header
 

Audycje AWR dostępne w Ameryce Północnej!

Audycje AWR dostępne w Ameryce Północnej!Gdy tylko rozpoczęła się sesja Kongresu Generalnej Konferencji w Atlancie, Adwentystyczne Radio Światowe (AWR) dokonało odsłony swojego najnowszego zintegrowanego internetowego i podcastingowego systemu emitującego programy w ponad 80 językach. Od samego początku, gdy rozpoczęto nadawanie, Stany Zjednoczone okazały się największym odbiorcą tych wielojęzycznych materiałów! Okazuje się, że ludzie chcą słuchać audycji w ich ojczystym języku.

Wspaniałą wiadomością dla wydziału Północnej Ameryki jest fakt, że programy AWR dostępne są obecnie dla mieszkańców Ameryki Północnej, podczas gdy zanim powstała ta inicjatywa nie można było słuchać audycji radiowych AWR w tym wydziale. Jak wiecie, ludzie z różnych stron świata zamieszkują tereny Stanów Zjednoczonych i Kanady, wielu z nich wciąż rozmawia w swoim ojczystym języku. Teraz, dzięki AWR ci ludzie mogą słuchać ewangelii w ich własnym języku (także po polsku – przyp. red.). Jest to o tyle istotne, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że ludzie są bardziej otwarci na ewangelię, gdy słyszą ją w języku ich „serca”.

Według ostatniego spisu powszechnego, w Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad pięćdziesiąt milionów ludzi rozmawiających w swych domach w języku innym niż angielski. W mojej ocenie, wielu z nich to pierwsze lub drugie pokolenie imigrantów. Statystyki wskazują, iż ludzie, którzy przeprowadzili się całkiem niedawno bardziej podatni są na poselstwo ewangelii.

A oto przykład jak działa ten zintegrowany system – wietnamska rodzina, która posługuje się językiem angielskim mało lub wcale wprowadza się w pobliskim sąsiedztwie. W jaki sposób podzielić się z nimi miłością Chrystusa? Bardzo prosto! Logujesz się na stronie www.AWR.org/podcast i wybierasz język, który jest ci w danym momencie potrzebny (w tym przypadku, wietnamski). Następnie, pojawia się zaproszenie w języku angielskim, tak abyś mógł zrozumieć co tam jest napisane. Generalnie zawarte są tam informacje z jakiej strony internetowej należy skorzystać, by wysłuchać programów w języku wietnamskim. Po naciśnięciu ikonki ‘wydrukuj’ wydrukuje się zaproszenie w języku wietnamskim. Zaproszenie z uśmiechem zanosisz do swoich sąsiadów. Takie to proste!

Dodatkowo, niektóre grupy językowe są tak liczne, że mają swoje własne gazety. Przygotowaliśmy gotowe ogłoszenia w danym języku, tak aby kościoły mogły wykupić odpowiedniej wielkości miejsce reklamowe i umieścić tam zaproszenie skierowane do czytelników, by posłuchali w ich własnym języku poselstwa pokoju i szczęścia.

Mam nadzieję, że podzielicie się tym nowym narzędziem ze swoimi zespołami i liderami w całym świecie. Wierzę, że przysporzy to obfitego żniwa.

© Manitoba-Saskatchewan Conference
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni