header
 

Francuskojęzyczna telewizja na Martynice otwarta

Francuzkojęzyczna telewizja na Martynice otwartaFrancuskojęzyczni adwentyści będą mogli oglądać programy w swym ojczystym języku, za pomocą nowej internetowej telewizji nazwanej Télévision de la Famille – Telewizja dla Rodziny.
„Jest to forma zaangażowania się kobiet i mężczyzn biznesu, a także profesjonalistów w tej dziedzinie w ewangelizację na świecie” - powiedziała Tania Francois-Haugrin (na zdjęciu obok), która nadzorowała prace i wspierała otwarcie internetowego programu telewizyjnego.

Kanał telewizyjny, który ma być jednym z wielu, ma na celu zapewnienie dostępu francuskojęzycznym adwentystom do tego, co odbiorcy posługujący się językiem angielskim i hiszpańskim już dawno mają: audycje na temat edukacji, zdrowia, przyrody, i wielu innych zagadnień opartych na Piśmie Świętym, wyznaje mieszkająca na Martynice, Francois-Haugrin.

Television de la Famille jest wynikiem wieloletnich modlitw i prac, relacjonuje niezależna dziennikarka, która jest także asystentem jednego z senatorów w państwie.

Program telewizyjny „ma naprawdę pomóc rodzinom” - powiedziała Francois-Haugrin, która jest przewodniczącą stowarzyszenia Adventist-laymen's Services and Industries (ASI) na Martynice, a także wiceprzewodniczącą ASI w regionie Inter-Amerykańskim. ASI jest stowarzyszeniem biznesmenów, profesjonalistów, którzy chcą angażować się w służbę duszpasterską i adwentystyczne programy docierania do ludzi – obejmujące takie obszary jak zdrowie, edukację, ewangelizację i służbę społeczną – wspierając tym samym misję Kościoła adwentystycznego.

„Wszystkie programy bazują na Słowie Bożym, Biblii” - kontynuuje. „W centrum tych audycji znajduje się poselstwo adwentowe.”

Francois-Haugrin wyznaje również, iż ASI w jej kraju planowała otwarcie lokalnej telewizji już w roku 2003, ale wkrótce zorientowano się, że „będzie to trochę trudne”. Ale później, w tym samym roku podczas spotkania ASI w Republice Dominikany, wszyscy poczuli się zachęceni, by myśleć znacznie szerzej, tworząc adwentystyczną telewizję dla francuskojęzycznych odbiorców na całym świecie.

Po tym spotkaniu, „modliliśmy się i pracowaliśmy” przez siedem lat, prosząc Boga o siły do realizacji tego projektu, powiedziała Francois-Haugrin, dodając, iż ich pragnieniem było, by „to Bóg zarządzał tym programem, tą telewizją.”

Do końca roku 2010, kontynuuje Francois-Haugrin, audycje będą dostępne w niektórych krajach francuskojęzycznych, wliczając jej ojczyznę, Gwadelupę, oraz część Europy i Afryki.

Audycje dostępne są pod adresem www.tvfamille.com.

© Arin Gencer/Adventist News Network, fot. Foto: Gerry Chudleigh
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni