header
 

Ruszyło adwentystyczne „Bollywood”!

Ruszyło adwentystyczne „Bollywood”!Plany przedłożono i zatwierdzono, miejsce pod budowę obiektu się znalazło, kontrakty na emisję programów zostały podpisane, łopaty poszły w ruch. Cała zabawa zaczyna się jednak dopiero teraz: produkcja i dystrybucja chrystocentrycznych programów dla Hope Channel India, które odmienią dawną perłę korony brytyjskiej.

 

Według Kandus Thorp, pełniącej w Hope Channel funkcję wiceprezes do spraw programów i rozwoju międzynarodowego, będzie to w pełni zbiorowy wysiłek, który podejmą profesjonaliści i wolontariusze m.in. z Indii, Australii, Brazylii, Filipin i USA.

 

– Bóg raz po raz pokazuje nam, że misja spoczywa w jego rękach i że to on prowadzi nas i zaopatruje, gdy idziemy naprzód z wiarą – mówi Thorp.

 

Międzynarodowy zespół Thorp musiał zdobyć i przetransportować sprzęt produkcyjny oraz wystrój, potrzebne do licznych pomieszczeń studyjnych, a także zebrać lokalnych specjalistów do głoszenia kazań, zapoznawania z prawdami biblijnymi i udzielania wywiadów na potrzeby różnorakich audycji.

 

– Chwała Panu, że środki na pierwszą partię sprzętu nadeszły z nieoczekiwanego źródła... w samą porę, żeby umożliwić ekipie złożenie następnego zamówienia na potrzebne wyposażenie, a nawet wyrobić się z terminami, które z głęboką wiarą ustalono jeszcze w marcu – opowiada Thorp. – Ta układanka ma tyle skomplikowanych elementów, a mimo to Bóg przez cały czas postępuje o krok przed nami!

 

Jak zawsze, jesteśmy wdzięczni za wasze modlitwy. To modlitwa sprawiła, że telewizja Hope Channel zaszła tak daleko, choć było to kiedyś nie do pomyślenia, i to modlitwa jest potrzebna, aby Hope Channel posuwała się dalej przed siebie, osiągając kolejne sukcesy.

 

Produkcja w nowym studiu w mieście Madras ruszyła 6 września. Na pierwszy ogień poszedł zakrojony na ogromną skalę Project Hope – to zamaszyste pociągnięcie miało za zadanie stworzyć kolekcję programów dostosowanych kulturowo do tego wielkiego kraju. Realizując w ciągu pierwszych dwóch miesięcy blisko pięćset audycji w językach: telugu, tamilskim i hindi, producenci chcą w ten sposób rozkręcić możliwości studia, żeby utrzymać już potem takie samo tempo pracy.

 

W tej zakrojonej na szeroką skalę operacji pomagać będzie międzynarodowy zespół, który zadba o stronę ilościową oraz jakościową produkcji, pracując na dwa studia jednocześnie. Ponadto przeszkoli on miejscowy personel nowego ośrodka multimedialnego, złożony głównie z zapalonych wolontariuszy. Ekipa będzie każdego dnia nagrywać sześć programów, wykorzystując dwie scenografie. W kaplicy w niedalekim Ośrodku Lepszego Życia zainstalowane będą dwie kamery, rejestrujące dziewięć kazań dziennie.

 

Będą też osoby czuwające nad wykonywaniem warstwy ilustracyjnej oraz przebiegiem montażu i udźwiękowienia i zarazem szkolące w tych kwestiach miejscowy personel. Zgodnie z planem etap montażu i udźwiękowienia ma się zakończyć jak najszybciej, zresztą nowy sprzęt umożliwia natychmiastowe przystąpienie do fazy postprodukcji.

 

– Aż mi wstyd za siebie, gdy obserwuję poświęcenie kilkunastu młodych osób, które pozostawiły swoje rodziny i obowiązki zawodowe, aby przyjechać tutaj z różnych stron Indii i stać się częścią tego budzącego się do życia ośrodka. Każda z nich ma niesamowite doświadczenia z Bogiem i jest pełna poświęcenia – mówi Thorp.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni