header
 

Zmienił wyznanie dzięki Hope Channel

Zmienił wyznanie dzięki Hope ChannelWyobraź sobie, że całe życie angażujesz się sercem i duszą w coś, w co bardzo głęboko wierzysz... i oto twoje poglądy diametralnie się zmieniają dzięki życzliwości obcych ci osób i telewizji Hope Channel w twoim domu.

 

Tak właśnie stało się z Bobem Beatym, protestanckim pastorem, który po odbyciu służby w marynarce wojennej poświęcił się zakładaniu nowych zborów na białych plamach Oceanu Spokojnego – od Hawajów po Filipiny. Mając serce ewangelisty, ogólne doświadczenie wojskowe i oddanie dla Boga, razem z żoną Tammy trafili z misją do Teksasu, gdzie mieszkali w przyczepie kempingowej.

 

Bo spotkał tam przyjaźnie usposobioną rodzinę adwentystów dnia siódmego, którzy złożyli mu propozycję postawienia przyczepy na ich ziemi. Wszyscy razem zaczęli wspólnie studiować Biblię. Gospodarze kupili gościom antenę satelitarną, która umożliwiała oglądanie Hope Channel w przyczepie.

 

Po pewnym czasie oglądania nowych kanałów, zwłaszcza dyskusji pastorów oraz programów na temat działalności misyjnej, „miałem w całym domu porozwieszane karteczki samoprzylepne z pomysłami do kazań. Przestałem oglądać świecką telewizję” – opowiada Beaty. – Hope Channel to azyl, który pozwala mi się odprężyć i uciec od otaczającej mnie doczesności, napełnia moją duszę treścią i umacnia mnie w pastorskiej posłudze.

 

Beaty pracuje teraz jako ewangelista młodzieży z ramienia teksaskiej diecezji Kościoła adwentystycznego. Jeździ po Teksasie, dzieląc się miłością Jezusa i Jego prawdami na dzisiejsze pasjonujące czasy. Czy uważa, że inni też powinni mieć w swoich domach Hope Channel?

 

– Oczywiście! Bez dwóch zdań! – odpowiada. – Hope Channel uczy o Jezusie i potrzebie przyjęcia prawd CAŁEJ Biblii. Z powodu moich moich doświadczeń za granicą i pracy misyjnej podoba mi się globalne podejście i uwzględnianie wielokulturowości. Hope Channel potrafi zmienić świat człowieka, potrafi zmienić myślenie. Słowo Boże to najlepsza rzecz, jaką można karmić umysł. Właśnie to oferuje Hope Channel.

 

Jako pracownicy Hope Channel, całkowicie się z tym zgadzamy. Właśnie dlatego stworzyliśmy inicjatywę Homes of Hope (ang. Homes of Hope 'Domy pełne nadziei'; Hope Channel 'kanał nadziei' – przyp. tłum.), która ma przede wszystkim dopomóc zborom 1) rozpalić ducha ewangelizacji, 2) nie dopuścić, aby ludzie odchodzili od Kościoła, 3) zdobywać nowych wyznawców i 4) odzyskiwać wyznawców pogrążonych w duchowym letargu. Członkowie po prostu wpłacają na zborowy fundusz Homes of Hope, przeznaczony na zainstalowanie telewizji Hope Channel w domach tych, do których chcą dotrzeć. To tak jakby załatwić danej osobie całodniowe, codzienne wizyty pastora, nauczyciela biblijnego, doradcy do spraw zdrowia, instruktora gotowania wegetariańskiego i do tego serwować podnoszącą na duchu muzykę. Nigdy nie wiadomo, kogo Bóg przyprowadzi do drzwi twojego zboru... i do Królestwa Niebieskiego. Możliwości ewangelizacyjnych jest bez liku!

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni