header
 

Odtwarzacze cyfrowe AWR i Masajowie

Odtwarzacze cyfrowe AWR i MasajowieŚwiatowe Radio Adwentystyczne stworzyło w 2010 r. specjalny fundusz na rozpowszechnienie wśród masajskich słuchaczy w Tanzanii 150 cyfrowych odtwarzaczy audio. Urządzenia mogą pomieścić do 160 godzin nagrań i funkcjonować w oparciu o energią słoneczną, co odgrywa istotną rolę w przypadku takich ludzi jak Masajowie, którzy poza miastami prowadzą często na wpół koczowniczy tryb życia.

 

Zanim odtwarzacze trafiły do celu, przebyły ciekawą drogę. Najpierw audycje w masajskim języku wgrano w Izraelu (m.in. Nowy Testament, programy na temat zdrowia, studia biblijne, książka „Droga do Chrystusa”), a potem urządzenia przetransportowano do Niemiec, gdzie odebrał je pastor Lemareka Kibasisi, Masaj, który pracował kiedyś dla Adventist World Radio jako producent, ale przebywał akurat na stypendium naukowym na Uniwersytecie Adwentystycznym we Friedensau.

 

Kibasisi udał się następnie z grupą studentów do Tanzanii przeprowadzić cykl spotkań ewangelizacyjnych, w wyniku których ochrzczono 150 osób. Podczas serii wykładów rozpowszechnił odtwarzacze miejscowym pastorom, ewangelistom-kolporterom i aktywnym członkom Kościoła.

 

– Odtwarzacze – opowiadał – okazały się wielkim narzędziem misyjnym w połączeniu z wysiłkami podjętymi przez żywych mówców studentów i świeckich ewangelistów. Jeden ze świeckich pracowników, Elias Kengeleming z Korogwe w regionie Tanga, powiedział, że dwa tygodnie po spotkaniach wykorzystał odtwarzacz do nawrócenia tuzina osób, które zapragnęły przyjąć chrzest. Pozostali świeccy ewangeliści używają odtwarzaczy po to, by umacniać wiarę członków zboru oraz nieść pomoc ludziom spoza Kościoła.

 

– W wielu przypadkach – dodał – ludzie, którzy otrzymali urządzenia, słuchają nagrań w nocy, a następnego dnia ładują baterie, wystawiając odtwarzacze na działanie promieni słonecznych. Urządzenia przyciągają ludzi w każdym wieku, m.in. starszych, kobiety, młodzież i dzieci. Niech Bóg błogosławi Światowe Radio Adwentystyczne za sfinansowanie 150 odtwarzaczy, które określa się wszędzie jako cud techniki od Boga dla Masajów.

 

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni