header
 

Nagrody Society of Adventist Communicators

Nagrody Society of Adventist CommunicatorsAdwentystyczne Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej (SAC) podczas spotkania w Rochester w stanie Nowy Jork, które odbyło się w dniach 14-16 października 2010 roku, wręczyło nagrody mające na celu wyróżnienie osób, które w sposób szczególny zaznaczyły się poprzez służbę informowania i kształtowania misji Kościoła poprzez środki masowego przekazu.

Wśród wyróżnionych za całokształt twórczości i osiągnięć w pracy zawodowej (Lifetime Achievement Award) znalazł się m. in. Roy Adams, który pracował aż do ostatnich chwil przed odejściem na emeryturę, jako współredaktor magazynów Adventist Review i Adventist World. Adams został również nagrodzony – za swój wkład, jako autor wielu książek i za rolę jaką pełnił w edukacji i przywództwie kościelnym.

Stowarzyszenie wyróżniło także zespół dziennikarzy prasowych pracujących w biurze komunikacji medialnej obsługującej 59. Światowy Zjazd Kościoła w Atlancie, latem 2010 roku, nagrodą ufundowaną przez Regera Smith’a Jr w kategorii ‘Cutting Edge’ (Najnowocześniejsza Technologia).

Zespół centrum medialnego prowadzony przez ówczesnego dyrektora departamentu komunikacji światowego Kościoła, pastora Rajmunda Dąbrowskiego, otrzymał nagrodę, jako wyraz uznania za „nieustanną transmisję” wiadomości z obrad sesji Generalnej Konferencji oraz za „rzetelne działanie”. Redaktor Dąbrowski został także laureatem „Nagrody Uznania” prezesa SAC za zainicjowanie i pozostawienie „dziedzictwa innowacji w strategii komunikacji” oraz zachęcanie wszystkich poświęconych służbie komunikacji w Kościele do „sięgania ponad obecny stan rzeczy”.

W związku z prestiżowymi wyróżnieniami prasowymi pastor Rajmund Dąbrowski udzielił kilku wypowiedzi polskiemu serwisowi internetowemu adwentysci.waw.pl.

"Światowy Synod Kościoła - odbywający się raz na pięć lat - budzi zainteresowanie samym faktem, że jest to zgromadzenie o charakterze formalnym i programowym. Jest to także okazja do publicznej manifestacji i propagacji działalności całej wspólnoty wyznaniowej. 70 tysięcy wiernych na jednym miejscu samo w sobie jest wydarzeniem medialnie nośnym. Jako Kościół, zawsze byliśmy zainteresowani przekazem naszej wiary, naszych nadziei i dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie. Takie spotkanie to znakomita okazja by zaistnieć w świadomości społeczeństwa.” – mówi red. Dąbrowski.

„Aparat prasowo-medialny wymagał obsługi zarówno wewnątrzkościelnych środków przekazu, ale także profesjonalnej podaży informacji do masowych, nie kościelnych mediów. Obok klasycznych środków przekazu, jak TV, radio i prasa, informacja kolportowana była bezpośrednio i natychmiast przez sieć komunikacji internetowej, w tym Facebook, Twitter i wiele innych. Przez dwa tygodnie, każdego dnia korzystało z naszych newsów dziesiątki tysięcy odbiorców, a bezpośrednie transmisje biły rekordy oglądalności przez Internet” – wspomina laureat nagrody prezesa SAC.

„Dzisiaj ten kto nie dba o bezpośrednią, regularną i natychmiastową podaż informacji, nie liczy sie w świecie, w którym wszyscy korzystamy i polegamy na mediach. Brak, lub jedynie propagandowe podejście do informacji tworzy możliwość alternatywnych, często mało wiarygodnych sposobów przekazu wiadomości. Kościół bez profesjonalnie przedstawionej komunikacji, otwartej, opartej o fakty, i uwzględniającej odbiorcę, traci na tworzeniu własnego wizerunku opartego na rzeczywistości, a nie na tym kim lub czym chcielibyśmy być.

Sądzę, że nasze podejście do rzetelnej informacji o kongresie Kościoła dała wielu naszym odbiorcom wyobrażenie o adwentystycznej misji w akcji, ale również ukazała obraz wspólnoty, która ma jeszcze wiele do zdziałania. Sukces komunikacji w Atlancie to zasługa profesjonalnych dziennikarzy adwentystycznych, i im należy się podziękowanie” – podkreśla szef kongresowego zespołu medialnego.

„Było mi niezwykle miło, że nasza medialna praca podczas Generalnej Konferencji służyła także polskiemu odbiorcy, za pośrednictwem warszawskiego serwisu adwentysci.waw.pl, który na bieżąco tłumaczył (w sumie 40 wiadomości!) i niezwłocznie publikował informacje z centrum wydarzeń. To kolejny przykład profesjonalnego wykorzystania agencyjnych materiałów Adventist News Network poprzez tę grupę ludzi. To budujące, że mamy w naszym Kościele w Polsce osoby, które nie tylko potrafią wykorzystać potencjał światowych mediów, ale także tworzą własne materiały dziennikarskie na zawodowym poziomie. A więc moją nagrodę dedykuję także w pewnej części moim przyjaciołom z Warszawy.” – zaznacza wieloletni dyrektor departamentu informacji przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Wśród wyróżnionych przez Society of Adventist Communicators podczas jesiennego spotkania znaleźli się także Williams’a Costa Jr. (obecny dyrektor biura informacji GC) za obsługę medialną światowego zjazdu Kościoła, Fred Kinsey - były dyrektor departamentu komunikacji Kościoła w Ameryce Północnej za wpływ jaki miał na studentów oraz „nieustające poświęcenie” przy wspieraniu misji, Frenita Buddy - producentka telewizji Hope Channel (Young Professional Award) oraz Rainey H. Park (Student Award) za materiał dziennikarski oparty na historii studentki-misjonarki, Kirsten Wolcott, która została zamordowana w roku 2009 podczas swej służby na wyspie Yap Federacji Mikronezji na zachodnim Pacyfiku.

© Adventist News Network/Adwentysci.waw.pl
Tłum. Estera Strama

Czytaj o poprzednich wyróżnieniach medialnych pastora Rajmunda Dąbrowskiego
http://glosnadziei.pl/news/261-krysztalowe-wyroznienie-dla-red-dabrowskiego

Zobacz i wysłuchaj (wersja ang.) jak pracował zespół medialny
podczas światowej sesji Generalnej Konferencji w Atlancie (USA)

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni