header
 

Dzieci wspierają misję Adventist World Radio

Dzieci wspierają misję Adventist World RadioMali uczniowie szkoły sobotniej z adwentystycznego zboru North Cascade w Burlington w stanie Waszyngton uczestniczyli w tym roku szkolnym w ekscytującym przedsięwzięciu misyjnym Adventist World Radio. Ich zadanie polegało na uzbieraniu środków na solarne odtwarzacze cyfrowe z religijnymi nagraniami dla mieszkańców Wietnamu i Birmy. Nauczyciele poprosili dzieci, by odłożyły pieniądze z kieszonkowego i zarobiły, wykonując różne prace w domu. Dwudziestu maluchom udało się zarobić łącznie 730 dolarów, za które zostanie zakupionych blisko dwadzieścia urządzeń, mogących dotrzeć z ewangelią do tysięcy ludzi.

 

W trakcie całej akcji uczniowie zdobywali też na lekcjach geografii wiadomości o różnych krajach z okna 10/40, poznawali potrawy charakterystyczne dla danego narodu i słuchali misjonarskich opowieści z publikacji Światowego Radia Adwentystycznego albo bezpośrednio od samych misjonarzy. Możliwość opowiedzenia innym o Jezusie pomimo dzielącej odległości i nieznajomości języków była dla maluchów ogromnym przeżyciem.

 

W imieniu Adventist World Radio składamy serdeczne podziękowania dzieciom, nauczycielce Loni Carambot i wszystkim nauczycielom, którzy ciężko się napracowali, aby zebrać pieniądze na cyfrowe odtwarzacze! Wiemy, że wasze płynące z miłości dary Bóg wykorzysta, przyprowadzając do swojej rodziny wielu nowych braci i sióstr. Jak wspaniale będzie się z nimi spotkać w niebie!

 

© Jean Kellner/Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni