header
 

Nowy ośrodek medialny w Rumunii

Nowy ośrodek medialny w RumuniuuMała piwnica w Bukareszcie była kiedyś sceną dla produkcji telewizyjnej adwentystycznego Kościoła w Rumunii. Dzisiaj, kościelne centrum medialne posiada własną, okazałą siedzibę i ma za zadanie produkować programy radiowe i telewizyjne dla całego kraju. Nowy ośrodek medialny oficjalnie dołączył do sześciu innych głównych, należących do Kościoła centrów medialnych na świecie. Z okazji otwarcia nowej siedziby odbyła się szczególna uroczystość.

„Z radością przybyłam na to miejsce, bo to centrum jest sposobem na niesienie światła sercom wielu ludzi” - powiedziała rumuńska senator Virginia Vedinas do zebranej na sali publiczności złożonej z blisko 100 adwentystów i gości uczestniczących w wydarzeniu.  Vedina jest prawnikiem i naukowcem oraz autorytetem w sprawach dotyczących wolności religijnej, a także wykłada na bukaresztańskim uniwersytecie.

To wspaniały dzień dla mnie, powiedział Adrian Bocaneanu, adwentystyczny pastor i były zwierzchnik Kościoła w Rumunii, pod którego kierownictwem centrum medialne zostało w znaczny sposób rozwinięte. Bocaneanu stał się pionierem w prowadzeniu wieczornych telewizyjnych programów dyskusyjnych o życiu i kwestiach duchowych, które produkowane były w studio znajdującym się w piwnicach siedziby lokalnego kościoła.

W spotkaniu uczestniczyli również inni parlamentarzyści rządu rumuńskiego, między innymi Dãnut Liga i Ciucã Bogdan, a także Attila Gáspárik, wiceprzewodnicząca rumuńskiej Rady Radia i Telewizji, Stefan Ionita, dyrektor generalny Urzędu ds. Religijnych (RRA), który odczytał przygotowane oświadczenie. W stanowisku urzędu nadmienione zostało, iż adwentystyczne media przyczynią się w ogromnym stopniu do proklamowania wolności i różnorodności religijnej w rumuńskiej konstytucji.

Powierzchnia nowej placówki medialnej wynosi około 2.500m², na której mieści się wielkie studio telewizyjne. Całkiem niedawno centrum otrzymało od rządu koncesję na emisję programów telewizyjnych na obszarze całego kraju.

Adwentystyczna telewizja w Rumunii dociera do około dwóch milionów gospodarstw domowych - z indywidualnych odbiorników satelitarnych lub platformy Focus Sat oraz 120 lokalnych sieci kablowych.

© Adventist Review
Tłum. Estera Strama

 

Zobacz witrynę rumuńskiego ośrodka medialnego rvs.ro
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni