header
 

Niemiecka telewizja w „Głosie Nadziei”

Niemiecka telewizja w „Głosie Nadziei”23 października o 17.45, niemiecka telewizja ZDF wyemitowała program zatytułowany „Z myślą o przyszłości” (Die Zukunft im Blick), przedstawiający dwie niezwykłe osoby dotknięte niepełnosprawnością. 
Nagranie programu odbyło się w adwentystycznym ośrodku medialnym Stimme der Hoffnung (Głos Nadziei) znajdującym się w Alsbach-Hahnlein (blisko Darmstadt) w Niemczech. Program jest częścią serii ZDF „Ludzie – magazyn”.

Jedną z występujących w programie osób jest 25 letnia Carina Kuhne, która cierpi na zespół Downa. Pomimo swojej niepełnosprawności, odważnie próbuje zintegrować się ze środowiskiem pracy. Kilka lat temu, twórczo uczestniczyła w regularnych programach wielkanocnych i bożonarodzeniowych nagrywając książki audio do zasobów bibliotecznych ośrodka Stimme der Hoffnung.

Od czasu założenia w roku 1964, biblioteka książek audio i w języku Braille’a jest wielkim wsparciem dla tych, którzy nie widzą lub mają ograniczone widzenie, poszerzając perspektywy w ich codziennym życiu. W studiach nagrań ośrodka Stimme der Hoffnung, chrześcijańskie czasopisma i książki nagrywane są codziennie na kilku różnych nośnikach medialnych audio. Ponad 42.000 płyt CD dostarczanych jest bezpłatnie każdego roku do ponad 3.500 osób niewidomych i z ograniczonym widzeniem.

Na prośbę telewizji ZDF, ośrodek Stimme der Hoffnung udostępnił swoje studia do nagrania audycji z Cariną Kuhne. Profesjonalnie i bez specjalnej tremy, przeczytała ona swój własny tekst: „Cierpię raczej z powodu odrzucenia przez moich bliźnich niż z powodu mojej anomalii chromosomów.”

Posiadając tak szeroką ofertą produktów medialnych, celem niemieckiego ośrodka „Głos Nadziei” jest niesienie nadziei, nadawanie znaczenia życiu i doradzanie poprzez zachęcanie ludzi do zapoznania się z Biblią i wiarą chrześcijańską.

By obejrzeć program kliknij tutaj.

© Birgit Kiepe/CD EUD
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni