header
 

Radiowe studio AWR - wersja safari

Radiowe studio AWR - wersja safariRóżnorodność darów duchowych najlepiej odzwierciedlała wystawa blisko 300 eksponatów podczas Kongresu Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Atlancie, która odbyła się latem 2010 roku.

Począwszy od Adwentystycznej Agencji Pomocy i Rozwoju (ADRA) po Godzina Twojej Historii (‘Your Story Hour’), te przeróżne rodzaje służby duszpasterskiej dzieliły się swoimi doświadczeniami, oferując wsparcie lokalnym kościołom i ich liderom oraz wydając świadectwo w jaki sposób Bóg działa w różnych regionach. Stoiska ekspozycji umieszczone w pomieszczeniach podczas trwania kongresu były również dla ich autorów możliwością uzyskania wsparcia dla służby misyjnej.

Adventist World Radio (AWR), służące jako jedna z gałęzi działań misyjnych Kościoła adwentystycznego, miało szczególnie kreatywną wystawę. Uwagę przyciągał znajdujący się blisko wejścia na stoisko AWR wysłużony Land Rover i skromna chatka z trawy dekorująca jedną stronę wystawy. Ówczesny dyrektor AWR, Benjamin Schoun wyjaśnił znaczenie tej ekspozycji wraz z historią radia AWR nadającego na falach krótkich, AM/FM, poprzez satelitę oraz Internet. Zwiedzający zapoznawali się z metodami nadawania audycji radiowych, które docierają do słuchaczy nie mających dostępu do konwencjonalnych metod i narzędzi odbiorczych.

Jedna z takich historii dotyczyła regionu Sudanu w Afryce, gdzie w roku 2004 nie było żadnego dostępnego pomieszczenia do przygotowywania audycji radiowych w czterech grupach językowych. Wtedy to radiowi technicy odkryli fakt, że jeśli zamkną okna i drzwi Land Rovera, sufit i obicia izolacyjne samochodu spełnią efekt wytłumienia i samochód stanie się znakomitym miejscem do nagrywania programów przy użyciu laptopa. Technicy AWR zaparkowali samochód pod drzewem i zabrali się do pracy. Gdy bateria laptopa zaczynała się wyczerpywać, włączali silnik samochodu, aż do ponownego naładowania baterii.

W audycji radiowej powinna znaleźć się muzyka, ale problem pozostawał wciąż ten sam – brak studia. Ale kolejny raz zwyciężyła pomysłowość. Pokryty strzechą dach chaty z trawy spełniał wymogi izolacyjne, dlatego chata została wybrana na tymczasowe studio nagrań. Grupa muzyczna z lokalnej szkoły adwentystycznej w Maridi w Sudanie razem z lokalnymi grupami kościelnymi nagrała muzykę do programu. Od tego czasu zostało wybudowane w pełni wyposażone studio nagrań.

Efekty tych audycji przeszły najśmielsze oczekiwania. Po ich emisji, blisko 2.500 osób rozpoczęło studium Pisma Świętego. W jednym z regionów Sudanu, gdzie nie ma żadnego systemu przesyłek pocztowych, ludzie szli na piechotę do studia, po to tylko, by zgłosić się z prośbą o udzielenie im lekcji biblijnych.

© Mickey Nickless/Adventist Review
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni