header
 

Ekspansja adwentystycznej telewizji w Oregonie

Ekspansja adwentystycznej telewizji w OregonieStacja telewizyjna Better Life Broadcasting Network podpisała kontrakt i wykupiła niskonapięciową stację cyfrową znajdującą się w Portland w stanie Oregon, USA, z przeznaczaniem wykorzystania jej możliwości do nadawania programów chrześcijańskich.
Posiadająca swą siedzibę w Grants Pass w stanie Oregon, Better Life Broadcasting Network jest adwentystyczną stacją telewizyjną non-profit, której główną działalnością jest emitowanie programów chrześcijańskich w regionie Południowego Oregonu oraz Północnej Karoliny.

Ron Davis, prezes Better Life (Lepsze Życie), wyznał, że otrzymał telefon od właściciela stacji cyfrowej w Portland, który wyjawił mu, że chce sprzedaż swoją stację właśnie Better Life, a to z tego względu, iż poznał ich działalność misyjną poprzez nadawane programy. Davis czekał na taką okazję i możliwość, ale koszty prowadzenia regionalnych stacji były zbyt wielkie – rzędu nawet milionów. Ale stacja w Portland podała niezwykłą cenę sprzedaży – 700.000 dolarów amerykańskich.

Przyłączenie dodatkowej stacji telewizyjnej w Portland do Better Life Broadcasting Network zwiększy liczbę potencjalnych odbiorców o nawet 2 miliony w czterech hrabstwach Centralnego i Zachodniego Oregonu oraz w jednym hrabstwie stanu Południowy Waszyngton.

Nadawane przez Better Life programy dostępne teraz będą w większej części Zachodniego i Centralnego Oregonu, dzięki częściowej realizacji projektu nazwanego przez Better Life „Projekt Oregon” – jego celem jest dotarcie z audycjami chrześcijańskimi do odbiorców w całym Oregonie i Północnej Karolinie. Według badania przeprowadzonego przez Davis’a, wzrost Kościoła w regionach, gdzie nadawane są audycje chrześcijańskie jest znacznie szybszy – w kościołach znajdujących się na terenach objętych emisją nastąpił nawet o 40% większy wzrost niż w pozostałych.

„Wierzę w telewizję chrześcijańską” - wyznał Davis. „Jest to znakomite narzędzie ewangelizujące wyznawców wiary chrześcijańskiej.” Stacja Better Life do października 2009 roku musiała podnieść swój kapitał pieniężny, by sfinalizować zakup. „Wierzymy, iż wypełniamy Bożą misję” - powiedział Davis. „Wierzymy, że Jezus przyjdzie jak najszybciej i dlatego musimy zanieść poselstwo do tak wielu osób jak to tylko możliwe.”

© Adventist Review
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni