło inspiracji – wyznał Thorp.

 

– Kościół adwentystyczny w całym basenie Morza Śródziemnego nie posiada się z radości, mogąc realizować tę ekscytującą misję razem z wszystkimi pracownikami kanału, który obejmuje zasięgiem Afrykę Północną i Bliski Wschód – poinformował Reynolds Agathe, przewodniczący terytoriów w basenie Morza Śródziemnego. – Te programy to prawdziwe błogosławieństwo dla ludzi w naszym regionie.

 

Miliony widzów

 

Hope Channel NAME emitowane jest z satelity Hotbird 8, najlepszego satelity na tym obszarze dla zachodniej telewizji satelitarnej, która miała dotychczas 110 mln abonentów. Hope Channel NAME to kolejny krok wiary, który Bóg pobłogosławi.

 

Telewizja Hope Channel potrzebuje jednak wsparcia w postaci modlitw i środków finansowych. Jeśli macie pragnienie wesprzeć ją datkami, kliknijcie zakładkę SUPPORT HOPE na naszej witrynie.

 

– Pracowaliśmy nad tym od czterech lat i Bóg doprowadził to do skutku właśnie teraz. Idealnie zgrywa wszystko w czasie, czyniąc liczne cuda – rzekł Thorp. – Bo jakże inaczej można nazwać to, co się właśnie dokonało, pozwalając nam zalać ewangelią słynne Okno 10/40? Aż trudno w to uwierzyć!

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni