header
 

Gliniarz przed telewizorem

Gliniarz przed telewizoremGary'emu Myersowi od małego wmawiano, że zasługuje na piekło, bo jest krnąbrny, zły i wstrętny. Uznał więc, że nie ma innego wyboru i będzie prowadził właśnie takie życie.

Wykonywał najtrudniejsze zadania, jakich mógł się podjąć glina. Przetrwać pozwalała mu skorupa twardziela. Libacje i hardcore'owe życie były jego chlebem powszednim. – Co rusz łamałem większość Bożych przykazań – przyznaje Myers, obecnie emerytowany policjant.

– Uważałem, że religijność by mnie zabiła, więc stworzyłem sobie własny kodeks etyczny i postępowałem według jego zasad – dodaje. – Zgarniając z ulicy bandziorów, wiedziałem jednak, że robię coś dobrego, mimo świadomości, że trafię do piekła.

Greta, żona Gary'ego, opowiada o punkcie zwrotnym w jego życiu. Chodziła na wykłady z Księgi Apokalipsy, rzuciła papierosy i alkohol, a dzięki studiowaniu Biblii dowiedziała się, że jej mąż nie będzie się przez całą wieczność smażyć w piekle.

Najwidoczniej zaczęło mu coś przebłyskiwać, kiedy zauważył Chrystusowy pokój i radość rozlane w sercu Grety. W końcu zaczął przychodzić na kościelne pikniki i odkrył, że nawet lubi tych ludzi, ale „nie zamierza się w to wpakować po uszy”.

Na dobrą sprawę wszystko jednak zaczęło się wtedy, gdy David Rufer, syn Grety, kupił obojgu na gwiazdkę antenę satelitarną telewizji Hope Channel.

Przez trzy, cztery lata stale ignorowałem kanały Hope Channel i oglądałem swoją telewizję – wspomina Gary. Czasami jednak zatrzymywał się na chwilę, aby zobaczyć, co ogląda Greta.

– Zanim wyłączałam telewizor, zawsze przeskakiwałam na zwykłą telewizję, dla Gary'ego – mówi Greta. – Ale czasami wracałam po pracy do domu, włączałam telewizor i okazywało się, że był włączony któryś z kanałów Hope Channel. – Bez mojej wiedzy – mówi Gary – zaczęła się za mnie modlić, żebym odnalazł Boga. – A Gary, bez jej wiedzy, zaczął oglądać adwentystyczne kanały... i całkiem je polubił.

– Któregoś razu kazanie miał Mark Finley – opowiada Gary. – Zamurowało mnie. Rozryczałem się jak dziecko. Padłem na kolana i modliłem się do Jezusa, żeby mi przebaczył i żebym ja przebaczył tym, którzy zawinili wobec mnie. Nienawiść, wrogość i żądza zemsty zniknęły. To było piękne uczucie, taki pokój.

– W końcu przyznałem się Grecie, że w tajemnicy przed nią... oglądałem Hope Channel – dodaje Gary. – Powiedziałem też, że chcę iść w sobotę do kościoła. – Po tym jak zaskoczył wszystkich i przez trzy tygodnie chodził na nabożeństwa, złamał biodro i utknął w domu z Hope Channel.

– Właśnie tedy dotarło to do mnie z pełną mocą. Wywarło na mnie ogromny wpływ, przekonując, że Jezus naprawdę istnieje, że przebaczenie to nie mrzonka i że wszyscy musimy tylko je przyjąć i pozwolić Jezusowi zmienić nasze życie – wyjaśnia.

Niedługo po wyzdrowieniu Gary poprosił o chrzest i zarazem o odnowienie przysięgi małżeńskiej jego i Grety. – To było najcudowniejsze, najcenniejsze doświadczenie w moim życiu – przyznaje Gary. – Hope Channel naprawdę zmienia moją postawę życiową. Patrzę na świat z nadzieją. Dzięki Hope Channel skupiam się na Jezusie i jego miłości do mnie – dodaje Gary. – Ta antena satelitarna to najwartościowsza rzecz, jaką mamy.

– Jestem taka szczęśliwa. Wspaniale jest ją mieć. Jestem ogromnie wdzięczna tym, którzy wspierają finansowo Hope Channel, dzięki czemu inni mogą ją oglądać – dorzuca Greta.

W filmie wideo zrealizowanym dla Unii Północnego Pacyfiku Kościoła adwentystycznego przez Todda Gessele'a Gary mówi: – Jeśli miałbym powiedzieć coś komuś, kto to ogląda, powiedziałbym: „Odłóż trochę grosza i kup sobie antenę”. A jeśli modlisz się w czyjejś intencji, nie łam się. Greta modliła się za mnie 25 lat. I nie jestem już szalony jak kiedyś.

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni