header
 

Przygoda z arką w telewizji Hope Channel

Przygoda z arką w telewizji Hope ChannelOśrodek medialny Stimme der Hoffnung (Głos Nadziei), odpowiedzialny za niemiecki oddział telewizji Hope Channel, zaczął od niedawna emitować nowy serial dla dzieci pt. „Arche Abenteuer” (Przygoda z arką). Program w przyjemny sposób uczy maluchy na temat życia i Boga. W dziesięciu odcinkach mówiące zwierzęta zapoznają dzieci z prawdziwym znaczeniem biblijnych dziesięciorga przykazań.

Dzień po dniu Skunks, Małpka, Lew, Krokodyl i Owieczka oraz mnóstwo innych zwierząt spędzają czas w arce Noego. Oczywiście życie w arce to nie zawsze bułka z masłem! Kwestie poruszane przez zwierzęta dotyczą bezpośrednio problemów, z jakimi borykają się dzieci w obecnych czasach. W końcu wszyscy jedziemy na tym samym wózku, pardon: płyniemy na tym samym statku, więc mamy zobowiązanie wobec świata, w którym żyjemy, i ludzi, którzy nas otaczają.

Autorem scenariusza jest Ulrike Müller, dyplomowana instruktorka ds. pomocy społecznej, pedagog i doradca rodzinny. Jako nauczycielka religii, zbiera biblijne materiały dla dzieci. – Chociaż wiele dzieci słyszało o dziesięciorgu przykazań, większość z nich nie ma zielonego pojęcia, co one znaczą – stwierdza Ulrike Müller. – Chcemy w formie zabawy pokazać maluchom, jak fascynujący może być Dekalog.

Kornik Fribo

Od 6 listopada 2010 Friboniusz Maksymilian Baltazar von Einzahn (w skrócie: Fribo) wraz z przyjacielem Julianem dzielą się z dziećmi w wieku 6-9 lat swoimi odkryciami na temat Biblii i świata. Program wyświetlany jest w piątki o 18.00, soboty o 14.30, niedziele o 9.30 i środy o 18.00.

Fribo to kornik z Drzewianek (Holzhausen). Przysmakiem Friba jest oczywiście drewno... i lody czekoladowe. Życie na starym poddaszu to naprawdę bardzo ekscytująca przygoda. Fribo uwielbia małe zwierzątka i kurz dookoła siebie. Nie lubi za to chodzić do fryzjera, dentysty i jeść brukselki!

Bajeczna fabryka pani Zawieruchy

W swojej bajecznej fabryce Wilhelmina Ernestina Zawierucha (w skrócie: pani Zawierucha) wyrabia samodzielnie przeróżne przedmioty i wykonuje najrozmaitsze pasjonujące eksperymenty. Ma tam dla dzieci specjalny kufer z wieloma skarbami, takimi jak: książki, gry, płyty CD, i drugi – z mnóstwem wiadomości na temat zwierząt, przyrody, różnych zawodów itp.

– Do realizacji własnych programów edukacyjnych dla dzieci telewizję Hope Channel skłoniło głównie jej motto: „Praktyczni i życiowi” – mówi redaktorka Naila Warning. – Jako chrześcijańska stacja telewizyjna, chcielibyśmy pokazać dzieciom, że mogą liczyć na przyjaźń Boga w każdej sytuacji: w problemach szkolnych, domowych, w smutku, w chorobie. Mogą powiedzieć mu wszystko. Pragniemy uczyć dzieci, że Bóg kocha je i się o nie troszczy. Naprawdę warto inwestować w nasze pociechy, bo to przecież one będą jutro decydować o losach świata.

Propagujący chrześcijańskie wartości etyczne, nowy serial chce przeciwdziałać ogromnej presji, jakiej poddawane są dzieci we współczesnym społeczeństwie, i wysokim oczekiwaniom, jakie się wobec nich stawia. Wszystkie odcinki skupiają się na wspieraniu rozwoju osobistego dziecka i jego kreatywności.

Pracujący przez okrągłą dobę Stimme der Hoffnung (Głos Nadziei) emituje audycje na aktualne tematy oraz zachęca do samodzielnego zgłębiania Biblii i zapoznania się z Jezusem Chrystusem. Stimme der Hoffnung to ośrodek medialny kierowany przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Niemczech.

© Birgit Kiepe/ CD EUD
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni