header
 

Nagrody dla magazynu Adventist Review

Nagrody dla magazynu Adventist ReviewMagazyn Adventist Review, sztandarowe czasopismo Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Północnej, otrzymało cztery nagrody i trzy wyróżnienia od organizacji Associated Church Press na jej dorocznych targach.
Podczas uroczystości, która odbyła się 8 maja 2010 w Arlington w stanie Wirginia, magazyn zdobył nagrody za artykuły, szatę graficzną i stronę internetową.

– Nie możemy się nacieszyć, że znakomity poziom naszego pisma i jego strona internetowa znów zyskały uznanie tak znaczącej organizacji – oznajmił redaktor i wydawca Bill Knott.

Jeden z tekstów, „Seeing the Sparrow Fall”, autorstwa Dixila Rodrígueza, otrzymał nagrodę w dwóch kategoriach: Felieton Roku oraz Natchnienie.

Czasopismo Ministry, inny periodyk Kościoła adwentystycznego, przeznaczony dla kaznodziejów, otrzymał nagrodę za okładkę roku 2009.

Adventist Review zdobyło drugie miejsce w kategorii Strona Internetowa Czasopisma, a także za ilustrację autorstwa Billa Tymesona do numeru z 18 czerwca 2009 roku.

Adventist Review otrzymało też trzy wyróżnienia: jedno za wydanie specjalne z 25 czerwca 2009 roku poświęcone tematyce zdrowotnej, drugie za traktujący o ekologii artykuł wstępny Billa Knotta do numeru kwietniowego oraz trzecie za tekst redaktora naczelnego Stephena Chaveza z 16 kwietnia 2009 roku, przedstawiający szkic biograficzny śpiewaczki Del Delker.

Associated Church Press, założona w 1916 roku, to – jak czytamy na stronie internetowej organizacji – „stowarzyszenie zawodowych specjalistów od PR, których łączy wierność swojemu rzemiosłu oraz wspólne zadanie przedstawiania, opisywania i wspierania życia opartego na wierze i chrześcijańskiej wspólnoty”. Organizacja zrzesza prawie dwieście periodyków, stron internetowych, serwisów informacyjnych i pojedynczych osób.

Magazyn Adventist Review zaczął ukazywać się w 1849 roku, czternaście lat przed oficjalnym powstaniem Kościoła adwentystycznego. Wespół z Adventist Review wieści o wydarzeniach w Kościele przekazuje czytelnikom Adventist World, międzynarodowy miesięcznik adwentystyczny, ukazujący się w siedmiu językach. Adventist World dociera co miesiąc do 8 mln ludzi.

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni