header
 

Hope Channel: historia i przyszłość

Hope Channel: historia i przyszłośćKościół Adwentystów Dnia Siódmego od bisko 160 lat dzieli się z bliźnimi nadzieją bijącą z kart Pisma Świętego, wykorzystując do tego celu najnowocześniejsze w danym okresie środki masowego przekazu. Prasa, radio, telewizja – wszystko to zaprzęgnięto do ewangelizacji, gdy do wiary doszło naglące poczucie misji.

W XXI wieku Kościół nadal podąża tym wytyczonym przez Boga torem, rozwijając własną ogólnoświatową sieć telewizyjną: Hope Channel. Tę zdumiewającą przygodę rozpoczął w 1995 roku w Ameryce Północnej pierwszy satelitarny program NET (seminarium biblijne), prowadzony przez pastora Marka Finleya.

Dwa lata później Kościół adwentystyczny zdwoił wysiłki i seminaria NET zaprezentował międzynarodowemu odbiorcy pod szyldem nowo wówczas powstałej Adwentystycznej Globalnej Sieci Komunikacyjnej (Adventist Global Communication Network), która w 2001 roku przekształciła nazwę na Adwentystyczną Sieć Telewizyjną (Adventist Television Network, ATN), tak by lepiej odzwierciedlała rosnący wpływ telewizji.

W październiku 2003 roku ATN oficjalnie uruchomiła Hope Channel jako 24-godzinną sieć telewizyjną. Ta nowa, jedyna w swoim rodzaju sieć powstała wskutek pragnienia docierania do miliardów ludzi dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu za sprawą programów emitowanych w różnych językach i przystępnych dla różnych kultur.

– Zamierzyliśmy sobie stworzyć kanał dostępny w domach przez całą dobę, mogący dotrzeć do mas poprzez pozytywne audycje dostosowane do różnorakich kultur świata – wspomina Ted Wilson, eksprezes Komitetu Operacyjnego ATN.

Hope Channel w dalszym ciągu emituje satelitarne seminaria biblijne NET. Wyniki tych pouczających i odmieniających życie audycji były zdumiewające. Ponad dwa miliony ludzi nawiązało lepszą duchową łączność z Bogiem i doświadczyło radości chrztu wodnego.

W ciągu ostatnich kilku lat Hope Channel rozszerzyła działalność do serii globalnych kanałów nadających kulturowo adekwatne programy w różnych językach.

Obecnie działalność Hope Channel obejmuje liczne kanały, które mogą być oglądane w setkach milionów gospodarstw domowych na świecie, a także naszą własną sieć 30.000 internetowych stron podrzędnych.

Hope Channel nadal się rozrasta, usiłując sprostać zapotrzebowaniu różnych grup odbiorców. Powstają nowe kanały po arabsku dla krajów islamskich, chińsku dla Chińczyków oraz rosyjsku dla Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego.

Zakładane są ośrodki medialne w strategicznych miejscach, tak by zagwarantować wysoką jakość programów. Naszym dalekosiężnym planem jest Project Hope, studio, w którym będą powstawać setki audycji w kilku krajach naraz.

W zasadniczej sferze naszej działalności istotną rolę wciąż odgrywają satelitarne seminaria NET na żywo. Co roku prowadzimy kilkadziesiąt takich seminariów, z których korzystają setki tysięcy widzów. Niebawem w naszej ofercie znajdą się materiały szkoleniowe pomocne w zwiększeniu skuteczności i umocnieniu doświadczenia tych audycji na żywo.

Priorytetem numer jeden zawsze jest udostępnianie programów Hope Channel w nowy sposób i wchodzenie na nowe obszary. Stale dochodzą nowe sieci kablowe, stacje telewizyjne retransmitujące audycje, a także strony internetowe i domowe anteny satelitarne.

Ty również możesz być częścią naszej przyszłości na dwa bardzo ważne sposoby. Po pierwsze, możesz regularnie oglądać Hope Channel i odnosić pożytek z odmieniających życie programów, które oferujemy. Po drugie, możesz mieć udział w naszej misji, współpracując z nami na zasadzie sponsoringu. Hope Channel to sieć utrzymująca się z darowizn odbiorców, jej funkcjonowanie zależy od szczodrości widzów chcących utrzymać istniejące obecnie kanały, stworzyć nowe, a także poszerzyć ofertę emitowanych audycji.

Nie ulega wątpliwości, że telewizja i internet docierają do większej liczby ludzi niż jakiekolwiek inne współczesne media. Hope Channel używa obu tych potężnych narzędzi komunikacji, aby dawać nadzieję zbawienia milionom ludzi na całym świecie.

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni