header
 

Nowy szef Adventist World Radio

Nowy szef Adventist World RadioRada Dyrektorów Adwentist World Rardio (AWR) podczas telekonferencji pod koniec lipca powołała Dowell’a Chow na stanowisko nowego dyrektora AWR, który zastąpił dr Benjamina Schouna, pełniącego tę służbę przez ostatnie osiem lat.
Chow, od roku 2005 obejmował w AWR stanowisko wiceprzewodniczącego ds. finansowych. Znany jest ze swojego szerokiego doświadczenia administracyjnego, wliczając w to stanowisko szefa finansowego/skarbnika Diecezji Zjednoczonej Kolumbii w Maryland, przewodniczącego Diecezjii New Jersey, dyrektora serwisu powiernictwa, a także starszego pastora w Puerto Rico, administratora wydawnictwa w Wenezueli, oraz wiele innych funkcji jakie obejmował przez te lata. Był również członkiem kilku rad dyrektorów w takich instytucjach jak Adwentystyczny Uniwersytet Washington, Adwentystyczna Służba Zdrowotna, Adwentystyczny Szpital Washington, oraz innych jednostkach ds. zdrowia w New Jersey.

„Podczas pełnienia różnych funkcji w AWR na przestrzeni kilku ostatnich lat, przekonałem się jak unikalną, pasjonującą i eskcytującą jest ta służba. Delektuję się emocjami związanymi z nowymi projektami, a moim celem jest budowanie na tym czego dokonał Ben w wielu lokalnych regionach oraz kontynuowanie dalszego rozwoju. AWR posiada różnorodną ofertę aktywności, takie jak znacznie większy zasięg i obecność na rynku nadawców oraz niezwykle rozległy podcasting, jednakże musimy realizować te działania ze znacznie większym rozmachem” - powiedział Chow.

Podczas niedawnej Sesji Generalnej Konferencji w Atlancie, Ben Schoun został wybrany jako jeden z głównych wiceprzewodniczących Generalnej Konferencji, a do jego funkcji dołączono również rolę nowego przewodniczącego rady AWR. Będzie on również doradzał i nadzorował takie obszary jak departament edukacji, komunikacji i stewardship; będzie przewodniczył radzie Uniwersytetu Andrews i Międzynarodowej Radzie Edukacji Teologicznej; będzie służył jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej telewizji Hope Channel i Adwentist Review/Adwentist World. Jednym z głównych zadań tej funkcji będzie koordynowanie różnymi kościelnymi inicjatywami medialnymi, a celem tej koordynacji będzie stworzenie większej synergii poprzez połączenie procesu planowania z odpowiednim wykorzystaniem zasobów.

„Życzę wszystkiego dobrego Dowell’owi na jego nowym stanowisku. Dowell i ja pracowaliśmy razem wiele razy przez te wszystkie lata i jestem przekonany o jego umiejętnościach przywódczych. Działalność w AWR była jednym z moich ulubionych zadań w mojej karierze zawodowej. Jest to pozytywna, inspirująca i dająca ogromną satysfakcję praca, której celem jest dotarcie do ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o nadziei w Jezusie Chrystusie. Chciałbym przy tej okazji podziękować świetnemu zespołowi ludzi, którzy pracowali w AWR za ich wspaniałą pracę jaką wykonali, chciałbym też wyrazić podziękowania radzie AWR, która zawsze wspierała naszą wizję rozwoju i ekspansji. Bardzo się cieszę, że będę miał dalej kontakt z AWR, i że dalej będę mógł zachęcać do dalszego rozwoju radia jako przewodniczący rady nadzorczej” - powiedział Schoun.

Starszy wiceprzewodniczący AWR, Greg Scott również wyraził swoje zdanie, „AWR odniosło ogromne korzyści płynące z kierowania jego działalnością przez Bena i doświadczyło ogromnego rozwoju w trakcie trwania jego służby w radio, począwszy od zwiększenia liczby języków, w których AWR nadawało audycje o 50 aż po zainwestowanie w nową usługę podcastingu, które rozszerzyło zasięg serwisu AWR do prawie każdego zakątku świata. Nie możemy się doczekać kontynuowania innowacji i rozwoju radia pod kierownictwem Dowell’a.”

© Adventist World Radio
Tłum. Estera Strama
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni