header
 

Wydział Transeuropejski stawia na media

Wydział Transeuropejski stawia na mediaW sobotę, 16 października 2010 zespół twórców tedMedia Productions zaprosił 120 osób na premierowy pokaz swoich produkcji medialnych, które mogą być wykorzystywane przez pastorów, lokalne kościoły i członków w ich pracy misyjnej i edukacyjnej.

TedMedia Productions jest agendą Wydziału Transeuropejskiego (TED) Adwentystów Dnia Siódmego z siedzibą w St Albans. Zanim założono tedMedia, liderzy wydziału stanęli przed wyzwaniem zaangażowania mediów w głoszenie ewangelii. „Premierowy pokaz był świadectwem, że sukces został osiągnięty dzięki zorganizowanemu niedawno zespołowi medialnemu, jako odpowiedzi na to wyzwanie” - powiedział pastor Bertil Wiklander, zwierzchnik TED.

Podczas wieczornego programu zaprezentowany został szeroki wachlarz nowoczesnych i pełnych życia produkcji, które zostały wyprodukowane przez tedMedia w przeciągu ponad trzech ostatnich lat. Paul Lee, dyrektor duszpasterstwa ds. muzyki Diecezji Południowej Anglii, opisał je jako „posiadające jakość emisyjną, które mogą sprostać najwyższym kryteriom w przemyśle medialnym.”

Wieczorny pokaz zawierał m. in. takie zasoby jak fragmenty „Zmienionych Paradygmatów”, serii stworzonej dla pastorów do wykorzystania jako ilustracje oraz fragmenty „Axioo”, serii prowadzonej przez Clifford’a Goldstein’a, która została zrealizowana specjalnie do wykorzystania jako materiał przemawiający do społeczeństwa o zsekularyzowanym sposobie myślenia.

Media i muzyka zostały ukazane w pełnej harmonii dzięki premierze muzycznych wideoklipów stworzonych przez tedMedia jako motyw inspiracji i duchowego rozwoju wyznawców Kościoła.

Następnie został zaprezentowany klip przedstawiający w zarysie wyprodukowaną przez telewizję Hope Channel serię programów „Rozwój Wiary”, która pomaga, wspiera i zachęca do duchowego wzrostu wyznawców.

Jedna z ostatnich projekcji dotyczyła serii „Doświadczając Radości”, serii programów do wykorzystania w odpowiedzi na wyzwania postmodernistycznego sposobu myślenia. Victor Pilmoor, skarbnik Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wielkiej Brytanii, podkreślił, iż „seria ta nie skupia się tylko na naukach i doktrynach, którymi się dzielimy, ale także na historiach i doświadczeniach, które z nich wypływają.”

Pastor Miroslav Pujic, dyrektor tedMedia Productions, który pełni stanowisko dyrektora Departamentu Duszpasterstwa ds. Komunikacji i Mediów w TED, zaprezentował oficjalnie swój zespół – Jemina da Silva Macedo, Dragana Duval, Frederic Duval i Deana Stojkovic – jako ludzi, którzy koordynowali pracami produkcyjnymi.

„Naszą misją jest wspieranie wysiłków wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w docieraniu do duchowych poszukiwaczy prawdy poprzez integrację kreatywnej technologii medialnej i oferowanie misyjnych zasobów na takich nośnikach jak Internet, DVD oraz dostarczając materiały do telewizji Hope Channel”, powiedział Pujic.

W odniesieniu do tych materiałów, pastor Wiklander skomentował, „głoszenie ewangelii wykorzystując tego rodzaju nośniki medialne będzie dla nas efektywnym krokiem naprzód w czasach, których w społeczność jest ogromnie stymulowana przez media. Bóg pobłogosławił nas zespołem, który stał się pionierem w wykorzystaniu mediów na szerszą skalę niż kiedykolwiek przedtem.”

© Katie Ramharacksingh/tedNEWS
Tłum. Estera Maria Strama

 

- Zobacz nową stronę internetową Wydziału Transeuropejskiego - www.ted-adventist.org
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni