header
 

Adwentystyczne radio w Ugandzie ma 8 lat

Adwentystyczne radio w Ugandzie ma 8 latKiedy jedyna adwentystyczna radiostacja w ugandyjskiej Diecezji Środkowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego świętowała VIII rocznicę swojej działalności w branży multimedialnej, radości nie było końca.

 

Założona 18 października 2002 r., rozgłośnia Prime Radio wyrobiła sobie dobrą opinię za poddanie klientom w sektorach rządowym i prywatnym oraz w organizacjach pozarządowych – „alternatywnych” pomysłów na audycje radiowe wysokiej jakości.

 

Kadry kierownicza i pracownicza radia zorganizowały 24 października 2010 r. na stadionie w stolicy Ugandy, Kampali, barwne obchody, upamiętniające VIII rocznicę powstania rozgłośni.

 

W uroczystościach wzięły udział tysiące ludzi z wszystkich warstw społecznych, m.in. radiosłuchacze niebędący adwentystami, pastorzy adwentystyczni oraz inni przywódcy religijni.

 

Przy okazji obchodów Prime Radio przedstawiło działania, do których się przymierza, obliczone na ulepszenie jego funkcjonowania w ugandyjskiej branży multimedialnej, obejmującej niemal 130 istniejących rozgłośni FM.

 

Emitująca programy chrześcijańskie, rozgłośnia Prime Radio stała się ulubioną stacją wielu ludzi, którzy uwielbiają muzykę gospel i inną muzykę chrześcijańską. Na antenie można się też dowiedzieć o organizowanych akcjach charytatywnych. W przeciwieństwie do innych rozgłośni, Prime Radio, zgodnie ze swoim sloganem: „Najlepsze radio”, rzeczywiście oferuje różnorodne programy, które działają na serca jak balsam, przynosząc ukojenie ludziom zmęczonym życiem.

 

Podana zgromadzonym do wiadomości przez Nkayivu Freda, prezesa radia, informacja, że nowo zakupiony włoski nadajnik o mocy 3 kW został zainstalowany w celu polepszenia sygnału radiowego – spotkała się z ogólnym aplauzem.

 

Nowy nadajnik nabyto po tym, jak ugandyjscy adwentyści z Diecezji Środkowej uzbierali na jego zakup sumę w wysokości niemal 82 mln szylingów ugandyjskich.

 

Obchody zakończyły również dwumiesięczną radiową kampanię reklamową o nazwie Entebe ya Prime 2010, czyli: „Nagroda Prime Radio za rok 2010”. Konkursowi przyświecało motto z Księgi Przypowieści 22,17.

 

Ideą kampanii było uznanie ogromnej pracy wykonywanej przez naszych kościelnych przywódców (pastorów), a także wsparcia i troski, które okazują.

Pierwsze miejsce zajął adwentystyczny okręg administracyjny Kyanja, którego pastor otrzymał tytuł „Zwycięzcy Prime Radio za rok 2010”. Zwycięzcę uhonorowano podczas uroczystości, której przewodniczył pastor Christian Alideki Salongo – emerytowany przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Ugandzie – który reprezentował pastora Jamesa Kaggya, zwierzchnika ugandyjskiej Diecezji Środkowej.

 

Przemawiając na uroczystości, pastor Alideki wyraził uznanie dla rozgłośni Prime Radio za kierowanie się ewangelią przy rozwoju swojej działalności.

 

– Mam przyjemność podziękować zarządowi stacji Prime Radio za ciężką pracę i wydobycie na światło dzienne poselstwa Jezusa Chrystusa – oświadczył Alideki.

 

Alideki, pełniący także funkcję wicerektora Bugema University, podziękował radiosłuchaczom za pełne, finansowe wsparcie rozgłośni, która dzięki zainstalowaniu nowego nadajnika funkcjonuje teraz sprawniej.

 

© Godfrey Babi Kimera/Central Uganda Conference of SDA
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni