header
 

Radość dawania

Radość dawaniaDwa tysiące lat temu, Bóg wysłał na ten świat największy Dar, jaki kiedykolwiek mógł być przekazany: Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który pojawił się, jako dziecię, aby będąc dorosłym człowiekiem oddać swe życie, jako ofiarę za nasze zbawienie. Jako wierzący, znamy „anatomię” tego Daru.

Ale jak ci, którzy nigdy nie słyszeli Dobrej Nowiny zrozumieją niezwykłe jej znaczenie?

Dzisiaj, chciałbym przedstawić Wam „anatomię” innego daru: w jaki sposób ofiarne, pełne poświęcenia i hojne dary pewnego małżeństwa z Teksasu, Loney’a i Jeannine Duncan`ów, wpłynęły na służbę duszpasterską pastora Patricka Mulindwa z Adventist World Radio.

Pastor Patrick mieszka i pracuje na polu misyjnym wschodniej Ugandy, w skład którego wchodzą trzy największe miasta Ugandy – stolica Ugandy Kampala, Jinja i Mbale, gdzie mieści się siedziba misji, dokładnie na granicy z Kenią.

A oto, w jaki sposób Loney i Jeannine zaangażowali się w sprawę. Pastor Ben Schoun, ówczesny prezes AWR oraz Ray Allen, dyrektor regionalny AWR-Afryka, nakreślili potrzebę otwarcia radia FM w aglomeracji Mbale, gdzie znajduje się populacja około 1.2 miliona potencjalnych słuchaczy radia.

Pastor Mulindwa już w tej chwili osiągnął wielki sukces związany z otwarciem stacji radiowej w Jijna, o której przeczytacie w dalszej części listu. Natomiast pojawiła się również wspaniała okazja do zdobycia licencji na emisję programów radiowych właśnie w Mbale. Problem w tym, iż kluczową sprawą był czas, a misja, którą zarządza pastor Mulindwa nie miała funduszy na zakup licencji czy też odpowiedniego wyposażenia studia.

W tym szczególnym momencie, Bóg sprawił, iż projekt i związane z nim problemy dotarły do małżeństwa Duncan i według relacji pastora Mulindwa, dzięki ich hojnemu wsparciu nowa adwentystyczna stacja radiowa – Maranatha – nadaje w tej chwili programy w dystrykcie Mbale.

„Obecnie, w naszych obydwu stacjach radiowych, nadajemy programy w sześciu językach: angielskim, kwalu, uganda, lusoga, lumasaba i chapadola, przez 4 i pół godziny dziennie od poniedziałku do soboty” - poinformował pastor Mulindwa podczas swojej ostatniej wizyty w siedzibie Adventist World Radio. „W niedzielę mamy jednogodzinny program Kościelne Dziedzictwo. A każdego dnia gramy muzykę religijną.”

Wciąż jest jeszcze za wcześnie, by znać efekt oddziaływania stacji radiowej w Mbale, ale chciałbym podzielić się z Wami kilkoma ekscytującymi rezultatami naszych programów radiowych w Jinja. Nie ma powodów, by wątpić, iż te same rezultaty osiągniemy w nowo otworzonej stacji radiowej w Mbale. Poniżej przykład, którymi podzielił się z nami pastor Malindwa:

„Ostatnio jeden starszy mężczyzna zadzwonił do mnie i powiedział, że słuchał naszych programów z wielką radością, a teraz, jak wyznał, ‘Chcę, aby to był mój Kościół, ale sprawdziłem wszędzie w okolicy i nie znalazłem żadnego zboru.’ Tak bardzo pragnął mieć kościół w pobliżu swego miejsca zamieszkania, iż odstąpił nam kawałek ziemi, abyśmy mogli na niej wybudować dom modlitwy. W tej chwili czekamy na fundusze, by rozpocząć budowę. Spotkałem się z nim i wraz z lokalnymi władzami zaznaczyliśmy miejsce, w którym ma stanąć nowy kościół. W tej chwili mamy już ośmioro nowo ochrzczonych wyznawców, oczekujących na swoje miejsce sobotnich nabożeństw.

Tak naprawdę, planujemy przeprowadzenie kampanii ewangelizacyjnej właśnie w tym rejonie, gdzie ma powstać nowy adwentystyczny kościół. Mamy nadzieję, że gdy Bóg sprawi, iż żniwo będzie wielkie, będziemy mieli nowe miejsce spotkań, gdzie wszyscy będą mogli się zbierać, a my będziemy kontynuować wsparcie duchowe dla nowych wierzących.”

Czy nie jest to wspaniałe? Jak wiecie, takie rezultaty są możliwe jedynie dzięki Waszym darom miłości.

Ale Loney i Jeannine nie tylko wpływają na życie ludzi w Ugandzie. Dwa lata temu, kupili specjalistyczne, najwyższej klasy wyposażenie dla dalszej działalności AWR w Guam. Po telekonferencji z Brook Powers, głównym inżynierem stacji radiowej AWR, Loney i jego żona, Jeannine, przełożyli swoje pragnienia w czyny.

„W ciągu zaledwie siedmiu miesięcy przekształciliśmy nasz projekt ze wstępnych koncepcji w realizację” - wspomniał Loney. „Wybraliśmy pomoc w zakresie najnowocześniejszego sprzętu, ponieważ według nas ważne jest, aby transmisja programów przebiegała bez zakłóceń. Jeśli transmiter padnie, słuchacze radia AWR przełączą się na inną częstotliwość i całkiem możliwe, że ich stracimy. Większość naszym programów AWR nadawanych na falach krótkich nawiązuje połączenie z Guam” - wyjaśnił Loney.

Bardzo doceniamy i jesteśmy wdzięczni za tę kluczową rolę, jaką spełniło małżeństwo Duncan w realizacji obu tych projektów. Ale Wy, drodzy Czytelnicy, również jesteście ważnym ogniwem w głoszeniu zbawienia wielu ludziom znajdującym się teraz w ciemnościach. Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu, audycje „Głos Nadziei” mogą dotrzeć do miejsc, gdzie nasi misjonarze fizycznie nie mogą się dostać.

W czasie, gdy przygotowujecie prezenty sezonowe dla Waszych rodzin i znajomych, proszę zatrzymajcie się na chwilkę i pomyślcie o tych, którzy wciąż nie znają Jezusa. Blisko 60% populacji nie zna tego kochającego Zbawiciela w taki sposób, w jaki my go znamy. W Waszej mocy leży wsparcie idei zaniesienia tego daru szczęścia do nich, właśnie teraz.

Przyłączcie się razem ze mną do ukończenia tego dzieła raz i na zawsze! Dzieło jest wielkie i wiele jest jeszcze do zrobienia, ale Boże zalecenia wyzwalają moc”. Wasza współpraca z Adventist World Radio zmieni życie milionom ludzi.

Wasz w Chrystusie,

pastor Dowell Chow, prezes Adventist World Radio

© Adventist World Radio
Tłum. Estera Maria Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni