header
 

Adwentystyczne media w Zululandzie

Adwentystyczne media w ZululandzieNadzieja zbawienia rozlewa się po Czarnym Lądzie. Dowody Bożej obecności i błogosławieństwa mogą być widoczne podczas tego roku, ponieważ działalność telewizji Hope Channel (dosł. kanał nadziei) na terenie Afryki rozszerza się.
W Wydziale Południowej Afryki i Oceanu Indyjskiego (SID) oddano do użytku nowe, supernowoczesne studia. – Mamy wspaniałe zaplecze, znakomity sprzęt i niesamowity zespół – cieszył się Andre Brink, dyrektor SIDmedia. – Teraz nic nie powstrzyma nas przed realizacją mnóstwa nowych, ciekawych i twórczych audycji dopasowanych do potrzeb miejscowej ludności.

Ekipa SIDmedia, pod kierownictwem pastora Pardona Mwansy, rozpoczęła działalność na początku 2004 roku w niewielkiej sali wykładowej Helderberg College koło Kapsztadu. Dzisiaj pracują w studiu o powierzchni 370m2, obejmującym pomieszczenie-skład na kilka zestawów dekoracyjnych. Nieopodal znajdują się dwa inne studia, wyposażone w stałe studio kuchenne do programów kulinarnych.

– Ten ośrodek medialny stanowi wielki krok wiary i ukazuje ogrom poświęcenia – stwierdził Kandus Thorp, wiceprzewodniczący Hope Channel. – Dzisiaj marzenie się ziściło. Bóg udzielił swojego błogosławieństwa poprzez wyrażające poświęcenie darowizny, złożone przez wielu widzów.

Ośrodek medialny nie jest jedyną nowością w RPA. SIDmedia, we współpracy z Helderberg College, wyjdzie z ofertą kursu Nowe Media w Ewangelizacji. Uczestnicy kursu nauczą się wykorzystywać do głoszenia ewangelii telewizję, internet i inne nowe media, a ponadto przejdą szkolenie z dziedziny ewangelizacji i teologii. Ostatnio w nowym ośrodku medialnym zrealizowano niemal 200 programów w ramach projektu „Nadzieja dla RPA”. Z pomocą ponad 30 wolontariuszy ambitne zadanie wykonano w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Trzeba było skonstruować dekoracje, zaprojektować loga oraz zrealizować materiały audio i wideo. Boża ręka widoczna była w najdrobniejszych detalach.

Plan audycji na rok 2010 obejmuje nowe odcinki programów 34 Degrees South, Nature Speaks, Beyond Addiction i My Story My Song – South Africa. – Nagraliśmy setną odsłonę audycji 34 Degrees South (34 równoleżnik na południe) – opowiada Brink. – W tym szczególnym odcinku zawarte są znakomite poselstwa Jana Paulsena (byłego przewodniczącego Generalnej Konferencji), Paula Ratsary (przewodniczący SID) oraz przewodniczących Kościołów krajowych w regionie. – Przyroda to druga księga Boga, toteż dr Paul Charles będzie gospodarzem nowego show Nature Speaks (Księga przyrody), nadawanego zarówno przez Hope Channel International, jak i Hope Channel North America. Charles pokaże widzom interesujące zjawiska w przyrodzie i przełoży je na język duchowy, aby dogłębnie zrozumieć Boży charakter. Beyond Addiction (Wolni od uzależnień) adresowane jest do młodzieży i starszych. Pastor Adrian Webster zabiera widzów w ciekawą podróż poprzez niebezpieczeństwa różnorakich uzależnień, udzielając praktycznych porad, jak je przezwyciężyć.

My Story My Song – South Africa (Moja opowieść, moja pieśń – RPA), program prowadzony przez Kandusa Thorpa, został sfilmowany podczas Festival of Hope w Kapsztadzie. Była to multimedialna uczta dla fanów muzyki gospel, na której wystąpiło przeszło 350 muzyków oraz słynna Kapsztadzka Orkiestra Symfoniczna. Thorp przeprowadza wywiady z artystami, którzy wzięli udział w imprezie, i przedstawia fragmenty ich występu.

Na terenie SID nie tylko przybywa programów, ale też rozrasta się akcja „Nadzieja dla więzień”. W 2009 roku Hope Channel zainstalowano w 23 zakładach karnych w Botswanie. Telewizję Hope Channel można też odbierać w 34 więzieniach w Zimbabwe. Brink mówi, że przyświeca im cel, aby Hope Channel można było oglądać w więzieniach na obszarze całego regionu SID.

Ekscytujące wieści dochodzą również z Wydziału Afryki Środkowowschodniej (EAD), gdzie stacje telewizyjne o małej mocy będą nadawać programy Hope Channel w dziewięciu różnych grupach językowych na terenie EAD. Stacje te adresują swoje programy do wielkich ośrodków miejskich na terenie Konga, Ugandy i Burundi.

– Prosimy widzów Hope Channel na całym świecie o modlitwy, by nasze wysiłki dzielenia się z braćmi i siostrami dobrą nowiną o Jezusie zyskały Boże błogosławieństwo – mówi Enoch Mogusu, regionalny przedstawiciel Hope Channel.

Z coraz większą niecierpliwością oczekiwane jest też wydanie Dawn of Hope (Brzask nadziei). Zrealizowany przez troje studentów film pokazuje kulisy życia na polu misyjnym. Trójka młodych ludzi służy pomocą sierotom cierpiącym na AIDS lub zarażonym wirusem HIV, przeprowadza wywiady z rodzinami misjonarzy, a nawet odwiedza miejscowego uzdrowiciela, który ujawnia im, skąd ma moc i talizmany.

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni