header
 

Adwentyści inwestują w technologię smartfonów

Adwentyści inwestują w technologię smartfonówDwie spośród licznych organizacji urzędujących w siedzibie głównej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego inwestują obecnie coraz więcej środków w technologię smartfonów. Aktualizacje do swoich aplikacji udostępnili zarówno kustosze dzieł literackich Ellen White (współzałożycielki Kościoła), jak też sekretariaty oddziałów Szkoły Sobotniej i Misji Wyznawców. Dzięki zaktualizowaniu programu kustoszy wszystkie wydane drukiem pisma Ellen White są obecnie dostępne w formie elektronicznej. Sekretariat Szkoły Sobotniej dołączył do aplikacji wszystkie swoje kursy biblijne – od kursu dla początkujących po kurs dla dorosłych.

 

Wszystkie aktualizacje są nieodpłatne. Wersje do odtwarzaczy iPhone i iPad można nabyć w internetowym sklepie iTunes Store, należącym do firmy Apple, Inc.

 

Jak poinformował nas Falvo Fowler, redaktor sekretariatu Szkoły Sobotniej i główny producent,  aplikacja do szkoły sobotniej jest dostępna w systemach: iPhone, iPad i Android w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim. Program zawiera również zrealizowane przez sekretariat materiały multimedialne, jak filmy wideo Uniwersytetu Szkoły Sobotniej, codzienne czytanki z kwartalnika Collegiate Quarterly, wielojęzyczne podkasty, animowane lekcje dla najmłodszych, a także Cool Tools – narzędzia przydatne w szkole sobotniej oraz dla liderów małych grup.

 

Fowler dodał, że sekretariat umieszcza też swoje animacje dla najmłodszych w serwisach YouTube i Vimeo. YouTube zawiera również napisy w systemie closed captioning po angielsku i chińsku; materiały w innych językach znajdują się obecnie w fazie realizacji.

 

Co więcej, poinformował Fowler, zestaw aplikacji do odtwarzaczy iPad, który ma się ukazać w lutym tego roku w ramach serii kursów dla dzieci GraceLink, będzie zawierać cyfrową tablicę. Rodzice, nauczyciele i dzieci będą mogły opowiadać, manipulując i poruszając postaciami i tłem związanymi z historią z danego tygodnia.

 

Fowler zakomunikował też, że aplikacje da się również podłączyć do rzutnika lub monitora, tak aby  można je było zaprezentować większemu gronu.

 

Jak wyjaśnił nam Darryl Thompson, wicedyrektor stowarzyszenia kustoszy Ellen G. White Estate, nowa aplikacja zawiera wszystkie 412 książek napisanych przez Ellen White lub skompilowanych później na podstawie jej tekstów opracowań, a także wyszukiwarkę poszczególnych wyrazów i fraz w jej pismach, Biblię króla Jakuba (którą najczęściej się posługiwała i cytowała) oraz współczesny jej słownik (języka angielskiego) Webstera z 1828 r. Aplikacja umożliwia użytkownikom robienie notatek i wysyłanie ich na elektroniczne skrzynki pocztowe lub na portale Facebook i Twitter. Ponadto każde odniesienie się w pismach Ellen White do tekstu biblijnego jest zarazem linkiem do danego fragmentu Pisma Świętego.

 

Kustosze wydali też – dowiedzieliśmy się od Thompsona – materiał o nazwie EGW Lite, zawierający dziesięć najpopularniejszych książek Ellen White. Aplikację tę stworzono z myślą o użytkownikach dysponujących sprzętem o mniejszej pojemności lub telefonami komórkowymi trzeciej generacji.

 

Kustosze pracują obecnie nad wersją w systemie operacyjnym Android, która ma się ukazać pod koniec roku, dodał Thompson.

 

Jedenastego stycznia wyszedł produkt o nazwie InPrayer, wydany przez adwentystyczny Komitet Przebudzenia i Odnowy.

 

Jak czytamy na oficjalnej stronie komitetu, „InPrayer to stworzona przez Kościół adwentystyczny mobilna aplikacja, która ma ułatwić uformowanie ogólnoświatowego łańcucha osób modlących się o wylanie Ducha Świętego. Celem tego ruchu, o nazwie 777, jest zachęcenie adwentystów do modlenia się przez 7 dni w tygodniu o 7 rano i 7 wieczór. Stanowi on część większej inicjatywy, mającej sprzyjać religijnemu przebudzeniu i odnowie w łonie Kościoła adwentystycznego”.

 

Użytkownicy aplikacji InPrayer mają do dyspozycji kilka modułów: codzienne przypomnienie o modlitwie o 7 rano i wieczorem z możliwością konfigurowania; mapa pokazująca, gdzie znajdują się wszyscy inni członkowie korzystający z aplikacji; codzienne czytanki na temat Ducha Świętego; intencje modlitewne z całego świata; moduł z lokalnymi intencjami, pozwalający odnaleźć własne prośby o modlitwę; zintegrowanie z portalem Facebook, umożliwiające dodawanie konfigurowalnych statusów na Facebookowym koncie; zintegrowanie z portalem Twitter, umożliwiające dodawanie konfigurowalnych tweetów do swojego konta na Twitterze.

 

Wersje aplikacji InPrayer są dostępne, bezpłatnie, zarówno w systemie Apple iPhone, jak i w systemie Google Android.

 

Więcej informacji na temat aplikacji stowarzyszenia kustoszy White Estate na stronie www.whiteestate.org.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat aplikacji Szkoły Sobotniej, kliknij tutaj.

 

 

© Ansle Oliver/Marak A. Kellner, Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni