header
 

Centrum medialne na Filipinach otwarte

Centrum medialne na Filipinach otwarteDwudziestego trzeciego listopada na Filipinach dokonano oficjalnego otwarcia centrum multimedialnego i studia sieci telewizyjnej Hope Channel International. W uroczystości udział wzięli honorowi goście, oficjele kościelni i przyjaciele ze światowej siedziby Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w USA, a także przedstawiciele filipińskiej Rady Telewizji i Radiofonii oraz instytucji pozarządowych.

 

Hope Channel Philippines mieści się na najwyższym piętrze siedziby adwentystycznej Unii Południowofilipińskiej w mieście Cagayan de Oro.

 

Ze Stanów Zjednoczonych przybyli pastor Brad Thorp, prezes Hope Channel, z żoną Kandus, pełniącą funkcję wiceprezes. Pastor Thorp mówił o początkach Hope Channel i jej przeobrażeniu w globalny adwentystyczny ośrodek multimedialny, który transmituje tysiące programów skierowanych do wszystkich grup wiekowych za pośrednictwem wszystkich trzynastu stacji satelitarnych, obejmujących zasięgiem całą kulę ziemską.

 

Kandus Thorp, która skupiła się na przedstawieniu międzynarodowego rozwoju Hope Channel, opowiedziała, jak instytucja ta wbrew wszelkim oczekiwaniom dokazała cudu i przedstawia teraz „najlepsze newsy na świecie”, powstające na każdym kontynencie. – Filipińskie centrum multimedialne – oświadczyła – przyczynia się w znacznym stopniu do sukcesu Hope Channel dzięki umiejętnościom produkcji i montażu, posiadanym przez naszych filipińskich odpowiedników. Już nie możemy się doczekać, kiedy w tym nowym, wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt produkcyjny ośrodku powstaną kolejne programy zaspokajające każdą potrzebę rozwoju sugerowaną przez naszych widzów.

 

Wśród gości obecni byli również następujący pracownicy z siedziby głównej Kościoła na terenie adwentystycznego Wydziału Azjatycko-Pacyficznego: Keith Heinrich, skarbnik; pastor Joshua Mok, sekretarz wykonawczy; dr Jonathan Catolico, dyrektor ds. telekomunikacji.

 

W uroczystości wzięli także udział James i Mel Wong, wierni sympatycy Hope Channel, oraz Fritz Wirtz z Kanady. Ponadto dla okazania swojego poparcia działalności Hope Channel przybyli także przewodniczący trzech regionalnych diecezji na Filipinach: pastor Abner Roque (Diecezja Północna); pastor Agapito Catane, reprezentowany przez pastora Anastacia Blasé, dyrektora ds. telekomunikacji (Diecezja Środkowa); pastor Wendell Serrano (Diecezja Południowa). Pastor Serrano, gospodarz ceremonii, powitał gości i wezwał ich, aby wszędzie gdzie tylko można mówili o Hope Channel. Pochwalił również wkład producentów programu tworzonego przez wolontariuszy, wyraził uznanie dla ekipy techników, instytucji partnerskich oraz filipińskich i zagranicznych darczyńców.

 

Na uroczystości spotkali się też: Jose Sarsoza Jr., dyrektor wydawnictwa Philippine Publishing House; Atty Lyle Surtida, radca prawny Hope Channel Philippines; oraz wiele innych osób, które odegrały znaczącą rolę w uzyskaniu koncesji oraz zdobyciu potrzebnego sprzętu. Złożyli oni świadectwo, opowiadając, w jak niezwykły sposób Bóg doprowadził do powstania Hope Channel Philippines.

 

Działalność Hope Channel zaanonsowała mieszkańcom miasta wszem i wobec kawalkada złożona z przystrojonych transparentami i balonami około pięćdziesięciu pojazdów – samochodów, furgonetek i motocykli – które przejechały uroczyście ulicami Cagayan de Oro. Uroczystość w centrum multimedialnym, mieszczącym się w siedzibie Unii Południowofilipińskiej, była uczczeniem cudownego Bożego prowadzenia i życzliwości wobec działalności misyjnej Hope Channel, która pragnie „najlepszą nowinę na świecie” zanieść nie tylko do każdego domu na Filipinach, ale i na całą kulę ziemską.

 

© Jade Yerro Sorenio/AND
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni