header
 

Radio niosące światło ewangelii

Radio niosące światło ewangeliiEtiopczyk, podróżujący w swym rydwanie, zmierzał do domu po pobycie w Jerozolimie, gdzie oddał cześć Bogu. Gdy studiował proroctwa, Bóg powołał Filipa, by wyszedł mu naprzeciw i wyjaśnił święte pisma. Chociaż Etiopczyk był czcicielem prawdziwego Boga, Pan chciał udzielić mu więcej światła, które rozświetliłoby jego drogę.

Jest dla mnie ogromną radością, że Bóg niesie to światło wykorzystując fale radiowe Adventist World Radio i przyciąga owieczki do swojej trzody.

„I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój” Objawienie 18:4.

400 członków

Ostatnio odkryliśmy 400 członków kongregacji znajdującej się w Etiopii … wszyscy należeli poprzednio do zielonoświątkowców. Piszę ‘odkryliśmy’ ponieważ zamieszkują oni bardzo odległe i odosobnione regiony kraju, a jedynym ich kontaktem z nami, całkiem jeszcze niedawno, było radio. Przekazano nam informację, że kilku członków przez „pomyłkę” włączyło nasz program, po czym nie zajęło im wiele czasu zorientowanie się, że to co słyszą jest prawdą. Podzielili się tym przekonaniem z innymi i wkrótce całe zgromadzenie podjęło decyzję o podążaniu za prawdą zapisaną w Biblii.

W AWR możemy z pełnym przekonaniem potwierdzić wagę następujących słów pochodzących z książki ‘Wybrane poselstwa’:

Pan powoła nowe, niezbędne siły do swojego dzieła, ludzkich pośredników posłusznych wezwaniu do pójścia i głoszenia prawdy. Ten, który oświadczył, że Jego prawda będzie świeciła wiecznie ogłosi tę prawdę wykorzystując wiernych posłańców, którzy nadadzą trąbie anielskiej szczególne brzmienie. Prawda będzie krytykowana, wzgardzona i wyśmiewana; ale im bardziej będzie poddawana próbie tym jaśniej będzie świecić. (Wybrane poselstwa, t.1, str. 201)

Mogę zaświadczyć całym sercem, że Bóg przemawia za pomocą fal radiowych Adwentystycznego Radia Światowego (AWR) i wzywa ludzi na całym świecie, by podążali za Nim. A gdy będą wnikliwie badać słowa, których słuchają zawołają jednym głosem, że „to jest prawda.”

Gdy trąba anielska zabrzmi tym szczególnym dźwiękiem, ludzie zareagują i odpowiedzą. Co tak naprawdę to oznacza? Myślę, iż znaczy to, że nie wolno nam rozdrabniać poselstwa ewangelii, ale głosić ją w miłości i w prawdzie, w taki sam sposób jaki Bóg nam ją przekazał. Musimy nazywać grzech po imieniu, a grzeszników wzywać do nawrócenia. A nade wszystko, zwracać uwagę każdego na Jezusa jako jedyną nadzieję i drogę zbawienia. I musimy stale apelować do każdego, by wziął krzyż i naśladował Go codziennie, stając się radosnym wierzącym z sercem pełnym pokoju i nadziei.

Ksiądz głosi poselstwo adwentowe

Na Filipinach, ojciec Pakingan (pseudonim) jest proboszczem służącym w lokalnej katolickiej parafii w bardzo odległym regionie. Do jego zwyczajów należy szukanie różnych stacji radiowych i słuchanie audycji, które często inspirują go w przygotowywaniu kazań, którymi dzieli się ze swoimi parafianami.

Pewnej nocy, gdy wybierał stację w swoim starym radio, usłyszał końcówkę programu, gdzie wymieniono nazwę AWR i stronę internetową radia. Szybko zapisał adres internetowy i poszedł spać. Wczesnym rankiem następnego dnia w pobliskiej kafejce internetowej wpisał w wyszukiwarkę www.awr.com. Tym co przyciągnęło jego uwagę była treść informacji, w której AWR oferowało nagrodę w postaci radia. A jemu nowe radio było bardzo potrzebne, ponieważ chciał wzmocnić odbiór krótkich fal radiowych. Wiecie, w jakiś sposób był w stanie odebrać sygnał krótkich fal radiowych AWR na swym starym radio AM/FM, gdzie pasmo tych fal praktycznie prawie nie funkcjonowało, a jego antena odbiorcza była starą, zużytą, zewnętrzną anteną telewizyjną. A przy okazji, AWR okazało się dla niego być dobrym źródłem inspiracji do przygotowywania kazań, które głosił swoim parafianom.

List ojca Pakingana rozpoczął bardzo uprzejmą wymianę korespondencji z AWR. I ksiądz wygrał sprzęt radiowy. Ponad dwa miesiące trwało dostarczenie radia z siedziby biura AWR do miejsca, gdzie przebywał duchowny. Przedstawiciele lokalnej diecezji Kościoła adwentystycznego przybyli osobiście do księdza wraz z radiem, książkami adwentystycznymi, literaturą zdrowotną i kościelnymi czasopismami. Liderzy Kościoła zaprosili ojca Pakingana do odwiedzenia jednej z należących do Kościoła szkół i lokalnego zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

A jaka była reakcja ojca Pakingana? „Nareszcie! Po długim oczekiwaniu i momentach niepokoju, otrzymałem radio od Adwentystycznego Radia Światowego! Obdarowali mnie także mnóstwem materiałów ze społeczności adwentystycznej do czytania. To wszystko sprawiło, że jeszcze bardziej wzrosło moje zainteresowanie słuchaniem radia i poznawania innych wyznań.” Ojciec Pakingan poprzez radio AWR mógł dowiedzieć się więcej o Biblii.

Mam nadzieję, że te świadectwa były dla was błogosławieństwem. Bóg działa przez AWR w potężny sposób, by nieść prawdę, nadzieję i zbawienie dla każdego. Ludzie reagują i odpowiadają w rekordowej liczbie, a to z tego powodu, iż dzielimy się poselstwem o krystalicznie czystych brzmieniach głosu trąby ostatecznej. Ale, proszę miejcie tego świadomość, że nie byłoby to możliwe bez waszej hojności. To, że te piękne historie miały miejsce było możliwe tylko dzięki waszej współpracy z AWR, która pozwala nam na emitowanie naszych programów na całym świecie.

Dzieło nie jest jeszcze dokończone, wciąż tutaj jesteśmy. Musimy rozwijać siłę naszego wołania poprzez poszerzanie oferty z audycjami w coraz to nowych językach, z nowymi stacjami radiowymi i programami. Proszę, kontynuujcie rozprzestrzenianie się Bożego poselstwa poprzez współpracę z adwentystycznym radiem.

© Benjamin D. Schoun/Adventist World Radio
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni