header
 

Radiowe świadectwo nawrócenia z Nepalu

Radiowe świadectwo nawrócenia z NepaluMam na imię Rajesh Hada. Jestem technikiem radiowym pracującym przy tworzeniu programów dla Adwentystycznego Radia Światowego (AWR) w języku nepalskim. Pochodzę z rodziny należącej do klasy średniej. Jestem drugim synem, tym najmłodszym dla moich rodziców i byłem zawsze przez nich bardzo kochany. W moim mieście rodzinnym, Bhaktapur wiodłem życie radosne i pełne przeróżnych aktywności. Miasto to jest znaną miejscowością starożytną, pełną świątyń i sanktuariów, a mieści się 13 km od Kathmandu, stolicy Nepalu.

Mam starszego brata, Rabi Hada, oboje przeżyliśmy szczęśliwe dzieciństwo, robiąc wszystkie pasjonujące rzeczy, którymi zwykle chłopcy się interesują. W swoim czasie, nasz ojciec, Nagendra Hada, był popularnym i utalentowanym piosenkarzem i kompozytorem, wielkim wielbicielem muzyki, dlatego też nasz dom był wypełniony muzyką i wszelką związaną z nią działalnością, i myślę, że to jest powód dlaczego pokochałem to środowisko. Mój brat Rabi również bardzo dobrze śpiewa, ale obecnie zaangażował się bardziej w prowadzenie biznesu.

Urodziłem się w rodzinie rygorystycznie wyznającej hinduizm. Charakterystyczne dla tej religii są wielkie festiwale. W Bhaktapur odbywa się wiele lokalnych festiwali, niektóre z nich są naprawdę ogromne. Jako, że większość ludzi żyje w środowisku rolnym, festiwale te mają dla nich znaczenie między innymi jako rodzaj rozrywki, gdzie ludzie przez kilka dni mogą się napić i zjeść specjalnie przygotowane na tę okazję specjały. Wygląda to jak wielkie spotkanie rodzinne.

Uzyskałem tytuł licencjata z socjologii i antropologii. Początkowo zaangażowałem się w biznes rodzinny, ale widząc moje wielkie zainteresowanie muzyką i technologią, rodzice moim poradzili mi, abym zajął się tym obszarem działalności. Tak więc w roku 1995 powstało w naszym domu studio nagrań.

Nasza rodzina jest dosyć liczna: rodzina Rabi to cztery osoby, moja to również cztery osoby oraz mama, Janaki. Moja córka, Dikchhya, jest w ósmej klasie, mój syn, Yash, w trzeciej. Moja żona, Nilu i ja studiowaliśmy razem w college. Nasza rodzina jest kochającą się rodziną, co nie było (nie jest) zbyt powszechne w Nepalu. Mój ojciec, Nagendra, zmarł w czerwcu tego roku. Obecnie, wszystkie dziewięć osób mieszka razem w jednym domu.

Pewnego dnia, kilka lat temu, gdy pracowałem w moim nowo otwartym studiu nagrań, pastor Naseeb Besnet odwiedził mnie szukając studia i technika, który mógłby nagrywać programy dla Adventist World Radio w Nepalu. To było nasze pierwsze spotkanie i od tego czasu rozpoczęliśmy naszą współpracę.

To już 13 lat odkąd rozpoczęła się nasza współpraca z pastorem Naseeb i jego żoną Rama, która również jest producentką programów. Historie biblijne, słuchanie ich nabożeństw, rozmowa z nimi, a także obserwowanie świadectwa ich własnego życia zdobyło moje serce i nawróciłem się na chrześcijaństwo. Im więcej słuchałem, tym więcej odnajdywałem radości i szczęścia. Pomyślałem sobie wtedy, iż „ta prawda jest także moją prawdą.”

Tak naprawdę, już jako dorastający chłopiec, czułem wielkie pragnienie zdobycia wiedzy na temat Jezusa, o Kościele i zupełnie innych pieśni śpiewanych w tym Kościele. Może to był powód, dla którego Bóg wybrał mnie, abym dołączył do jego owczarni. Dokonałem ponad 1.500 aranżacji i nagrań piosenek świeckich, skomponowałem ponad 300 piosenek i muzykę filmową lub do seriali. Gdy zajmowałem się tylko samym nagrywaniem piosenek i muzyki, głęboko w sercu czułem pustkę, uczucie braku spełnienia. Ale od momentu rozpoczęcia mojej współpracy z małżeństwem Basnets, poczułem, że to jest moja droga. Poczułem, że 10 przykazań może wypełnić serca człowieka i jego bliskich kompletnym szczęściem i pokojem.

Nawet jeśli nie okazywałem tego publicznie, byłem posłuszny tym przykazaniom w moim sercu.

Nigdy nie doznałem żadnych problemów ze strony mojej rodziny. Mieli oni w poszanowaniu wszystkie religie, tak więc zawsze bardzo mnie wspierali. Doświadczałem natomiast wielu kłopotów ze strony moich krewnych, ale nie ma to wpływu na moje zaufanie do Jezusa.

Nie pamiętam dokładnie momentu, w którym zacząłem ufać Bogu, ale pamiętam jak w roku 2003 pewnego dnia moja mama bardzo poważnie zachorowała. Zawieźliśmy ją do szpitala, gdzie podłączono ją pod aparatu tlenowego na 41 dni. Walczyła ze śmiercią przez tydzień.

Modliłem się do Boga o jej życie, i chociaż wszyscy myśleli, że moja mama umrze, Bóg wysłuchał mojej modlitwy i darował jej drugie życie. To było bardzo mocnym dowodem na Jego prawdziwość, a po tym zdarzeniu moje zaufanie do Niego było jeszcze silniejsze niż przedtem. Dla naszej rodziny to był prawdziwy cud.

Mój ojciec zmarł w czerwcu tego roku w wieku 70 lat. Zawoziliśmy go na hemodializy co trzy dni. Przez cały czas, pastor Naseeb modlił się za ojca i razem z nim. Ojciec czuł się wtedy bardzo szczęśliwy i za każdym razem czekał na czas modlitwy. Słuchał też programu radia AWR w Nepalu, który nazywał się Ashako Bani, bardzo lubił ten program. Jego śmierć była nagła, tuż po tym jak obchodziliśmy urodziny naszej mamy. Miał ukryty zawał serca i zawieźliśmy go szybko do szpitala. Ale w ciągu trzech godzin od zakończenia uroczystości, ojciec zmarł, bez cierpienia.

Jednak, we wszystkich tych sytuacjach widzimy Bożą rękę. Wiem, że On kontroluje czas, i tylko On może kontrolować okoliczności naszego życia.

Pracowałem dla radia AWR przez ostatnich 13 lat. Na początku, był to półgodzinny program nadawany na falach krótkich, a obecnie emitujemy programy w 15 lokalnych stacjach FM w całym Nepalu. Poświęcam cały mój czas dla AWR, a moim życzeniem jest praca dla Pana na zawsze.

Mam bardzo dobre relacje i bardzo dobrze współpracuje mi się z rodziną Basnets. Myślę, że zostałem wybrany przez Boga, aby dla Niego pracować. Chociaż uwierzyłem w Jezusa wiele lat temu, w tym roku podjąłem decyzję o publicznym wyznaniu mojej wiary i zostałem ochrzczony przez adwentystycznego pastora Naseeb w dniu 16 kwietnia 2010r. Moja żona, mój syn, mój brat oraz wielu członków Kościoła, wraz z żoną pastora Rama było obecnych podczas tej uroczystości. Wielką radością jest dla mnie uczestniczenie w nabożeństwach i chociaż w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie ma kościołów nie przeszkadza mi to. Nie chcę opuszczać żadnego z sobotnich nabożeństw.

Odnalazłem nowe życie w Jezusie i myślę, że bez tego nie doświadczałbym tak wielu błogosławieństw. Naprawdę czuję się błogosławiony. Moja rodzina wspiera mnie, mam cudowną żonę, która wspiera mnie w mojej pracy. Jest bardzo zdolna, szybko nauczyła się jak nagrywać, edytować, a nawet miksować programy „Głosu Nadziei”. Wspiera wszystkie moje działania. Wiem też, że któregoś dnia, gdy Bóg ich zawoła, moja żona i cała moja rodzina nawróci się na chrześcijaństwo. Potrzebujemy wspólnej modlitwy.

Jestem szczęśliwy będąc częścią służby AWR. Zdobyłem sporą wiedzę w mojej dziedzinie, stałem się bardzo silny duchowo, i mam większą świadomość na temat zachowania zasad zdrowia. Dyrektorzy radia AWR są bardzo pomocni. Chciałbym zawsze kontynuować moją służbę dla AWR w sposób efektywny i wydajny. Dzięki wspaniałemu zespołowi jaki mamy w AWR w Nepalu, obecnie programy radia AWR Nepal są bardzo dobrze rozpoznawalne, w samym Nepalu jak i za granicą, a radio ma tysiące sympatyków. Moim celem, moim pragnieniem jest umożliwienie wszystkim obywatelom Nepalu, a także poza granicami kraju słuchania radia AWR i poznania miłości Boga do całej ludzkości.

© Adventist World Radio
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni