header
 

Adwentystyczne radio pomaga powodzianom

Adwentystyczne radio pomaga powodzianomLeżąca na wzgórzu między miastami Chehalis i Centralia w stanie Waszyngton (USA), niedostępna dla wód powodziowych adwentystyczna stacja KACS: Radio Przyjazne Rodzinie, nadająca na częstotliwości 90,5 FM, nie zawiesiła w trudnych chwilach działalności, lecz nadawała komunikaty służb ratowniczych sporządzone przez agencje komunalne, stanowe i federalne.

Co kwadrans przekazywała raporty opracowane na podstawie obserwacji stanu wód przez Krajowy Instytut Meteorologiczny, Biuro Szeryfa Hrabstwa Lewis, Państwowy Instytut Geologiczny, Amerykański Czerwony Krzyż oraz Służby Ratownicze Hrabstwa Lewis.

Gdy w Chehalis woda zaczęła opadać, rozgłośnia KACS pozostała w stanie gotowości, kontynuując obserwację stanu wód dla miejscowości położonych w dół rzeki, gdzie trwały akcje ewakuacyjne z powodu wzrostu poziomu wód. KACS stała się na czas powodzi jedyną funkcjonującą lokalną radiostacją mieszkańców, którzy najbardziej ucierpieli wskutek klęski i potrzebowali informacji o aktywności służb ratowniczych.

Koordynując działania Lewis County United Way i Oddziału Amerykańskiego Czerwonego Krzyża w Reinier, radio KACS wszczęło jedną z pierwszych akcji humanitarno-pomocowych Bony dla powodzian. Dzięki ciągłemu emitowaniu audycji na żywo i transmisji on-line programów dostępnych na całym świecie, KACS zaprosiła słuchaczy do zakupu bonów w sklepach należących do sieci handlujących sprzętem komputerowym, artykułami spożywczymi, paliwem oraz w firmach sprzedających na terenie domów towarowych. Bony są dostarczane ofiarom powodzi, tak że poszkodowane rodziny mogą zaspokoić swoje podstawowe potrzeby.

Cameron Beierle, dyrektor stacji, zakomunikował: – Uruchomiliśmy akcję Bony dla powodzian niemal od razu po nadejściu fali powodziowej, ponieważ jak się już wcześniej przekonaliśmy, bony zdają egzamin. – Beierle miał na myśli kampanię Bony dla ofiar Katriny dla stanów położonych nad Zatoką Meksykańską oraz kamspanię Bony dla hrabstwa Cowlitz na południowym zachodzie stanu Waszyngton.

– W ubiegłym roku udało się zestroić działania White Pass Community Service Association, Amerykańskiego Czerwonego Krzyża i Lewis County United Way, dostarczając 300 rodzinom bony o łącznej wartości niemal 10.000 dolarów po poważnej powodzi, która dotknęła tereny położone w górze rzeki Cowlitz.

Jeden ze słuchaczy Radia KACS odpowiedział na akcję humanitarną, pisząc na kartce następujące słowa:

KACS, dziękuję Wam za to, że byliście ze mną na dobre i na złe. Wasza miłość sączy się przez eter. Nawet gdy wysiada prąd, wciąż słucham Was przez radio na baterie. (…). Tak jak Hiob, straciłem wszystko, ale Wy byliście z nami każdego dnia. Stale przypominacie mi, że Bóg jest istotą kochającą i potężną. Dopiero w tym roku w pełni doświadczyłem jego miłości. Moje dzieci przebyły tę długą podróż razem ze mną. Wszystkim nas było ciężko. A jednak jest z tego jakiś pożytek, bo jestem teraz nową osobą w moim Panu Jezusie Chrystusie. Stanowię część kościelnej rodziny. Przepełnia mnie ogromna radość. To dla mnie zaszczyt móc Wam podziękować!

© Cameron Beierle/KACS i Heidi Martella/Diecezja Stanu Waszyngtonu
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni