header
 

Hiszpańskojęzyczna telewizja adwentystyczna

Hiszpańskojęzyczna telewizja adwentystycznaPonad trzystu latynoskich członków Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego zgromadziło się w studiu produkcyjnym Adwentystycznego Ośrodka Medialnego na oficjalnym otwarciu Esperanza TV (ETV).
Jednodniowe obchody, koordynowane przez Wydział Północnoamerykański, uświetniły oficjalne rozpoczęcie działalności kanału ewangelizacyjnego, nadającego przez okrągłą dobę siedem dni w tygodniu z Ameryki Północnej, skierowanego do hiszpańskojęzycznego odbiorcy na całej półkuli zachodniej.

– To historyczny dzień – oświadczył Ernest Castillo, generalny wiceprzewodniczący Wydziału Północnoamerykańskiego, witając członków Północnoamerykańskiego Komitetu Doradczego ds. Ewangelizacji na nieformalnym nabożeństwie poprzedzającym popołudniową publiczną inaugurację.

Obecny na obchodach Alejandro Bullón, dyrektor wykonawczy Wydziału Południowoamerykańskiego, rano zwiastował słowo Boże latynoskim przywódcom, a po południu reszcie przybyłych. Aby dodać zebranym otuchy, w kazaniu skierowanym do przywódców użył przypowieści Chrystusa o ziarnie gorczycy z 13 rozdziału Ewangelii Mateusza. – Nie bójcie się marzyć – rzucił, dodając, że każde marzenie ma swoją cenę, ale w królestwie Bożym wszystko zrodzone jako niepozorne przynosi w ostatecznym rozrachunku duże efekty.

Powołując się na skuteczność ewangelizacji za pośrednictwem radia, telewizji i działalności wydawniczej, przypomniał słuchaczom: – To nie radio i telewizja pozyskują dusze, lecz ludzie. – Zachęcał przy tym do dalszego wspierania ewangelizacji publicznej i prywatnej.

Uroczystość

W sobotnie popołudnie Castillo zaprosił hiszpańskojęzycznych adwentystów do oglądania audycji satelitarnych, mówiąc: – Dzisiejszego popołudnia spełniło się marzenie. – Przedstawiając dotychczasowy rozwój ewangelizacji obliczonej na pozyskanie Latynosów, stwierdził, że ETV stanowi część podwalin położonych przez hiszpańską audycję radiową La Voz de la Esperanza oraz czasopismo El Centinela. – Oto nasz kanał stworzony ku chwale Bożej – oznajmił, mówiąc o wpływie, jaki ETV wywrze na Latynosów w Ameryce Północnej, Środkowej oraz na Karaibach.

Brad Thorp, prezes Hope Channel, zakomunikował, że ETV dołącza do działań ewangelizacyjnych skierowanych na zewnątrz, które będą wkrótce realizowane po chińsku, portugalsku i rumuńsku. – Kościół adwentystyczny ma jasno określony cel: przekazać ewangelię w każdy możliwy sposób – rzekł.

Oprócz utworów zagranych przez latynoskich muzyków zgromadzeni usłyszeli słowo Boże z ust Juana Prestola, skarbnika Wydziału Północnoamerykańskiego, oraz José Rojasa, dyrektora Stowarzyszenia Adwentystycznych Wolontariuszy Wydziału Północnoamerykańskiego. Po kazaniu pastora Bullóna opartym na Ewangelii Jana 14,1-3 Thorp, Castillo i Halvard Thomsen (asystent Dona Schneidera, przewodniczącego Wydziału Północnoamerykańskiego) w otoczeniu kamer dokonali przecięcia wstęgi w głównym pokoju nagrań, gdzie będą monitorowane audycje ETV.

Sandra Juarez, koordynator ETV ds. marketingu i współgospodarz programów, zachęcała zebranych do wspierania nowo powstałej telewizji nie tylko darowiznami, które zostaną wykorzystane do realizacji programów, ale również poprzez przysyłanie nagrań z lokalnych adwentystycznych stacji telewizyjnych. Przypomniała zgromadzonym, że kościoły krajowe i diecezje zachęcane są do pokazywania swoich prezenterów i działalności na własnym podwórku, co pomoże zainspirować widzów w innych częściach świata.

W drugiej połowie dwugodzinnego programu uroczystości Castillo i inni członkowie Komitetu Doradczego ds. Ewangelizacji przedstawili następujących pięć inicjatyw tegoż ciała, dotyczących wspierania i ewangelizowania ludności latynoamerykańskiej:

  • Szkolenia z zakresu administracji i przywództwa
  • Tworzenie list ludzi z konkretnymi umiejętnościami
  • Szkolenia nieduchownych w ewangelizacji
  • Budowanie aktywnych małych grup
  • Praca na rzecz trzeciego i czwartego pokolenia latynoskiej młodzieży adwentystycznej

Kiedy Latynosi w Ameryce Północnej gromadzili się, aby uczcić oficjalne otwarcie ETV, Latynosi w Wydziale Środkowoamerykańskim świętowali w tym samym czasie w Santo Domingo, w Dominikanie, chrzest trzymilionowego członka na terenie tegoż wydziału. Całe wydarzenie transmitowała na żywo telewizja Hope Channel.

Dzięki działalności ewangelizacyjnej ETV latynoscy adwentyści, których liczba w Ameryce Północnej wynosi obecnie 150.000, mogą się spodziewać, że ich liczba będzie wykazywać tendencję rosnącą.

© Seventh-day Adventist Church, Upper Columbia Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni