header
 

Kryształowe wyróżnienie dla red. Dąbrowskiego

Kryształowe wyróżnienie dla red. DąbrowskiegoSligo Church, największy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, liczący 3200 wyznawców, zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego uhonorował specjalną nagrodą "Sól i Światło" (‘Salt & Light Award’), pastora Rajmunda Dąbrowskiego, wieloletniego dyrektora ds. komunikacji światowego Kościoła adwentystycznego.

Dąbrowski otrzymał nagrodę podczas uroczystego nabożeństwa z rąk pastora seniora Charles’a A. Tapp’a, za jego 16-letnią służbę na stanowisku dyrektora komunikacji w światowym Kościele, podczas której stworzył „lepszą atmosferę zrozumienia i akceptacji adwentowej misji i poselstwa na całym świecie.”

Wręczając wyróżnienie, pastor Charles Tapp powiedział: "jesteśmy dumni z tego jak reprezentowałeś nasz Kościół w rozmaitych środowiskach poza nim, i zresztą po całym świecie gdzie byłeś przykładem posłannictwa, co akcentuje ta wyjątkowa nagroda ."

Tapp wymienił zmiany jakie dokonały się w dziedzinie dziennikarstwa i public relations w Kościele adwentystów w czasie 16 lat kierowania przez Dąbrowskiego zespołem profesjonalnych dziennikarzy przy światowej siedzibie władz Kościoła. "Moim przywilejem było pracować z Rajmundem Dąbrowskim jako prezenter dziennika telewizyjnego Adventist NewsLine w czasie ostatniego zjazdu Generalnej Konferencji w Atlancie, w stanie Georgia" - dodał. Dąbrowski był wydawcą dziennika i odpowiadał za całokształt profesjonalnej obsługi medialnej światowego zjazdu Kościoła.

Tekst nagrody, która składa się z dyplomu i kryształowej kuli ziemskiej, wyróżnia umiejętności kierownicze i służbę misyjną, mające na celu pozyskiwanie zaangażowanych naśladowców Jezusa Chrystusa, którzy miłują i służą światu.

"Ta nagroda jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Uważam, że jest to wyróżnienie wszystkich, którzy nie patrzą jedynie na swoje podwórko, ale widzą wokoło świat ludzkich potrzeb, do którego Chrystus nas posyła" – powiedział Rajmund Dąbrowski w rozmowie z serwisem adwentysci.waw.pl.

Pochodzący z Polski laureat nagrody Salt & Light odpowiedzialny jest, w dużej mierze, za modernizację podejścia światowego Kościoła do kwestii kształtowania stosunków z otoczeniem i budowania odpowiedniego wizerunku adwentyzmu w środowisku, zauważa amerykański portal Spectrum.

Podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami, w roli dyrektora Departamentu Informacji, Dąbrowski powiedział, iż miał przywilej służenia Kościołowi owocnie, w obszarze komunikacji, przez 38 lat, w tym 16 lat jako szef zespołu prasowego Generalnej Konferencji Kościoła. Po tym oświadczeniu otrzymał owację na stojąco od uczestniczących w briefingu zespołów prasowych – podkreśla Spectrum.

Rajmund Dąbrowski pozostawia za sobą spuściznę, która powinna dać mu specjalne miejsce w historii adwentyzmu. Wprowadził pierwsze ustandaryzowane logo Kościoła – sferyczny płomień unoszący się nad krzyżem i otwartą Biblią – który widoczny był przez cały czas trwania Kongresu Generalnej Konferencji w Atlancie. Stworzył także Adventist News Network, która ugruntowała się w środowisku dziennikarskim jako stosunkowo niezależna agencja informacyjna.

Dąbrowski jest także współzałożycielem i członkiem Rady Powierniczej Międzywyznaniowego Centrum Działań Przeciwko Globalnemu Ubóstwu, organizacji filantropijnej, której działania poświęcone są likwidacji głodu i ubóstwa w krajach rozwijających się. Deklaracja Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w kwestii globalnego ubóstwa wydana podczas tegorocznej sesji Generalnej Konferencji była częściowo wynikiem prac i starań pastora Rajmunda Dąbrowskiego.

„Z mojej strony, chciałabym dodać, iż Ray Dąbrowski był niesłychanie pomocny podczas badań w pracy nad drugą edycją książki na temat adwentyzmu, „Seeking Sanctuary” (W poszukiwaniu Świętego Przybytku). Odpowiadał na każdy mail, który otrzymywał, zaopatrując autorów w każdy materiał, o który poprosili. Moja prośba o udzielenie akredytacji prasowej pozwalającej mi na uczestniczenie tegorocznej sesji Generalnej Konferencji przeszła przez jego departament bez żadnego problemu” – wspomina na lamach Spectrum publicysta Keith Lockhart.

Przed objęciem funkcji szefa informacji w Generalnej Konferencji pastor Dąbrowski sprawował tę samą funkcję w Wydziale Transeuropejskim Kościoła z siedzibą w Anglii. Przedtem w Polsce, w latach 1972-1985, był m. in. redaktorem naczelnym miesięcznika Znaki Czasu i dyrektorem kościelnej oficyny wydawniczej pod tą samą nazwą. Był on pierwszym, i jak dotąd jedynym, Polakiem, który piastował wpływowe stanowisko w gremiach kierowniczych ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

© Jan Kot/Adwentysci.waw.pl/Spectrum
Współpraca: Estera Strama

 

- Zobacz blog prowadzony przez Rajmunda Dąbrowskiego pushingtheborders.blogspot.com

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni