header
 

Media i pijar w exposé zwierzchnika Kościoła

Media i pijar w exposé zwierzchnika KościołaNa pierwszej powyborczej konferencji prasowej pastora Teda N.C. Wilsona, nowego przewodniczącego Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, światowy przywódca wygłosił priorytety, które będzie realizował w ciągu pięcioletniej kadencji. Oznajmił, że choć jeszcze za wcześnie, aby przedstawił swój program szczegółowo, w pierwszej kolejności położy nacisk na ożywienie i reformację.

Kolejną sprawą nadrzędnej wagi będzie szczególne zwrócenie uwagi na książki autorstwa Ellen G. White, pionierki Kościoła, i podniesienie ich do rangi czegoś więcej aniżeli zwykłej literatury religijnej oraz zastosowanie w praktyce zawartych w nich wskazówek i porad.

Następna ważna kwestia to posługiwanie się Biblią. Otóż interpretując Pismo Święte – ostrzegł – należy się upewnić, czy nie podążamy drogą metody historyczno-krytycznej.

W ewangelizacji pragnie się skupić na wielkich obszarach metropolitalnych świata, gdzie zamieszkuje ponad połowa ludzkości.

Zapytany, w jaki sposób jego polityka zjednoczy Kościół, odparł, że jedności nie można budować na siłę. Tym, co nas łączy, są nasze wierzenia, ale jedność nastanie ostatecznie tylko za sprawą Ducha Świętego, bylebyśmy stale trzymali się Słowa Bożego.

Zauważył, że największe sukcesy ewangelizacyjne Kościół adwentystyczny odnosi w krajach mniej zaawansowanych gospodarczo. Byłby spokojniejszy, znając odpowiedź na pytanie, dlaczego w krajach rozwiniętych efekty są słabsze.

Według niego rady Ellen G. White pomagają zasygnalizować ważność pracy lekarzy-misjonarzy. Zwrócił uwagę, że adwentyści muszą nie tylko polegać na swoich głównych instytucjach medycznych, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom ludzi w ich własnym środowisku poprzez praktyczną pracę misyjną.

Na pytanie, czy aktywne sekretariaty public relations powinny funkcjonować na wszystkich szczeblach Kościoła, Wilson odparł, że pijar rzeczywiście odgrywa istotną rolę. Dodał, że wielu ludzi ma bardzo negatywną opinię o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego, a ten niestety nie zawsze skutecznie te zarzuty rozwiewał.

Czas przeznaczony na konferencję prasową pozwolił na postawienie zaledwie sześciu pytań. Jedno z nich dotyczyło sposobu dotarcia do milionów ludzi w Afryce. Zdaniem Wilsona najlepsza metoda to mass media, m.in. Światowe Radio Adwentystyczne (AWR), telewizja Hope Channel lub Internet.

© David Newman/Adventist Today
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni