header
 

Wyjątkowość telewizji Hope Channel

Wyjątkowość telewizji Hope ChannelKościół Adwentystów Dnia Siódmego posiada holistyczne podejście do kwestii uświęconego życia – obejmującego zrównoważone aspekty zdrowej, umysłowej, fizycznej, socjalnej i duchowej chrystocentrycznej egzystencji. A także, duchowe zasady formowania życiowej misji adwentystycznej.

Na tym fundamencie, Kościół adwentystyczny opiera swoją obszerną gamę medycznej i edukacyjnej działalności oraz bezpośredniej ewangelizacji, jako sposób dotarcia do świata. Patrzymy na świat przez soczewki inaczej niż większość chrześcijan.

Żaden z aspektów naszego życia nie pozostaje bez wpływu Bożych objawień, które przekazał On ludzkości za pośrednictwem swego słowa. Z powodu tej unikatowej perspektywy, programy adwentystycznej telewizji Hope Channel prezentują wyjątkową mieszaninę chrześcijańskiego spojrzenia na wszystkie aspekty życia i kierują odbiorców w stronę szerszej i głębszej relacji z Jezusem.

Nie znajdziecie nigdzie takiej różnorodności programowej. Właściwie ponad 74% programów telewizji Hope Channel to programy jedyne w swoim rodzaju. A połowę z nich produkujemy w naszych własnych studiach na całym świecie.

Widzowie na całym świecie dostrzegają różnice pomiędzy Hope Channel a innymi chrześcijańskimi sieciami telewizyjnymi. To nie tylko brak wzruszających apeli o dotacje, brak blichtru, przepychu, skomplikowanej teologii i innych nie mających znaczenia nonsensownych działań, które przyciągają uwagę odbiorców. To nasze odświeżające w swej prostocie podejście do niezmiennej prawdy biblijnej, która przemawia do ich serc.

Analitycy wykazali, iż „chrześcijańska telewizja pozostaje wirtualnie na tym samym poziomie jaki prezentowała na początku swej działalności ponad 30 lat temu… prawie znikome innowacje zostały wprowadzone do formy produkowanych programów.” Ta ‘stagnacja’ oznacza, że „chrześcijańska telewizja często ponosi porażkę w przyciąganiu serc i umysłów odbiorców głównego nurtu, co jednocześnie oznacza utratę efektywności w ewangelizacji.” Hope Channel wypełnia tę lukę nadając bardziej kreatywne programy odzwierciedlające kontekst kulturowy i nawiązujące do codziennego życia, które budzą zainteresowanie lubiących przerzucać kanały telewizyjne odbiorców oraz ‘buszujących’ w sieci internautów – poruszając serca zawartą w nich ewangelią, którą naucza Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Chrześcijańska telewizja prezentuje duchowe kwestie wiary i pobożności, ale Hope Channel i w tej materii różni się od innych, ponieważ wykracza daleko poza elementarne treści, jasno i wyraźnie prezentując obecną prawdę w praktyczny i użyteczny sposób mającą zastosowanie w każdym aspekcie życia. Stwierdzając prosto, naszym celem jest stanie się najważniejszą siecią telewizyjną promującą chrześcijański styl życia.

Nasza strategia programowa polega na równoważeniu naszych programów, najpierw chcemy przyciągnąć serca tych, którzy nie znają Jezusa, a drugim celem jest „paść trzodę Bożą”. Hope Channel oferuje wyjątkową różnorodność programów, takich jak serie ewangelizacyjne, studiowanie Biblii, studium Szkoły Sobotniej, wiadomości kościelne, historie misyjne, programy dokumentalne, widowiska z gatunku reality shows, jak również programy nauki wegetariańskiego gotowania i zdrowego stylu życia; programy dla dzieci, młodzieży i dla osób starszych oraz programy rodzinne; programy kulturalne, muzyczne, podróżnicze i edukacyjne; oraz relacje ze szczególnych wydarzeń kościelnych takich jak szkolenia pastorów, młodzieżowe zjazdy i harcerskie obozy oraz zjazdów Generalnej Konferencji.

Nie ma bardziej efektywnego i skutecznego środka masowego przekazu, który przemawia do setek milionów niż telewizja.

© Hope Channel International
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni