header
 

AWR zaprezentowało nową aplikację

AWR zaprezentowało nową aplikacjęMając nadzieję, na rozpowszechnienie ewangelii wśród młodszego pokolenia, kilka kościelnych organizacji z silną grupą przedstawicieli podczas Kongresu Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, który odbył się latem 2010 roku, postanowiło opublikować oprogramowanie dla telefonów bezprzewodowych i komputerów przenośnych, które pozwolą na szybki dostęp do wielu informacji.

Oprogramowanie, powszechnie znane jako apps, skrót od słowa aplikacja (przyp. tłum: w języku angielskim), zadebiutowało na zorganizowanej podczas światowego Zjazdu Kościoła wystawie w holu głównym Centrum Konferencyjnego Georgia w Atlancie, gdzie około 250 wystawców i organizacji eksponowało swoje produkty i usługi.

Co najmniej sześć organizacji wydało aplikacje dla takich urządzeń jak iPhone, iPad, odtwarzacze iPod Touch firmy Apple, oraz wiele oprogramowań mobilnych, które działają pod systemem Android.

Aplikacje mają szerokie zastosowanie. SpiritRenew, z diecezji Unii Pacyfiku w wydziale Północnej Ameryki, dostarcza za pomocą aplikacji codzienne tzw. pobudki poranne (krótkie teksty biblijne). Aplikacje z departamentu Szkoły Sobotniej przy Generalnej Konferencji umożliwiają dostęp do studium dla starszych i dzieci. Centrum dla Ewangelizacji Młodzieży dzieli się informacjami na temat następnego międzynarodowego campu harcerskiego. Instytut Ellen G. White udostępnia 17 dzieł pisarki. Adwentystyczne Radio Światowe przekazuje przewodnik z lokalizacjami stacji radiowych.

„To bardzo ważne, by młodzi ludzie dostrzegli, iż ich Kościół nadąża za technologią i jest na bieżąco jak reszta świata” - powiedział Ron Whitehead, dyrektor wykonawczy Centrum dla Ewangelizacji Młodzieży. „To pokolenie wymaga, aby Kościół był szybko reagujący, prędki i nowoczesny” - dodaje.

Aplikacja Centrum dla Ewangelizacji Młodzieży zawiera wiele zasobów, jednym z nich jest Kościół Zacisze, czyli katalog zborów, które organizują takie nabożeństwa i programy, gdzie młodzież może czuć się swobodnie.

Jeden z segmentów aplikacji zawiera wykaz kościołów, które poddają się procesowi ewaluacji pod kątem ich zaangażowania w dziewięć głównych wytycznych, między innymi takich jak: zapewnienie „konstruktywnego” doświadczania dnia świętego - soboty, „akceptowania ludzi tak jak to czynił Jezus,” lub też czy przywódcy w ich kościele wierzą w „zmiany, które prowadzą do rozwoju służby duszpasterskiej młodzieży.

Aplikacja Adventist World Radio zawiera szczegółowy program audycji ośrodków radiowych na całym świecie, które nadają programy w 107 językach. Główną częścią aplikacji, którą przygotował Andrew Daryla Gungadoo, jest mapa całego świata, za pomocą której użytkownicy mogą wyszukać informacje o lokalizacji ośrodków radiowych w swoim regionie.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, gdy widzimy jak ludzie rozchwytują te narzędzia technologiczne i wykorzystują je w dobrym celu” - powiedział Gungadoo podczas demonstracji aplikacji.

Marilyn Perez, obsługująca stoisko Instytutu Ellen G. White zaprezentowała aplikację, która umożliwia pełen dostęp do 17 dzieł, które pozwolą użytkownikom dzielić się dorobkiem literackim słynnej chrześcijańskiej autorki.

„Wielu ludzi przychodziło do nas i dziękowało” - mówi Perez, ponieważ „teraz ludzie mogą mieć te dzieła w swoich telefonach.”

Wiele aplikacji, które zadebiutowały podczas sesji Kongresu Generalnej Konferencji zostały rozbudowane przez firmę internetową SimpleUpdates.com.

Każdą aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepiku internetowego iTunes online.

 

© Edwin Manuel Garcia/Adventist News Network
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni