header
 

Telewizyjne szkolenia w ramach ‘Project Hope’

Telewizyjne szkolenia w ramach ‘Project Hope’Producenci i prezenterzy telewizyjni w wydziale zachodnich Indii (WIU)Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego skorzystali z programu szkoleniowego zorganizowanego ostatnio przez wydział Inter-Amerykański (IAD) i WIU przy współpracy z telewizją Hope Channel. Teraz producenci i prezenterzy będą uczestniczyli w nadchodzącym projekcie serii programów telewizyjnych ‘Project Hope’ (‘Projekt Nadzieja’). Samo szkolenie miało miejsce w siedzibie głównej WIU w Mandeville na Jamajce w dniach 17-18 sierpnia 2010, a prowadzone było przez Kandus Thorp, wiceprezes Hope Channel.

„Jestem pod wrażeniem talentów telewizyjnych w Bożej rodzinie i szczerze zainspirowana” - powiedziała Thorp. „Seria programów w projekcie ‘Project Hope’ dla wydziału zachodnich Indii jest wybitna pod względem kreatywności i treści. Wierzę, że Kościół w tym regionie będzie dumny z posiadania programów, które będą swoistą prezentacją tej denominacji i przedstawią wyjątkowy obraz kim są adwentyści w tym regionie świata. Mamy tutaj znakomity lokalny zespół ludzi, którzy potrafią wyprodukować dobrej jakości programy.”

‘Project Hope’ będzie zawierał 130 programów zamkniętych w osiem serii, które zostaną nagrane i wyprodukowane w dniach od 12 lutego do 12 marca 2011. Głównymi wątkami pojawiającymi się w programach będą tematy zdrowotne, muzyka, życie rodzinne, tematy dla dzieci i młodzieży, kwestie płci, kościół a społeczeństwo oraz kazania.

Pastor Leon Wellington, wiceprzewodniczący i dyrektor ds. komunikacji Kościoła w wydziale Inter-amerykańskim wierzy, że „szkolenie było praktycznym wsparciem dla producentów i prezenterów telewizyjnych, by mogli wykonać to co jest wymagane w przygotowaniu różnotematycznych odcinków serii programów. Jestem bardzo zadowolony z tego co już zostało osiągnięte do tej pory jak również cieszę się z pozytywnej energii i entuzjazmu w zespole, a wspominam tu też techników i scenografów.”

‘Project Hope’ jest określany jako intensywna, kreatywna i wysoce opłacalna produkcja wykonana w krótkim okresie czasu. Do projektu zostało zaproszonych wielu wolontariuszy, którzy będą asystować przy produkcji ponad 100 programów telewizyjnych w ciągu kilku tygodni. Ponad 2.000 tego typu programów zostało już wyprodukowanych w takich regionach jak Afryka, Australia, Filipiny, Europa i Ameryka Północna.

Ken Nelson, menadżer ‘Project Hope’, dzieląc się swymi refleksjami po szkoleniu powiedział, ”Uczestniczenie w szkoleniu było dla nas wielką korzyścią, szczególnie dla producentów i prezenterów. Kandus Thorp podzieliła się z nami wartościowymi informacjami opartymi na jej wieloletnim doświadczeniu w produkcji telewizyjnej. Moim zadaniem teraz będzie zapewnienie, iż entuzjazm i zapał powstały podczas tego szkolenia przełoży się na efektywną pracę podczas nagrywania programów.”

„Szkolenie było wspaniałe, dobrze wykorzystane dwa dni,” powiedział pastor Kemar Douglas, który będzie zarówno producentem jak i prezenterem serii programów zatytułowanych „Kościół a społeczeństwo”. „Co innego czytać scenariusz projektu ‘Project Hope”, a co innego mieć eksperta, który pokieruje tobą jak praktycznie wykonać powierzoną tobie pracę. Bardzo szczegółowe podejście Kandus, techniczne kompetencje i mnóstwo sugestii są nieocenioną korzyścią dla nas, a byłoby wspaniale, gdyby była ona obecna podczas nagrywania programów, bo niewątpliwie podniosłoby to jakość produkcji.” Następnym przystankiem dla projektu ‘Project Hope’ będą Indie, gdzie dojdzie do produkcji ponad 400 programów w dwóch studiach nagrań w ciągu dwóch kolejnych miesięcy.

Hope Channel jest adwentystyczną, przeznaczoną dla całej rodziny siecią telewizyjną obejmującą swym zasięgiem całą ziemię. Ta globalna sieć nadaje programy do każdego zamieszkałego kontynentu przy wykorzystaniu satelity, które są także szeroko redystrybuowane dzięki transmisji naziemnej – telewizje kablowe, Internet, etc. – do ludzi różnych narodowości i języków.

© Inter American Division
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni