header
 

Adwentystyczna telewizja dla Rosjan w USA

Adwentystyczna telewizja dla Rosjan w USAOsiem adwentystycznych zborów zebrało się w Spokane, w stanie Waszyngton (USA), by uczestniczyć w uroczystości otwarcia pierwszego kanału adwentystycznej stacji telewizyjnej w Ameryce Północnej, nadającego w języku rosyjskim.
Nowy kanał „Открытая Книга” („Otwarta Księga”) jest także pierwszym rosyjskim programem telewizyjnym w stanie Waszyngton. Wielka oficjalna ceremonia otwarcia nastąpiła w dniu 6 lutego w kościele adwentystycznym Linwood w Spokane.

Nowa telewizja oferuje programy o tematyce religijnej, włączając również nabożeństwa lokalnego kościoła słowiańskiego, programy nauki gotowania, zajęć ruchowych i gimnastyki oraz programy dla dzieci. Nowy kanał, emitujący swe programy za pośrednictwem adwentystycznej stacji telewizyjnej „On wciąż żyje”, można znaleźć na falach UHF 39.3 oraz w internecie.

Volody Nesteruk, pastor adwentystyczny działający w telewizji „Открытая Книга” wyznaje, że ze względu na to, iż celem kanału telewizyjnego jest docieranie do widzów rosyjskojęzycznych, wiele programów będzie miało wydźwięk religijny. „Dostarczamy szeroki wachlarz programowy naszym rosyjskim rodzinom w Spokane” - mówi Nesteruk. „Chcemy, aby nasze programy były interesujące także dla ludzi, którzy nie posiadają żadnej przynależności religijnej.”

Spokane zamieszkuje licząca szacunkowo od 25.000 do 30.000 rosyjskojęzyczna populacja, która zanotowała gwałtowny wzrost od roku 1990. Nesteruk wierzy, iż programy rosyjskie będą dla nich odrobiną kontaktu z ojczyzną. „Jesteśmy tutaj, by dzielić się poselstwem” - mówi Nesteruk. „Jesteśmy wdzięczni Bogu, że dał nam przywilej służenia naszym rosyjskojęzycznym rodzinom w tak szczególny sposób.”

© Adventist Review
Tłum. Estera Strama

 

- Zobacz program telewizji „Открытая Книга”

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni