header
 

Radiowa brama do Boga

Radiowa brama do BogaPrzez sześć dni w tygodniu Adventist World Radio nadaje programy wyprodukowane przez ośrodki znajdujące się w Zjednoczonej Diecezji Północnych Filipin, które są słyszalne na różnych częstotliwościach o różnych godzinach porannych. Obecnie stacja osiągnęła 3.000 stałych słuchaczy audycji, którzy swoją chęć regularnego słuchania wyrazili poprzez wysłanie wiadomości smsem, rozmowę telefoniczną oraz listownie.

Bóg powołuje ludzi w przeróżny sposób. Jojie Afulgencio nieco poznała adwentystów i ich wierzenia, gdy jej siostra została adwentystką. Ona sama jednak nie wykazywała żadnego zainteresowania nową wiarą swojej siostry dopóki nie obejrzała programu adwentystycznego w telewizji.

Po programie rozpoczęła poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z kwestią soboty, jako dnia świętego, powtórnego przyjścia Jezusa, diety oraz wielu innych. Ktoś poradził jej, aby skontaktowała się z pastorem Romeo Mangiliman, dyrektorem ds. mediów lokalnej diecezji oraz producenta programów radiowych ‘Morning Watch’, a także Głosu Nadziei. Tak też zrobiła, a pastor Mangiliman udzielił jej lekcji biblijnych.

Jej wiara w Boga wzrastała poprzez słuchanie audycji radiowych, podczas których poruszane były różne tematy. Po ukończeniu seminarium biblijnego, Afulgencio podjęła decyzję o przyjęciu Jezusa jako jej Zbawiciela i Pana, a chrztu udzielił jej pastor Mangiliman.

Afulgencio prowadzi własne przedsiębiorstwo, posiada oddziały swojej firmy w Cebu City, gdzie urodziła się i wychowywała, a także w Manili i innych prowincjach. Zdecydowała się oddać wierze adwentystycznej pomimo, że jej syn obecnie studiuje teologię w Hiszpanii, przygotowując się do przyjęcia święceń jako ksiądz katolicki.

Chcielibyśmy z radością podzielić się z wami kilkoma listami oraz wiadomościami tekstowymi, które otrzymaliśmy od naszych innych słuchaczy.

„Moja żona i ja zostaliśmy ochrzczeni w obrządku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Nasza córka była małym dzieckiem, gdy przestaliśmy przychodzić do zboru. Obecnie, jest uczennicą w liceum. Przez całe lata nie chodziliśmy do kościoła. W październiku, nastroiłem moje radio odbierające fale krótkie i zatrzymałem się, gdy usłyszałem program religijny, Ang Tinig ng Pag-asa (Głos Nadziei). Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie, i w jakiś sposób utożsamiłem się z ich przekazem. Natychmiast wysłałem wiadomość tekstową do dziennikarza tego radia i dowiedziałem się, że jest on pastorem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i nazywa się Mangiliman. Odwiedził moją rodzinę. I w taki sposób, podjęliśmy decyzję o powrocie na łono Kościoła i służeniu naszym życiem Panu.” – Arnel Quicho, San Fernando, Pampanga.

„Gdy przeszukiwałem fele radiowe, akurat w tym czasie swoją audycję nadawał Głos Nadziei. Zafascynowała mnie inspirująca muzyka, którą usłyszałem. Melodia mnie bardzo pobudziła, a moje serce wypełniło się radością. Wzmocniłem moją wątpiącą duszę i usunąłem moją niewiarę. Gdy mówca wygłosił światło prawdy, mój wyniosły duch został zdemaskowany. Przekonujący głos spikera apelował do mnie, abym się ukorzył i porzucił ułomność duchową. Radiowy kaznodzieja stał się narzędziem, by powołać mnie do Chrystusa i szukać przebaczenia.” – Arsenio Bautista (emerytowany wojskowy), Brgy 28, Laoag, Ilocos Norte.

„Kaznodzieja [w programie radiowym] nie wywyższał siebie ani swojej religii. Zawsze mam pragnienie słuchania waszych programów. Audycje nie prowokują innych religii do rozpoczęcia debaty; wasze programy koncentrują się na Chrystusie.” - Alice Gatdula, Pilar, Bataan.

„Błogosławieństwem dla mnie stało się słuchanie waszych programów. Narodziłam się na nowo chrześcijanką i mam teraz nowe spojrzenie dzięki waszym audycjom. Nie mogłam zachować tego tylko dla siebie. Dzielę się prawdą biblijną z moimi współwyznawcami.” - Romy Tan, Caloocan City.

„Myślę, że jestem beznadziejną osobą, pełną żalu i porażek. Jestem kobietą biznesu, ale zbankrutowałam. Moja rodzina bardzo cierpi. Pewnego poranka, otrzymałam od przyjaciela waszą książkę. Ta mała książka reklamowana w waszym programie radiowym uradowała mnie i wlała we mnie ponownie poczucie nadziei. Proszę, módlcie się za mną i za moją pracą.” – Mary Jane Pacito, La Trinidad, Benguet.

 

© Adventist World Radio
Tłum. Estera Maria Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni